Skocz do zawartości

Fostex PM641 - głośne buczenie transformatora, co zrobić?


wlepa

Recommended Posts

Witam.
Zacznę od razu od historii właściwej, dotyczy ona jak napisałem w temacie, monitorów studyjnych Fostex PM 641. Zakupiłem je dwa lata temu jako pierwsze monitory studyjne, nie za tanie i nie za drogie, do moich zastosowań zupełnie wystarczające.
Przez bardzo długi czas wszystko było świetnie, sprzęt super się sprawował, ale od ponad pół roku w prawym monitorze bardzo głośno zaczął buczeć transformator, na tyle głośno, że przy normalnym użytkowaniu komputera staje się to po czasie strasznie irytujące i męczące. Jeśli nie puści się na nich czegoś głośniej to to buczenie zmywa się z dźwiękiem i zagłusza go. Omawiany monitor, czyli prawy, był już bodajże 3 czy 4 razy w serwisie, za każdym razem było coś wymieniane, ostatnio nawet wymienili mi całkowicie nowy panel, tak jakbym otrzymał nowy monitor, ale to za każdym razem wracało po paru dniach i nasilało się wraz z czasem posiadówki przed komputerem. Z racji, że serwis zrobił już wszystko co mógł, nie został wymieniony monitor na nowy, ale bebechy całkowicie zamienione, to już nie wiem co z tym zrobić, bo nie zdzierżę dłużej tego buczenia, przyprawia mnie o ból głowy.
Po samym włączeniu monitora jest cisza, ale im bardziej rozgrzany tym głośniej buczy, a potem siedzenie przy komputerze staje się bardzo niekomfortowe dla ucha.
Z racji tego piszę tego posta i proszę Was o pomoc wszelkiego rodzaju. Czy jestem w stanie sam coś zdziałać ? Może odkręcić obudowę i coś z tym zrobić ? Monitory już są po gwarancji więc to nic nie zmieni. W najlepszym wypadku mogę wadliwą sztukę oddać do jakiegoś serwisu audio, ale wstępnie może coś jestem w stanie zdziałać. Może macie swoje pomysły z doświadczenia lub wiecie co z tym zrobić? Podkreślę jeszcze raz dla jasności, lewy monitor zupełnie w porządku, tylko prawy buczy.
Jeśli to zły dział to proszę o przeniesienie, tu mi podpasowało najbardziej.
Bardzo proszę o pomoc.
Za wszelkie odpowiedzi serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...