Skocz do zawartości

Wybór amplitunera DAB+ Yamaha Pioneer


Karol87

Recommended Posts

Witam. Jestem tu nowy. W ramach gwiazdkowych/noworocznych prezentów chcę kupić coś dobrze grającego . Pomieszczenie ok. 30m2, kolumny Acoustic Energy AE Radiance 2. Muzyka b. różna, często radio. Rozważania rozpocząłem od PIONEER XC-HM86D w cenie ok. 2200, znajomy podpowiedział, że to za małe do tych kolumn, a wbudowany czytnik CD zawsze psuje się jako pierwszy. Mój wybór skłonił się do Yamahy R-N402D w cenie ok. 1950 + w dalsze przyszłości dokupienie CD Yamahy. Kilka dni temu wertując oferty na w/w sprzęt dostrzegłem jeszcze konkurencję Pioneer-a: SX-N30DAB w cenie ok. 2300 i jego cieńszą wersję PIONEER-a SX-S30D. Czy ktoś może mi coś doradzić?Mam świadomość, że sprzęty te są dosyć nowe na rynku. W mojej okolicy nie mam możliwość iść do jakiegoś sklepu i porównać brzmienie, bo sklepu takiego nie ma. Serdecznie dziękuję za wskazówki.
PS. Może po prostu otworzę taki sklep w Olsztynie :-)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIONEER XC-HM86D może być faktycznie bardzo słabym ogniwem sytemu.
Zaś co do tego że pierwsze psują się czytniki cd, to nie wiem skąd taka wiadomość, a jak sam napisałeś to urządzenia świeże na rynku więc na jakiej podstawie taka teza ?

Co do reszty amplitunerów to przy tych kolumnach ich stylu grania polecałbym najpierw Onkyo tx 8150. Chociaż nic nie napisałeś jakie brzmienie lubisz i w ogóle czego oczekujesz po funkcjach sprzętu icon_wink.gif Oczywiście jest też podobna klasą Yamaha rn 602, Pioneer sxn30 i Harman kardon .
Ten model yamahy który podąłeś 402D jest co prawda rozwinięciem niższej klasy modelu rn301, jednak trochę daleko mu do Onkyo 8150, czy Yamahy rn 602, a nawet rn500, także Pioneer a sxn 30.
W wersję slima Pioneera bym się nie pchał, bo to klasa D ( faktycznie cieńsza icon_wink.gif), a z tego co dotychczas słyszałem w klasie D u pioneera delikatnie mówiąc średnio grało. Harman Kardon 3770 mimo też rozwiązania zasilnia w klasie D jest bardziej udany brzmieniowo .

Czy radio DAB+ jest konieczne ?, bo niewiele stacji w nim nadaje,( pytanie też czy będzie kiedyś), bo w radiu internetowym już teraz masz wszystkie stacje radiowe krajowe,( plus kilkaset innych PL nieznanych z eteru typu FM), oraz kilkanaście tysięcy innych muzycznych stacji radiowych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź.
Pisząc że odtwarzacze CD psują się zawsze jako pierwsze nie miałem na myśli Pioneera czy Yamahy ale ogół firm. Miałem taką małą wieżyczkę sony DHC 333- najpierw padł minidisc, później CD, radio jeszcze gra.
Zapytałeś czy DAB+ jest konieczny. Teoretycznie słyszałem, że zwykłe radio FM ma zniknąć w 2020r więc chyba kupując dzieś trzeba to mieć na uwadze. Zorientowałem się w temacie Onkyo tx-8150 i wszędzie jest przedstawiany jako posiadający DAB+, to najprawdopodobniej będzie dobry wybór. Znalazłem też takie coś: Onkyo TX-L20D. Co sądzisz?
Nie słyszałem nic o ewentualnej awaryjności tej marki, jak z tym jest, ewentualny serwis w PL nie jest problematyczny? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...