Skocz do zawartości

zestaw do filmów


mroofka

Recommended Posts

Na początek witam Wszystkich specjalistów i zapaleńców odsłuchu icon_smile.gif.

Jak każdy nowy tutaj chciałbym prosić o sugestie. Moje zainteresowania są takie, że yamaha ysp-1600 rozbudziła mój zmysł i potrzeby no i czas kupić coś bardziej dorosłego icon_smile.gif.
Zestaw ma służyć głównie do oglądania filmów potem gry a potem okazjonalny odsłuch muzyki (zdecydowanie bez preferencji).
Pomieszczenie ok 25m2 budżet jak najniższy no ale powiedzmy, że celuję w 4 - 5k za zestaw 3.0. Na początek zestaw 3.0 potem 3.1 i 5.1. ma służyć do oglądania fimlów tak więc chodzi głównie o dynamikę i basy icon_smile.gif

Do tej pory moje zainteresowania kierują się ku głośnikom:
pylon pear 25
pylon opal 20/23
problem taki że opal nie posiada satelit ani głośnika centralnego tylko monitory oraz żaden z nich nie ma niskotonowca. Czy mieszanie linii produktowych lub wręcz producentów to dobry pomysł?
Do tego pylon robi wszystko na impedancji 4 co trochę utrudni wybór taniego amplitunera. Obecnie rozważam denona 520, 1300w, yamahe rz681 oraz onkyo 656. Niestety tylko 1300w i rz681 będzie grała przy 4O. Tu się pojawia pytanie czy lepiej kupić na początek lepsze kolumny czy lepszy (droższy) amplituner?

Bardzo podobają (wizualnie) mi się kolumny dali zensor 5 co prawda są droższe od pylonów ale .... może to by było lepsze połaczenie z denonem 520? a może polecicie by wydać więcej i kupić jednak zensor 5 + któryś z pozostałych amplitunerów.
A może poszaleć i od razu kupić zensor7 set. Właściwie nie opłaca się kupować tego na etapy 1 kolumna frontowa 2k zestaw 5k... ? Tylko jeśli już taka cena za kolumny to jeszcze jakieś inne propozycje podacie ? Naprawdę wolałbym kupować głośni na etapy a nie kupić i schować do szafki icon_smile.gif

Oczywiście wszystkie inne sugestie / zestawy również mile widziane.

Pozdrawiam
Szymon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz o kinie , piszesz o dynamice itd to wybór Pylon Pearl 25, czy Dali zensor 5 to kiepski pomysł, bo to kolumny raczej o słabej dynamice, szybkości i średnio odnajdujące się w takich klimatach , Dali zresztą za małe na taki salon.
Dali 7 przy 5 to inna rzeczywistość i klasa, choć to nie znaczy że będą optymalnym wyborem dla Twego gustu, czy konkretnej marki amplitunera kinowego.
Inna sprawa że jak nie słuchasz dobrej muzyki, to można kupić tańsze bardziej kinowe kolumny ( np. Magnat Quantum 675, czy 677, Jbl arena 180 itd) , bo według mnie Dali zensor 7 będą się marnować przy słabym np denonie avr520

Zweryfikuj najpierw chociaż czytając , a potem odsłuchując kolumny przed kupnem.
Zestaw kolumn kinowych jak np. 3.0 brzmi dość dziwnie i chyba kiepsko się opłaca kupować pojedyńcze elementy kolumn z seta kinowego .
Jak już zacząć to od 2.1 , bo bez subwoofera w kinie zginiesz, zwłaszcza z anemicznymi kolumnami i słabym amplitunerem. Zaś łątwiej kupic potem efekty i centralny icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Cytat

Jak myślisz o kinie , piszesz o dynamice itd to wybór Pylon Pearl 25, czy Dali zensor 5 to kiepski pomysł, bo to kolumny raczej o słabej dynamice, szybkości i średnio odnajdujące się w takich klimatach , Dali zresztą za małe na taki salon.


czyli już wiem w jakim salonie na pewno nie kupie sprzętu audio :/.

Cytat

Dali 7 przy 5 to inna rzeczywistość i klasa, choć to nie znaczy że będą optymalnym wyborem dla Twego gustu, czy konkretnej marki amplitunera kinowego.
Inna sprawa że jak nie słuchasz dobrej muzyki, to można kupić tańsze bardziej kinowe kolumny ( np. Magnat Quantum 675, czy 677, Jbl arena 180 itd) , bo według mnie Dali zensor 7 będą się marnować przy słabym np denonie avr520


Czyli rozumiem, że głośniki mimo wszystko godne polecenia? Wolę by się dzisiaj marnowały a od święta lub gdy ktoś przyjdzie zagrały naprawdę ładnie. Nigdy nie wiadomo czy w przyszłości nie stanę się bardziej wybredny... wtedy nie będę musiał leczyć kaca moralnego i wymieniać kolumn na inne icon_smile.gif. różnica w cenie za set to "zaledwie" 1000zł. Gdybym się skusił na zakup zensor7 set to jaki amplituner byś polecił by klasowo pasował i spełnił się w w moich oczekiwaniach? Onkyo 656 ?

Cytat

Zweryfikuj najpierw chociaż czytając , a potem odsłuchując kolumny przed kupnem.
Zestaw kolumn kinowych jak np. 3.0 brzmi dość dziwnie i chyba kiepsko się opłaca kupować pojedyńcze elementy kolumn z seta kinowego .

Jak już zacząć to od 2.1 , bo bez subwoofera w kinie zginiesz, zwłaszcza z anemicznymi kolumnami i słabym amplitunerem. Zaś łątwiej kupic potem efekty i centralny icon_wink.gif


tylko że pojedyńczych się nie opłaca kupować za w cenie dwóch frontów praktycznie mam cały set. zarówno w zensorach i i Quantum ;/.
Liczę na początek że przejście z soundbara na kolumny i tak da mi poczucie ogromnej różnicy również w basie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Faktycznie modele Pearl oraz Zensor 5 są zdecydowanie za małe na ten salon.
Dokupienie sporego suba spowodowało by rozwarstwienie systemu i nacisk na dolne rejestry.

W tej cenie warto iść w Zensor 7, Heco Music Style 900, ELAC Debut F6 czy Monitor Audio Bronze 6.

Co do wyboru amplitunera to on uzależniony jest od wyboru kolumn. Bardzo dobry stosunek cena/jakość reprezentuje Onkyo 656. Dobry wybór to także Yamaha 681. Denon X2300 jest sporo droższy jednak jego wybór jest czasem podyktowany wyborem kolumn.

Zapraszam Cie na odsłuch kilku systemów, abyś sam mógł sprawdzić który jest dla Ciebie.

Kupując u nas całość możesz liczyć na spore rabaty.

Pozostaje do Twojej dyspozycji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...