Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze sprzętu do kina domowego


Ronin

Recommended Posts

Na początku witam wszystkich
Proszę o pomoc w wyborze sprzętu, już tłumaczę sytuację. Czy dysponuję :
- projektor Epson 5300
- telewizja cyfrowa
- konsola PS4
- pomieszczenie ok 20m2, dużo miejsca na sprzęt
Przeznaczenie to 80% oglądanie filmów ( tv i internet, nie np blueray ) a 20% konsola/komputer.
Składniki chciałbym dokupować systematycznie w miarę napływu funduszy/prezentów, na tą chwilę nie mogę sobie pozwolić na kupno całości sprzętu. Myślałem teraz ampli potem głośniki. Moje wymagania, nie chcę idealnych elementów ale takich zapewniających najlepszy stosunek ceny do jakości. Gdyby nie PS4 to celowałbym w 2.1 ale może kupić coś "przyszłościowego"?
Głównie wstrzymują mnie głośniki gdyż czytałem że dobrze kupione starczają na bardzo, bardzo długo ale takie zapewne kosztują sporo. Dlatego właśnie proszę o pomoc w wytyczeniu "ścieżki" zakupów. Wstępnie myślałem o Yamaha VX-481 ale każda sugestia będzie bezcenna, prosiłbym tylko o uzasadnienie dlaczego tak a nie inaczej. Może w nie tą markę celuje ?
Jeśli wyznaczona przeze mnie kolejka zakupów ma sens to pozostaje problem jaki głośnik choć tymczasowo podłączyć, mam tylko przenośne JBL Charge3.
Wspomnę iż nie piszę tutaj idąc na prościznę, czytałem artykuły, fora, itp. Z tym że każdy przypadek jest inny i szczerze nie mogę wyciągnąć wniosków. Będę wdzięczny za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj,

To chcesz kino czy stereo?
Jaki budżet?
Jak kino to model Yamaha 482 to podstawowy model którym powinieneś być zainteresowany. Jeśli stereo to onkyo 8150 do niego także podepniesz subwoofer i masz funkcje sieciowe.
Jaka wielkość pomieszczenia?
Sprzęt nowy, używany?



Traktuję jako kino domowe, sprzęt wyłącznie nowy. Pomieszczenie ok 20m2. Budżet :
Ampli najlepszy stosunek ceny do jakości, nie chcę wydawać kroci bo standardy się zmieniają, powiedzmy pomiędzy 1-2tys, może być minimalnie drożej. Ktoś na priv mi polecał Onkyo t545 i 656 ( teraz sprawdzam czym się różnią ) oraz Denon AVR x1300. Sumując to element do którego nie będę się przywiązywał.
Głośniki - tu nie mam pojęcia i jestem otwarty stąd pytanie na jaki ampli postawić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiędzy 545 a 656 jest ogromna.
Począwszy od znacznie lepszego wzmacniacza i znaczącej różnicy w odsłuchu zarówno kina jak i stereo, skończywszy na funkcjach. Model 656 ma procesor wizyjny.
Dźwiękowo 656 wypada najlepiej. W stosunku cena jakość także. Gdyż w kwocie 2000 zł masz do dyspozycji niższy model Yamahy, wspomniana 481 poprzez także niższy model denona x1300.

Co do kolumn głośnikowych to podstawowe modele jakim powinieneś się interesować są quadral quintas 6500. Tu także nie znam budżetu. Więc idąc w system nieco droższy w grę wchodzi indiana line tesi 560, polskie melodika bl420, systemy kolumn głośnikowych Polk Audio. Nieco wyższa półka to już sety dali zensor , monitor audio bronze 6, czy klipsch r26f.

Prześlij proszę budżet także na kolumny. Oraz jakie masz oczekiwania względem ichprzy zakupie całości możesz liczyć u nas na spory rabat. Pisz na forum, maila, dzwon jak ci wygodniej.

Pozostaje do dyspozycji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...