Skocz do zawartości

Cd player czy Dac


AnAm

Recommended Posts

W c516 ja jakoś nie widzę wejścia typu ,, in optical", innych wejść też, aby miał coś odbierać i przetwarzać. A jak ty to widzisz ?
Do tego modelu wzmacniacza 356 można bodaj dokupić moduł dac i jest montowany na tylnej ścianie obudowy.
Niemniej jakość z tv jest przeciętna i dac między tv a wzmacniaczem może być znacznie tańszy.

PS . Twój tytuł tematu mało trafiony, choć jeśli to miało być pytanie to ten wymieniony model to cd, a nie dac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD C516 nie ma DAC-a. Jeżeli zależy Ci na odtwarzaczu cd z wejściem optycznym to popatrz i poczytaj o Pioneer PD-50.

Co do jakości dźwięku z telewizora to temat przerabiałem całkiem niedawno. Również posiadam wzmacniacz NAD 356
Posiadam telewizje kablową UPC. Początkowo dekoder UPC miałem podłączony bezpośrednio ze wzmacniaczem kablami RCA.
Jakość dźwięku fatalna, dodatkowo występowały spore różnice w głośności poszczególnych kanałów.

W obecnej chwili dekoder UPC mam podłączony z Cambridge Audio DacMagic 100 (Coaxial) i dalej do wzmacniacza. Znaczna i zauważalna poprawa jakości dźwięku. Warto było wydać 600 na DAC 100. Dodatkowo różnice w głośności kanałów są zniwelowane, może nie do końca ale przynajmniej już uszy nie bolą przy zmianie kanałów

Ostatecznie planuje podpiąć do dac-a nie dekoder UPC tylko bezpośrednio telewizor po optyku. Nie wiedzieć dlaczego gdy mam podpięty dekoder UPC do dac-a to na niektórych kanałach HD nie ma dźwięku. A UPC zbytnio się nie kwapi aby rozwiązać ten problem.

Dodatkowo posiadając DAC 100 będziesz mógł podpiąć do niego CD. Przy kwocie ok 1000 za cd będzie lepiej z dźwiękiem niż podpinając CD bezpośrednio do wzmacniacza.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo prawdopodobnie te kanały nadają dźwięk w kodekach dolby lub DTS. Dać stereofoniczny tego nie przetworzy. Sprawdź czy masz możliwość zmiany wyjścia audio na stereo, lub jakąś nazwę równoznaczna.

Takze nie wiem jak chciałeś to zrobić z tym cdkiem.
Zewnętrzny dac wniesie więcej.
Jakie masz kolumny do tego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...