Skocz do zawartości

Jakie kino domowe do 1500zł polecacie?


SUB258

Recommended Posts

Witam, potrzebuje pomocy w doborze sprzętu audio do pokoju, pokoj ma wymiary 6x3.5m (prostokąt)
szukam jakiegos fajnego zestawu lecz niestety moge pomarzyc o szerokich kolumnach jakie robi yamaha denon itd bo miejsca na kolumny obok telewizora mam ok 16-17cm. a takie kolumny maja po 22cm. wiec pozostaje szukac tych wąskich kolumn, zalezy mi glównie na dobrym czystym dzwięku i czasem na uderzeniu basu ale nie zbyt tego potrzebuje jako głowna cecha chodzi mi o dobry czysty przestrzenny dzwięk przy słuchaniu Modern Talking itd tego co lubie bez pustego łupania ktorym sie wiele osob podnieca. pozdrawiam i dzieki z góry za pomoc i wyrozumiałość icon_smile.gif Dołącze wam zdjęcie na którym widać niestety jak mało miejsca mam na kolumny ale juz nie idzie wytrzymac słuchając muzyki z pozyczonego od mamy soundbaru albo glosnikow komputerowych... Pozdrawiam.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widze po wymiarach ktore mnie niestety ograniczaja to taki zestaw https://saturn.pl/rtv-i-telewizory/kino-dom...a-av-708-czarny tez by wszedł akurat na styki jesli chodzi o kolumny, tylko czy one zagrają jak powinny jak beda mialy luz na pare mm miedzy meblami ?
myślałem o głosnikach stereo i zeby jeden postawic przed szafa drugi za biurkiem ale to ani nie zagra ani nie bedzie wygodne...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na styk i bez szpar to dobrze jak są szafki w kuchni icon_wink.gif , niestety .
Szukanie kolumn o cm węższych też nic nie da bo 1- 2 cm luzu po bokach też nic nie zmieni.
Z dwojga złego jak bardziej do kina, bo w końcu widzę zestaw kinowy wybierasz, a nie do muzyki, to patrz na to by np basrefleks był na froncie kolumn, a nie z tyłu. Będzie nieco lepiej , a w kinie i tak robotę robi subwoofer.
Kolumny obudowane szafkami i dosunięte do ściany owszem zagrają głośno, ale np. głębi muzyki i przestrzeni , czy szerokiej sceny tam nie będzie. Muzyka wypadnie słabo, zwłaszcza że to sprzęt typowo kinowy jeszcze. Oby też szafki w wibracje i brumienie nie wchodziły ...

I może teraz najważniejsze,
1) jak koniecznie taki amplituner kinowy to nie wiem czemu piszesz, że nie sprzedają dwu kolumn i subwoofera ???
Przecież większość kolumn sprzedają parami (słownie dwie), a sub kupuje się oddzielnie . Kto każe kupować gotowy zestaw ?
2) jak amplituner kinowy to sub konieczny, bo ani amplituner kinowy, ani małe wąskie kolumny dobrego basu nie mają.
3) Jak tylko dwie kolumny i sub to raczej lepszy będzie może tutaj amplituner stereo typu Onkyo tx8130.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



