Skocz do zawartości

Kolumny do 2000


Koobeczek

Recommended Posts

Panowie, to chyba odpowiednie miejsce zeby zadac (juz zapewne padlo miliony razy) pytanie o naglosnienie do pokoju.
Specyfika pokoju to 6.5 m dlugi i 3.5 szeroki.

Sprzet jakim dysponuje to wzmacniacz yamaha R-N500 i Cd3000. Sprzet stoi w roznych miejscach w pokoju (czasem na dluzszej scianie czasen na krotszej) wiec czasem do glosnikow mam 3.5m czaen wiecej.

Muzyki jakiej slucham to: rock, punk, chillout, muzyka filmowa, z rzadka puszcze film. Na ta chwile glownie radio internetowe, spotify, jak sa to plyty cd.

Budżet jakim dysponuje to ok 2000zl. Na czym mi zalezy: wyrazista gora i zdecydowany bass ale nie trzaski. Nie mam sprecyzowanego podejscia czy to maja byc spore podlogowki czy jakies mniejsze monitorki ale z lepszym brzmieniem. Oczywiscie odsluch to podstawa ale moze cos zaproponujecie zeby pojsc w jakas konkretna droge.
Z gory dzieki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sprzet jakim dysponuje to wzmacniacz yamaha R-N500 i Cd3000.
Budżet jakim dysponuje to ok 2000zl. Na czym mi zalezy: wyrazista gora i zdecydowany bass ale nie trzaski.


Czas też powiedzieć z jakimi kolumnami dotychczas ten zestaw grał, bo taki punkt odniesienia bardzo ułatwia sprawę.

Ponad 22m więc lepiej wypadną tu podłogówki. Swoją drogą dlaczego bas ( nie bass) kojarzy Ci się z trzaskami ?

Cytat

Oczywiscie odsluch to podstawa ale moze cos zaproponujecie zeby pojsc w jakas konkretna droge.


To na pewno. Jednak kłania się moje pierwsze zdanie, bo wyrazista góra, zdecydowany bas mogą dla wielu znaczyć coś innego icon_wink.gif .
Też warto by wpisać skąd jesteś, bo ktoś zaproponuje sklep w np. Warszawie, a Ty będziesz prostował, że mieszkach w Londynie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety enigmatyczny diy to nie punkt odniesienia.
Jednak z czym słuchałeś jak wybierałeś i kupowałeś zestaw ? W Poznaniu sklepów jest wbród i zapewne w każdym jest yamaha...
Swojego stylu ta yamaha jakoś bardzo mocno nie narzuca, dźwięk nie jest ani kluchowaty, ani też jakiś bardzo ostry, a więc dobór kolumn jest kluczowy dla finalnego brzmienia.
Nawet w budżecie 2tys można kupić skrajnie różne brzmienie, tylko jakie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niestety enigmatyczny diy to nie punkt odniesienia.
Jednak z czym słuchałeś jak wybierałeś i kupowałeś zestaw ? W Poznaniu sklepów jest wbród i zapewne w każdym jest yamaha...
Swojego stylu ta yamaha jakoś bardzo mocno nie narzuca, dźwięk nie jest ani kluchowaty, ani też jakiś bardzo ostry, a więc dobór kolumn jest kluczowy dla finalnego brzmienia.
Nawet w budżecie 2tys można kupić skrajnie różne brzmienie, tylko jakie icon_wink.gif




Niestety nie pamietam kolumn jakie wtedy (podczas zakupu) byly podlaczone pod zestaw. Pamietam jednak ze graly czysto. Nie jestem jakims audiofilem takze wystarczy mi sprzet na ktorym bede mogl odsluchac ten rodzaj muzyki o ktorym wspomnialem w brzmieniu takim aby uslyszec rozne instrumenty ktore tworza muzyke.
Zdaje sobie sprawe ze to nie konkret ale mozesz mi cos zaproponowac a ja sobie to odslucham i dbiore cos co mi najbardziej odpowiada.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dynamiczne, klarowne brzmienie z dobrym zejściem to Magnat quantum 677, lub 675. Raczej nic lepszego do 2 tys nie kupisz.
W budżecie detalicznie i jędrnie grają też kolumny marki Monitor Audio BX5 i Jbl arena 180
Możesz jeszcze posłuchać większych od tych bx5 Heco victa 702, 502, bardzo dobre w tej cenie są STX electrino 250 ( nieco cieplejsze brzmienie ),
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bo okazuje sie ze duze kolumny moga zaklucic feng shui salonu icon_wink.gif

No weź proszę, daj spokój ... icon_lol.gif Roślinami doniczkowymi to zniwelujesz icon_wink.gif

Monitorki i sub do stereo, to na ogół kiepski pomysł. Rzadko kiedy udaje się ładnie "zszyć" to w całość. Zarówno tonalnie jak i barwowo.
Subwoofer do takich celów nie jest tani, najczęściej jest to konstrukcja dedykowana już do konkretnych modeli. I musi mieć dość precyzyjną oraz płynną regulację. Ja nie polecam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...