Skocz do zawartości

Kino domowe 2.0 z możliwością rozbudowy


Mickan

Recommended Posts

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem kina domowego i bardzo prosiłbym o radę. Przeznaczenie zestawu to głównie filmy/seriale + czasem muzyka - klasyczna/rock/jazz.
Na początek wygląd pokoju:

Czerwony linia to ekran projektora, zaś czarny obiekt to realistycznie oddana kanapa, z której obecnie korzystam (:. Za kanapą jest okno a drzwi są na najkrótszej ścianie. Dolna krawędź ekranu jest metr nad podłogą. Inne ustawienie ekranu niestety nie wchodzi w rachubę.

Na początek myślałem, żeby kupić amplituner i do niego dwie kolumny. Potem zaś dokupić subwoofer, następnie głośniki do zestawu 5.1, a w odległej przyszłości może i coś więcej. W tym momencie proszę tylko o pomoc w wybraniu amplitunera i tych dwóch kolumn.

Po przeczytaniu kilkunastu recenzji myślałem o czymś w stylu amplitunera YAMAHA RX-V681 (ok. 2200 zł), ale w kwestii kolumn nie mam żadnych typów.

Budżet: 4000-5000 zł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner kinowy w miarę mocny i wydajny jest bardzo ważny, ale wybór kolumn jest kluczowy dla końcowego brzmienia.
Musisz poczytać testy kolumn na które Cię stać, bo nikt za Ciebie nie poczyta i nie podejmie decyzji . Nawet w budżecie 2500-4000zł za zestaw kolumn 5.0 różnice są ogromne ( ba nawet w tańszych ). To czy dane kolumny brzmieniowo zgrają się z amplitunerem , czy dadzą to czego oczekujesz- nawet czysto teoretycznie,opisowo. Potem ewentualnie nausznie już porównać 2-3 zestawy kolumn z konkretnym amplitunerem np. 681.
Tym bardziej, że nie słuchasz muzyki łubudubu disco poło, tylko coś bardziej wysmakowanego . Chyba że muzyka klasyczna i jazz też ma dudnić czy syczeć.
Sugerowałbym bym subwoofer od razu, bo amplitunery kinowe basem i dynamika nie grzeszą, a przypadkowo wybrane kolumny ( oby takie nie były) też mogą być różne, a przecież filmy są w systemie 5.1.

Nie wiem tylko czy 4500 zł starczy na system kinowy także dobrze dający radę w muzyce, może być różnie, więc tym bardziej musisz się postarać .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. To będzie mój pierwszy zestaw kina domowego. Obecnie mam tylko niewielkie głośniki komputerowe (Edifier R1280T), więc myślę, że każda zmiana będzie zmianą na lepsze. Słuchanie muzyki to tylko dodatek, zestaw będzie głównie używany w połączeniu z rzutnikiem.
Poczytałem trochę recenzji i przypadły mi do gustu kolumny Indiana Line Tesi 560. Zauważyłem, że wypuszczono ich nową wersję ze zmienionym głośnikiem wysokotonowym, ale nie znalazłem żadnej recenzji. Co do subwoofera to myślę, że Indiana Line Basso 830 będzie odpowiedni. Znalazłem jego dość pochlebną recenzję.
Czy taki zestaw (+ Yamaha RX-V681) jest sensowny?

EDIT:
Tak sobie przeglądałem oferty w jednym sklepie i zauważyłem, że cena zestawu 5.1 (2xTesi 560, Basso 830, 1xTesi 740, 2xTesi 240) jest o ponad 1000 zł niższa, niż gdyby kupować wszystkie części osobno (w tym samym sklepie). To błąd sprzedawcy, czy z jakiegoś powodu zestawy są tańsze?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Co do samego amplitunera to jego wybierz na końcu. Model 681 od Yamahy Onkyo 656 czy Denon X2300 to podobne modele, Reprezentujące podobne możliwości i jakość dźwięku. Chodź inny współczynnik cena jakość.

Zacznij od kolumn.
Tu moim zdaniem jest szeroki wybór.
Jeśli najpierw system 2.0 to model Dali Zensor 7, Monitor audio Bronze 6 (tegoroczna EISA za kino domowe) czy ELAC Debut F6.
Jeśli od razu całość systemu to wspomniane Indiana Line Tesi 560, Magnat Quantum 675 czy Heco Music Style 500.

Każde z tych kolumn reprezentuje jednak nieco inną barwę. I to która bardziej Ci spasuje jest uzależniona do muzyki jaką preferujesz.
W kinie ważnym elementem jest kolumna centralna oraz subwoofer.

Podjedz do nas na odsłuch kilku systemów.
A jako Formowicz masz przygotowane specjalne rabaty. Kupując u nas całość dostaniesz bardzo dobrą cenę, sprzęt nowy i z Polskiej sieci dystrybucyjnej.

Pozostaje do Twojej dyspozycji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że odpowiedzi powinny opierać się na przyklaśnięciu lub negacji propozycji. Dyskusja jakby zbędna. Dwa ogólne pytania, dwa dni i zamykamy temat, ok.
A że to, jak sam piszesz, pierwszy Twój zestaw, pewnie jak wiele osób wychodzisz z założenia że jakoś to będzie, a przecież może być więcej niż jakoś, np dobrze, super ...



Cytat

obawiam się, że Oświęcim jest odrobinę za daleko.


Zależy względem czego icon_cool.gif . Nie wpisałeś skąd jesteś, inne sklepy, salony też daleko ?
Nie mnie liczyć czyjeś w tym Twoje pieniądze, ale widać masz fantazję że chcesz wydać kilkanaście tys, ale szkoda Ci podjechać do sklepu i "przymierzyć"
Tesi są dobre, przyjemne, ale dla mnie i kolegi co słuchał są jednak dość specyficzne, raczej nie dla wszystkich i nie do każdej muzyki. W sumie dobrze. Choć jak to bywa tym co tesi podpasują będą zachwyceni, no ale już czytałeś .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie stwierdziliście, że zakup dobrego zestawu powinien być poprzedzony odsłuchem. Wziąłem sobie to oraz podane przez S4Home propozycje do serca i szukam jakiegoś salonu w okolicy. Jakakolwiek dyskusja bez odsłuchu byłaby, moim zdaniem, jałowa.

To nawet nie jest kwestia odległości, ale tego że nie posiadam samochodu. Obecnie mieszkam w Krakowie i wszędzie, gdzie nie dojeżdża komunikacja miejska to dla mnie daleko. [:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mieszkam w Krakowie. Możesz się zabrać ze mną do salonu albo my przyjdziemy do Ciebie. Znasz to powiedzenie o mahomecie?
Stosujemy je.

Przywiozę ampli jakieś kolumny i sprawdzisz czy to jest to. Ba moge ci zostawić na 2-3 dni i sobie sprawdzisz.

Oczywiście jak chcesz temat zamykaj to twój temat w końcu. Ale jak widzisz dyskusja wnosi coraz to nowsze info.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...