no masz racje z tymi meblami ale meble były kupowane jak sie wprowadzilem i wtedy sie nie myslalo ze a moze kiedys bedzie na kino, bo nieraz od 10tego do 10tego ledwo starczylo.. a teraz mam problem.. własnie szukam takich zeby mialy bassrefleks z przodu ale takich malo widze wiekszosc ma z tylu , jesli chodzi o te kolumny to beda staly rowno z frontem mebli te 20cm gdzies od sciany beda zawsze moze to cos da niz wcisnąć je w sciane. a znasz jakis sklep gdzie maja dobre audio zeby nie przepłacać czy szukac po saturnach eurortvagd itd?
a z tych dwóch poleciłbyś szukac kolumn jak w zestawie z amplitunerem pionera czy bardziej kolumn typu jak w zestawie z LG? boje sie w tym zestawie pionera ze tam place wiekszosc za ampli ktory moge zastapic rownie dobrze wzmacniaczem stereo a kolumny kodak czy jak sie one zwią to tania chinszczyzna jak kruger matz itd..boje sie pustego pierdzenia z tych głosnikow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dokładnie czytasz to co napisałem;/ bo powtarzasz pytania, więc jeszcze raz.
1)
Jakie to kino z dwu kolumn i suba, ani efektowne kino, ani dobra muzyka. Bo kino to min 5.1 , a muzyka na tanim amplitunerze kinowym z przypadkowymi kolumnami będzie grać płasko i bez dynamiki, a jak wciśniesz miedzy meble to już w ogóle.
2)
Stary amplituner kinowy generalnie jest bez sensu, dlatego stare kinówki są tanie, np. ze względu na brak nowych kodeków i innych nowszych rozwiązań. Plus i sens w twoim przypadku pewien jest, bo nie planujesz normalnego kina 5,1 tylko 2.1 więc możesz rozejrzeć się za używanym, ale wyższej klasy amplitunerem-mocnym. Pisząc stary mam na myśli jednak taki np. 5letni z wejściami hdmi itd, a nie 20letni technicsem, czy sony z pewexu.

3)
Sprzęt stereo zagrałby lepiej, ( a na pewno lepiej z dobrymi i dobrze ustawionymi kolumnami) , ale pewnie chcesz mieć wejścia optyczne dla TV i jakieś radio internetowe , usb, a za te kasę niestety sprzętu stereo z takimi funkcjami raczej nie kupisz.
Najtańszy wzmacniacz to yamaha as301 ( ma optyka , ale nie ma wyjścia na sub ), lub Onkyo tx-8120 ( wejście optyk, coax i wyjście na sub )
Niemniej jak ampli kinowy to nie najtańszy tylko np. ten pioneek vsx 531, albo właśnie inny używany.
Najczęściej polecam wzmacniacze stereo, jak ktoś stawia na jakoś i ma to jak dobrze ustawić, ale tutaj boję się, że nie wiele zyskasz, bo miejsce odsłuchu i gabaryty kolumn będą delikatnie mówiąc kulawe.

No dobra trochę pomarudziłem icon_wink.gif , ale realia są takie, że masz pokój jaki masz, brak miejsca, niedużo kasy i jakieś oby średnie oczekiwania.
Fajnie też, że zauważasz wyższość wzmacniaczy stereo, nad kinówkami, ale uspokajam, że masz znacznie poważniejszy problem, czyli wybór godnych kolumn i ich normalne ustawienie... jak chcesz mieć tzw. kopa i nieco basu subwoofer będzie konieczny, a to oferuje bardziej ( jednak) sprzęt kinowy !

Co do Twojego linka i kina Sony, czy innych plastic kd typu LG to takowych wynalazków do słuchania muzyki wrogowi nawet nie życzę.
Przy nich zasugerowany amplituner Pioneer vsx 531 to mocarny killer i muzyczny hi-end-to nie jest też wcale najtańszy model
Tak więc, aż tak nie musisz się bać amplitunerów kd, problemem są tu kolumny, ich bardzo ograniczony wymiarami wybór i lokalizacja w pokoju.

4)
Sklepów audio z dobrym zaopatrzeniem jest dużo, ale jak masz ograniczony budżet to wchodzi się najpierw na porównywarkę ceneo, lub skąpca wpisuje zakres ceny kolumny, amplitunera kinowego, suba i patrzy co się wyświetli w danej cenie. Potem wybierasz towar i sklep co oferuje najtaniej i z wysyłką. Choć jak nie mieszkasz na Syberii lepiej podjechać samemu.
Zresztą dla Ciebie problemem nie jest sklep, tylko te centymetry, aby wstawić coś normalnej o szerokości ( i żeby był jeszcze chociaż luz obok icon_sad.gif .
Euro-agd..to bardziej po lodówkę, bo sprzęt audio to tam śladowy w wyborze i ceny też średnie, a posłuchać to tam możesz najwyżej bomboxa, czy odkurzacza, bo audio to raczej nie włączają.
Może jeszcze odezwie nasz forumowy sklep S4Home i coś doradzi z klockami i ceną icon_wink.gif

