Skocz do zawartości

Jakość dzwieku


tomaz75

Recommended Posts

Witam.Mam takie pytanie ,posiadam Onkyo TX-8150 i odtwarzanie pliki mp3 i flac przez USB,ale wykupiłem też dostęp do Spotify i puszczam muzykę z sieci na dedykowanej zainstalowanej aplikacji,mam też Tidal hifi i streeming z telefonu przez bluetooth i i IPada przez Airplay.I teraz moje pytanie na którym z tych połączeń według was uzyskamy najlepsza jakość dźwięku. Kolumny to Indiana Line 550.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też stronka w necie, gdzie można porównać mp3 128kb/s z 320kb/s i też nie zawsze słychać różnicę... Flac też bywa przekłamany, jeśli samemu się nie przerobi płyty CD, to można też trafić na "Flac" zrobiony z bylejakiej mp3. Lepiej samemu sobie przekonwertować swoją kolekcję na PC.

Najlepsza jakość to taka, jaka najbardziej Tobie odpowiada. Na przestrzeni lat wiele się zmieniło i oprócz nowych formatów plików cały czas są różnice w nagraniach wśród płyt CD oraz winyli itd., wszystko idzie z duchem czasu, stare nagrania brzmią inaczej od nowych a i nowe między sobą też się różnią. Inna dynamika, kompresja i tym podobne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem Twój post kolego faszi i swój i jeszcze raz Twój i nie rozumiem icon_neutral.gif
Miałem na myśli płyty audio i zgrywanie ich samemu do Flac. Nigdzie nie pisałem, że mp3 mogą brzmieć lepiej niż flac, dla mnie jest oczywiste, że jeśli zgrywa się samemu, to nie. Flac jest formatem bezstratnym, a mp3 stratnym.
A co do słyszenia różnic mogę tylko pogratulować ucha i sprzętu, bo ja w ślepym teście nie odgadłem 100% prawidłowo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt różnica między mp3 128, a 320 jest słyszalna, nawet chyba na przeciętnym sprzęcie, na którym to różnicę 320 do oryginału CD tez słychać.
Choć trzeba przyznać że zależy tez od konkretnej płyty i realizacji oryginału materiału muzycznego, bo niektóre płyty oryginalne wydane są jak m3 64kb/sek z gloryfikacją i w świetle "loudneswar" i wszelkie zabiegi w każdą stronę niewiele już zmienią, znaczy zepsują.
Co do Flaców to osobiście lubię wpisy osób które opisują, że słuchają muzyki kompa i głośnikach typu np. logitech, lub na smarkfonie i pchełkach, ale oczywiście Flaczki, bo mp3 to "fopas i siara".
Pytanie jak wiele tych genialnych Flaczków zrobiły same...a jak wiele jest z mp3 128kb zrobionych icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do Flaców to osobiście lubię wpisy osób które opisują, że słuchają muzyki kompa i głośnikach typu np. logitech, lub na smarkfonie i pchełkach, ale oczywiście Flaczki, bo mp3 to "fopas i siara".


Siła autosugestii najlepszym "poprawiaczem jakości". Jak ktoś bardzo chce usłyszeć różnicę to i tak usłyszy, a wiele tu zależy od jakości realizacji i posiadanego sprzętu.

A co do pobierania... kiedyś zrobiłem to na leniucha i pościągałem sobie trochę Flaczków z CD, które mam na półce - po czym, po sprawdzeniu okazało się, że połowa to mp3:) I chcąc nie chcąc musiałem sam się zabrać za konwertowanie.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, mogę wypowiedzieć się na własnej obserwacji. Mianowicie mój kolega ściąga mp3 128kbs twierdząc, że różnica w stosunku do 320kbs jest nie zauważalna. W jego ocenie nie ma sensu ściągać mp3 320kbs ponieważ są większe objętościowo i zajmują nie potrzebnie miejsce.

Co ciekawe, w pewnym momencie przeszedł ma format Flac. Jednak nie zmienił swoich ulubionych albumów na 320kbs , a jechał wprost z 128kbs na Flac. Co ciekawe twierdził, iż różnica jest kolosalna... Efekt placebo? Na to wygląda. Dla mnie grało to tak samo źle , jak poprzednio z mp3 128kbs...

Także pojęcie Flac jest często nadużywane, nie ma nic wspólnego z prawdziwym formatem bezstratnym uzyskiwanym z dobrych realizacji CD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A co do pobierania... kiedyś zrobiłem to na leniucha i pościągałem sobie trochę Flaczków z CD, które mam na półce - po czym, po sprawdzeniu okazało się, że połowa to mp3:) I chcąc nie chcąc musiałem sam się zabrać za konwertowanie.


Miałem podobnie, niegdyś z lenistwa nie chciało mi się konwertować swoich Cd do Flac, aby czasem posłuchać z plików. Ściągnąłem kilka albumów we flac i nie wiem , może miałem pecha, ale jakość była marnej mp3, w porównaniu z Cd nie za wiele to miało wspólnego.

Ostatnio przerzuciłem się w sumie na pliki i zmotywowało mnie to do działania i wszystkie swoje Cd sam przerabiam - mam 100 % pewność jakości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam.Mam takie pytanie ,posiadam Onkyo TX-8150 i odtwarzanie pliki mp3 i flac przez USB,ale wykupiłem też dostęp do Spotify i puszczam muzykę z sieci na dedykowanej zainstalowanej aplikacji,mam też Tidal hifi i streeming z telefonu przez bluetooth i i IPada przez Airplay.I teraz moje pytanie na którym z tych połączeń według was uzyskamy najlepsza jakość dźwięku. Kolumny to Indiana Line 550.



Trochę dziwne pytanie, gdyż sam powinieneś mieć na nie odpowiedź testując te wszystkie połączenia icon_wink.gif
Oczywiście testy muszą być przeprowadzone na tych samych plikach (rzecz jasna mowa tu o porządnie zgranych Flac'ach, a nie "podróbach")
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, Kolego Autorze. A jakiej wiedzy jeszcze potrzebujesz?
Otrzymałeś już suche dane w stylu mp3 128kb/s <mp3 320kb/s <flac <oryginał oraz masę subiektywnych zmiennych, jak: autosugestia, efekt placebo, "jakość" ucha, różnorodność realizacji, różnorodność sprzętu hi-fi itp.
Nikt za Ciebie nie powie, co brzmi subiektywnie najlepiej, poza różnicami oczywistymi cała reszta to wrażenia Twoje i tylko Twoje. Skoro, jak napisałeś, Ipad przez Airplay brzmi dla Ciebie najlepiej... to się go trzymaj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się. Tylko po co? icon_rolleyes.gif
By uzyskać gorszy jakościowo dźwięk? Przecież wzmacniacz będzie dużo bardziej obciążony. Czyli nie zagra lepiej ani głośniej.
A tylko da dźwięk bardziej zniekształcony, mniej swobodny.
Mało tego. Kolumny muszą mieć raczej minimum impedancję 8 omową. 4 omowe mogą wyłączyć wzmacniacz albo go uszkodzić.

No, chyba że te kolumny nie będą grały naraz ale zamiennie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pliki pobrane z netu które na papierze wyglądają bardzo. dobrze .program Mediainfo pokazuje analizę pliku lecz nie brzmi to dobrze, niektóre mp3 są lepiej nagrane .Niestety muzyka z internetu często rozczarowuje jakościa. Nie posiadam odtwarzacz CD i niestety moja kolekcja ogranicza się do tego co pobrane z sieci.Ale tak jak pisałem streeming z Tidal na Onkyo i w/g mojego ucha jakość muzyki jest więcej niż dobra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...