Skocz do zawartości

Głośniki multimedialne 2.0 do TV - jak polepszyć jakość dźwięku?


Radi04

Recommended Posts

Witam,

Bardzo Was proszę o poradę.
Posiadam głośniki Edifier R1280T, które używałem do komputera z kartą dźwiękowa Sound Blaster X-Fi XtremeMusic.
Po zakupie TV, postanowiłem je wykorzystać jako zestaw głośników do TV.
Jakoś dźwięku R1280T po podłączeniu do TV jest oczywiście lepsza niż z wbudowanych głośników TV, jednak nie grają one już tak samo dobrze jak z XFI.
W jaki sposób mogę uzyskać podobny efekt na TV do tego z komputera?
Czy zakup DACa (np. FiiO E10K ) jest dobrym pomysłem?
A może coś innego?

PS. W przyszłości, może za 2/3 miesiące, planuję zakup Edifier R2600 w miejsce R1280T, dlatego bardzo proszę o doradzenie sprzętu, który również będzie nadawał się do R2600.

Pozdrawiam,

Radek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie i przepraszam, że nie zawarłem tej inf. w moim pierwszym poście.
Aktualnie kolumny są podłączone bezpośrednio do TV poprzez wyjście słuchawkowe.
Grają przed wszystkim dużo ciszej niż na karcie dźwiękowej z komputera (to samo źródło, np. teledysk na YouTube).

Czyli DAC z wejściem optycznym, np FiiO D3 rozwiąże mój problem?
Czy D3 będzie również wystarczający do R2600, które planuję wkrótce kupić?

Aktualnie sterowanie głośnością odbywa się przez pilot TV (głośniki mam na max)
Czy przy podłączeniu przez DAC będzie nadal tak samo (pilot TV) czy będę musiał sterować głośnością bezpośrednio na kolumnach?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy D3 będzie również wystarczający do R2600, które planuję wkrótce kupić?


Fiio D3 będzie nawet więcej jak wystarczający gdybyś kupił jakiś klasyczny wzmacniacz i pasywne kolumny, bo przy R2600 to na pewno nie on będzie słabym ogniwem.
Niemniej nie polecam DACów z "aledrogo " po 50-60 bo są kiepskie, dużo gorsze od Fiio.

Cytat

W jaki sposób mogę uzyskać podobny efekt na TV do tego z komputera?


Hmm trzeba tylko pamiętać że TV jako urządzenie to nie referencyjny odtwarzacz plików muzycznych icon_wink.gif i że jakieś Jou-tuby, czy muzyczka z telewizyjnych stacji muzycznych to też nie jest jakość...
Więc porównanie tej samej piosenki puszczonej z dobrej mp3, czy flaka na laptopie, a wersji odszukanej na joutubie w TV, wypadnie lepiej na korzyść tej pierwszej. Niemniej to tez znak, że dla programów z TV i głośników aktywnych to taki Fiio to i tak więcej niż trzeba .

Co do drugiego pytania, to zależy chyba od konkretnego TV. Nieraz mają regulowaną moc sygnału ( wyjście na optyku ) nieraz jest stałe( najczęściej).
Jak mam NC+ połączoną z TC kablem hdmi i to w dekoderze nc+ muszę ustawić "głośność" na maksa, aby był pełen sygnał na wyjściu optycznym w TV, natomiast już głośność w tv mam wtedy wyciszoną ( bo jak grają kolumny to po co jeszcze tv a przeszkadzać ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Jestem w pełni świadomy, że źródło 'HQ' z YT to nie jest dobra jakość, opisałem ten konkretny przykład, by udowodnić, że głośniki, które posiadam grają przy tym samym źródle lepiej na komputerze niż na TV. Wniosek był taki, że gdzieś istnieje luka icon_smile.gif

Nie mam dużych wymagań, chciałbym jedynie usprawnić dźwięk do tego stopnia, by grało tak samo przez TV jak gra przez PC.

Drugą opcją, którą rozważałem jest zewnętrzna karta dźwiękowa, np Prodigy Cube.
Nieco droższe rozwiązanie oraz musiałbym zostać przy sposobie połączenia z TV przez wyjście słuchawkowe. (Cube nie ma wejścia optycznego)
Zyskałbym chyba nieco bardziej uniwersalne rozwiązanie, które mógłbym zastosować np. w laptopie w razie potrzeby.

Zawsze mam dylemat z takimi wyborami icon_smile.gif
Ale tutaj nie mówimy o dużym budżecie, więc chyba zaryzykuję z tym Fiio D03K, do tego jakiś przewód Prolink i zobaczymy jak to się sprawdzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...