LG nie robi kolumn, raczej płaskie mydelniczki do najtańszych kin, a takowe nie graja muzyki i basu, znaczy grają coś, ale jakość radia z kuchni.
Nie łączy się kolumn z plastikowych kin z normalnymi amplitunerami kd ( odwrotnie też).
Pytanie, czy nie myślałeś aby przestawić meble, zmienić aranżacje pokoju.Może nie już, ale przy okazji jakiegoś remontu ?

Aha, co ja sugeruję, hmm to raczej wybór ograniczony tymi paskudnymi wymiarami, niż gustem muzycznym. Jak wybrałeś tego Pioneera vsx531 ok, ewentualnie jeszcze vsx 430 (niżej już nie schodź), w tych pieniądzach jeszcze jest yamaha rxv 379, 381 , czy Denon
VR-X520BT. Do tego kolumny szczupłe ...najwęższe jakie pamiętam to Jamo s426 ( dwie po 499zł) mają 18cm szerokości , oraz wąziutkie STX F-140 ! 520zł ( nie słyszałem ich, ale raczej nie są gorsze od tych jamo...) i do tego sub aktywny typu magnat 202A, lub większy 302A. Ewentualnie jakiś STX s-250.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Po pierwsze szukaj wśród sprzętu używanego. Niestety w tej cenie nie znajdziesz nic fajnego. To w zasadzie cena na sam amplituner.

Druga sprawa to musisz odpowiedzieć sobie na pytanie jak będziesz użytkowa dany sprzęt.
Jeśli czasem będziesz słuchał na tym także muzyki polecam monitory podstawkowe.
Magnat 673, tannoy m2 czy m1, produkty wharfedale.
Jeśli głównie do kina to przemysł systemy canton movie, tannoy sfx i inne tego typu podobne mini głośniczki.

Systemy typu Lg, Samsung itp od razu odpuść.

W razie pytań służę pomocą
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie tez jakos raźa mnie w oczy te plastikowe kolumny a w nich te głosniczki 5cm... tam robote robi jedynie sub, https://www.youtube.com/watch?v=0SToLgpnTKs taki zestaw jak myslicie warty by był uwagi do mojego pokoju i zrobiłby robote w muzyce? filmow poza szybkimi wscieklymi nie oglądam wiec sprzet jedynie do muzyki. tylko w takim przypadku musiałbym wyrwać ampli za ok 500-700zł..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

własnie tez jakos raźa mnie w oczy te plastikowe kolumny a w nich te głosniczki 5cm... tam robote robi jedynie sub, https://www.youtube.com/watch?v=0SToLgpnTKs taki zestaw jak myslicie warty by był uwagi do mojego pokoju i zrobiłby robote w muzyce? filmow poza szybkimi wscieklymi nie oglądam wiec sprzet jedynie do muzyki. tylko w takim przypadku musiałbym wyrwać ampli za ok 500-700zł..



http://allegro.pl/amplituner-onkyo-tx-sr30...15.html#thumb/5
http://allegro.pl/amplituner-kino-domowe-s...31.html#thumb/8
któryś dałby rade pod taki zestaw czy srednio z ich mocą i polecilibyscie cos lepszego? z uzywek oczywiscie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzcie na mase kabli nie mialem czasu zawsze tego ogarnac icon_biggrin.gif a jakby tak zamiast tych kolumn kupic new mildtony 200, mialbym za 450zł w bdb stanie (od dobrego znajomego) do tego ampli i postawic jedna z prawej druga z lewej strony biurka? czy wtedy jak bede obok prawej kolumny na lozku pod sciana to bardziej bede glos slyszal tylko z prawej kolumny bo lewa bd stala schowana za biurkiem i to jedynie dobry pomysl do sluchania muzyki z komputera i siedzac przy nim? dołączam zdj biurka

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...