Skocz do zawartości

Jaki Dac wybrać aby polepszyć dźwięk ...


sound

Recommended Posts

Dziękuję za zwrócenie uwagi na synchronizację zegara. Tego nie wziołem pod uwagę, a żeczywiście w niektorych układach istnieje takie połączenie.

I2s mam niestety zajmowane jest przez streamer. Poza tym i2s mam ale tylko na wejściu usb.

Streamerem gram przez i2s i przez Aes. Nie zauważyłem różnicy choć poprzedni właściciel polecał to pierwsze wejście.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, tak - robiłem porównania.

Generalnie jakość jest praktycznie identyczna jak na moje ucho, ciężko mi wychwycić jakieś różnice..

Ale - to przy podłączeniu mojego komputera stacjonarnego z dac'iem, gdyż jak mam podłączonego lapka z zewnętrzną kartą muzyczną która robi mi za konwerter usb - spdif to jest trochę gorzej i nie trzeba się wsłuchiwać.
Zapewne winę tutaj ponosi moja karta muzyczna gdyż jest ona bardzo stara - Sound Blaster Live 5.1 24 bit usb. - ma już ona z 12-13 lat icon_wink.gif
Muszę kupić jakąś lepszą kartę muzyczną lub konkretny konwerter usb - spdif.

Inna sprawa i tutaj pytanie do Was. Jak odtwarzam muzykę z kompa, obojętnie czy to z laptopa cz z pc to czasem przy samym włączaniu utworów występuje lekki "trzask", stuknięcie z głośników - jest to to króciutkie , ale dość mocne - nie dzieje się to zawsze tylko czasami.
Używam Foobar + Wasapi /event/. Jak przełącze na DS to tych trzasków już nie ma , no ale wtedy nie mam bit perfect.
Generalnie bawiłem się z ustawieniami w Foobarze i Wasapi , ale bez rezultatu. Asio nie mogę mieć gdyż moje karty muzyczne tego nie wspierają.
Możecie coś poradzić?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Inna sprawa i tutaj pytanie do Was. Jak odtwarzam muzykę z kompa, obojętnie czy to z laptopa cz z pc to czasem przy samym włączaniu utworów występuje lekki "trzask", stuknięcie z głośników - jest to to króciutkie , ale dość mocne - nie dzieje się to zawsze tylko czasami.
Używam Foobar + Wasapi /event/. Jak przełącze na DS to tych trzasków już nie ma , no ale wtedy nie mam bit perfect.
Generalnie bawiłem się z ustawieniami w Foobarze i Wasapi , ale bez rezultatu. Asio nie mogę mieć gdyż moje karty muzyczne tego nie wspierają.
Możecie coś poradzić?


Kiedy odtwarzasz muzykę to dodatkowo coś robisz jeszcze na kompie tj. przeglądasz www, jakiś program itd czy tylko komp służy jako odtwarzacz?
To ważne gdyż zależnie od powyższego problem może być po stronie Hardware lub Software, oczywiście jak najbardziej do rozwiązania ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sprawa powina być prosta icon_wink.gif
Czasem Foobar + Wasapi płata figle właśnie tego rodzaju z niektórymi komputerami.
Zainstaluj sobie program "AIMP" - najnowszą wersję, posiada ona Wasapi już w pakiecie, nic nie musisz doinstalowywać
Bardzo łatwo i intuicyjnie się tam wszystko ustawia. Jest to dość lekki, darmowy i bardzo dobry programik do odtwarzania muzyki.
Wszelkie trzaski , puknięcia z głośników w Twoim przypadku powinny minąć...

Daj znać czy pomogło icon_wink.gif

EDIT: Do tego programu również jest aplikacja na androida , więc bedziesz mógł sterować z telefonu, tyle, że z tego co pamiętam jest to wersja testowa na 7 dni, a później trzeba zapłacić jakieś 12 zł jak się chce z tej aplikacji korzystać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to częsta przypadłość dacow podłączonych do pc.
Kiedyś dokładnie zglebile temat i chodzi o udzielenie mostków na płycie głównej. Bardzo często w zasadzie zawsze zdarza się że pod ten sam mostek podpięte jest usb i grafika. A te dwie rzeczy nie idą w oarze. Uruchom kompa w trybie awaryjnym i zobaczysz że bez względu na to ile będziesz klikal problem nie wystąpi.

Sproboj foobara z wasapi jeśli to nie pomoże to alternatywa w postaci asio4all.
Któreś z tych dwóch przy niezasmieconym kompie będzie działał dobrze. W razie pytań zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...