Skocz do zawartości

Wzmacniacz do AKG K550 (zwykly czy lampa)


Recommended Posts

Witam.

Pod choinke moja mikolajowa sprawila mi sluchawki AKG K550.

Mam problem aby podlaczyc je do kompa, teraz podlaczam je przez amplituner Marantz 7010, no ale ampli od kompa jest bardzo daleko wiec jest to problematyczne.

Czy dostane cos za +/- 1000 zl co zrobi efekt WoooW w stosunku do ampltunera?

Interesuja mnie lampy, nigdy nie mialem z tym doczynienia warto? Moze bedzie inaczej? Ciekawiej, inny dzwiek niz na amplitunerze.
Warto jakas prosta "chinska" lampe kupic?
Muzyki slucham z Tidala.

Ktos cos doradzi, z checia bym poprobowal, najlepiej kupilbym jakis chodliwy sprzet, ktory mozna zawsze odsprzedac i kupic cos innego. Lubie testowac od czasu do czasu. Nawet kupilbym uzywke ale na gwarancji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ten dział kolego
pod K550 nie bardzo ci polecę lampę bo na ogół nie lubią takie wzmacniacze tak niskiej impedancji słuchawek
przykładem jest felix audio espressivo jedni polecają inni odradzają
nie napisałeś jakie brzmienie chcesz uzyskać, jak masz kompa poczytaj o AIM SC808 dużo kasy ci zostanie w portfelu do tego możesz poprawić brzmienie przez opampy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosę do działu słuchawki .
Cytat

Mam problem aby podlaczyc je do kompa, teraz podlaczam je przez amplituner Marantz 7010, no ale ampli od kompa jest bardzo daleko wiec jest to problematyczne.



Może określ dokładnie w czym problem. Jakie ten "komp" ma wyjścia, bo faktycznie połączenie przez mini jacka w "kompie" już degraduje dźwięk, tak też szkoda takich słuchawek na :kompa" po minijacku . Po usb, czy inaczej cyfrowo tego kompa z Marantzem nie możesz połączyć ?
Niemniej dlaczego ten Marantz 7010 sam nie może być źródłem dźwięku tylko komp, przecież ma swoje wejście usb dla HDD z muzyką i striming z serwisów tak jak komp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Przepraszam za pisanie w zlym dziale, szukalem dzialu sluchawek ale wstepnie nazywa sie on PC wiec mnie zmylilo.


Teraz sprawa wyglada tak.

Komputer podlaczony po HDMI do Marantz 7010.
Na komputerze mam troche muzyki no i korzystam z Tidala. Marantz nie obsluguje serwisu tidal. Jedynie Spotify.

Teraz sluchawki podlaczam do amplituner, ktory podlaczony jest do kompa. Jak gram w gry, slucham muzy z kompa to glos leci (z PC po HDMI do AVR do Sluchawek)

Powyzsze polaczenie jest ok, tylko musze miec 10 - 15metrowy kabel do sluchawek bo avr ma stac na drugim koncu pokoju niz komputer. No i jezeli przeniose komputer do innego pokoju, to juz wogole nie podlacze sluchawek do kompa (jedynie przejsciowka jack - mini jack)


Myslalem sobie czy nie pojsc w cos nowego, z czystej ciekawosci aby podniecic sie czyms nowym, innym, lepszym.
Dlatego pomyslalem o lampach tylko z ciekawosci, nie wiem czy sa dobre czy nie.

Nie chce kupowac zadnych kart dzwiekowych na PCIe, wole osobne skrzynki.
Chce wzmacniacz zapewne z dac (razem lub osobno) do podlaczania go do PC stacjonarnego lub lapka. O ile ma to sens.

Jezeli dla tych sluchawek polaczenie takie jakie mam teraz (avr po hdmi do pc) to jest 80 - 90% ich mozliwoscie to wtedy sobie daruje zakup kolejnych skrzynek i skupie sie na czyms innym.


Inaczej mowiac Kowalski ma kompueter, sluchawki i zainstalowany na nim tidal. Jak powinien to Najlepiej podlaczyc aby bylo to w miare profesjonalnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis lokalizacji ( różnych ) PC i amplitunera sporo zmienił . icon_biggrin.gif
Według mnie trzeba by wpierw zastanowić się nad tym z czego jednak ta muzyka będzie lecieć, czy bardziej komp, czy też czasem amplituner, po to by wzmacniacz słuchawkowy miał odpowiednie wejścia...
Z komputera sygnałem audio najlepiej wyjść po USB, a z amplitunera kinowego ( tutaj nie mam doświadczenia, czy lepiej z jakimś cyfrowym, czy standardowo rca ).
Może udało by się znaleźć model wzmacniacza słuchawkowego w okolicach 1000zł mający i wejście i usb i np. rca/aux i co ważne z efektem WOW.

Podzielam Twoje obawy, co do tego że ten drogi amplituner, może w sumie dość dobrze radzić sobie z słuchawkami i kupowanie dodatkowego wzmacniacza słuchawkowego za 1k może niewiele zmienić . Inna rzecz , że takich za około 1k jest niewiele.
Pogadaj z jakimś salonem co do wysyłki i testu, to chyba najlepszy pomysł i opcja .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podpowiem ci jakie wyjście słuchawkowe może mieć twój amplituner jako ciekawostkę dodam że bardzo dobrze wysterowane DT990 premium bądź 990/600ohm zagrają o dobrą klasę lepiej niż K550
zależy bardzo jakie brzmienie lubisz bo to 2 modele grających całkiem inaczej słuchawek
K550 przy beyerach wydają się nudne sporo mniej basu i wysokich tonów
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...