Skocz do zawartości

Wzmacniacz Lampowy


Recommended Posts

Witam, przymierzam się do zakupu Sennheiser HD 800, i mam takie jedno pytanie dotyczące wzmacniaczy lampowych ponieważ nie miałem z nimi jak do tej pory do czynienia. Chciałbym do słuchawek zakupić wzmacniacz Schiit Valhalla 2 bądz Schiit Asgard 2. I teraz pytanie, ponieważ czytałem że te wzmacniacze sie dosyć mocno nagrzewają, czy moge używać takiego wzmacniacza do słuchania muzyki przez cały dzień ? Cały dzień spędzam przed komputerem ponieważ jestem grafikiem a nie chciałbym wyłączać co godzine wzmacniacza żeby ochłoną, jeżeli nie moge go długo używać to może macie jakieś inne propozycje ?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz 15cm wolnego na wysokość i przewiew (nie chowasz sprzętu w środku szafki, tylko jest odkryty front i tył lub boki), to w regale wzmacniacz lampowy też może stać. Przynajmniej takie jest moje doświadczenie...

A może warto skontaktować się z dystrybutorem i zadać mu takie pytanie odnośnie nagrzewania się tego typu wzmacniaczy słuchawkowych? Może masz możliwość sprawdzić osobiście jak się zachowuje taki wzmacniacz?

Pozdrawiam
PS. Zresztą doświadczenia z nagrzewaniem się sprzętu są rożne: np. czytałem w zagranicznych testach że sprzęt (konkretny wzmacniacz) się bardzo mocno nagrzewa - a u mnie temperatura górnej pokrywy była ledwie ciepła.
To też zależy od tego jak głośno się gra i z jakimi kolumnami (zapewne i słuchawkami...).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gymstax nie wiem jak jest z konkretnym modelem, wiem, że jeszcze w latach 80tych (choć był to ich schyłek) w pracy mieliśmy wzmacniacze lampowe, które cały czas były w trybie pracy. Jeśli ktoś ma wzmacniacz, który po godzinie mocno grzeje się i trzeba go wyłączyć to raczej usterka niż "zaprojektowana funkcjonalność". Powtórzę po kolegach, jeśli zapewnisz mu odpowiednią wentylację, to co do zasady powinno być ok.

A swoją drogą, jeśli znajdziesz chwilkę, to napisz o swoich wrażeniach odsłuchowych z tego sprzętu.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...