Skocz do zawartości

Kino Domowe jako odtwarzacz CD


rs79

Recommended Posts

Cześć,
ostatnio zakupiłem sobie Aplituner stereo Onkyo TX-8150. Nie będę rozwijał się na temat jakości itd bo nie o to tu chodzi. Ze sprzętu jestem bardzo zadowolony.
Poczytałem sobie też o odtwarzaniu płyt CD z odtwarzaczy DVD i okazuje się, że te nie potrafią dobrze odtworzyć płyty - tzn odtwarzacz taki nie zagra jak dedykowany odtwarzacz CD.
Doczytałem nie mniej jednak takie coś, że jeżeli z DVD "wypuścimy" sygnał poprzez złącze cyfrowe bezpośrednio np do aplitunera to jest to sygnał nie przetworzony przez odtwarzacz DVD i aplituner już zadba nam o to, żeby dźwięk zagrany był w dobrej jakości takiej jak jest to fizycznie nagrane na płycie CD.

Obecnie mam kino domowe Philips HTS3541. Ze względu na to, że mocno powstrzymuję się od kupna kolejnego sprzętu, które będzie zajmowało mi miejsce na półce zastanawiałem się jak (i czy w ogóle da się) wykorzystać obecne DVD + mój aplituner do odtwarzania płyt CD. Niestety to kino domowe nie ma wyjścia cyfrowego oprócz HDMI. Zastanawiałem się nad kupnem czegoś takiego: http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6641033220 żeby z HDMI przekazać sam dźwięk na wejście optyczne do aplitunera.

Teraz pytanie - czy dźwięk podany przez to urządzenie będzie nadal dźwiękiem nie przetworzonym? Czy jest sens w ogóle iść w tę stronę? Czy może sprzedać to DVD i kupić jakieś, które ma wyjście optyczne i oprócz tego HDMI?

Opcja kolejna jaką mogę rozważyć to wspomniane pozbycie się tamtego kina domowego i zakup np http://www.mediaexpert.pl/odtwarzacze-dvd/...r760h,id-593607 który ma wyjście COAX. Mój apli ma wejście COAX. Czy dźwięk będzie odtwarzany wtedy bez obróbki przez sam odtwarzacz DVD?

Dzięki
Rafał
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz, jeśli wypuścisz sygnał audio poprzez optyka, lub coaxial to odtwarzacz bluray , dvd , czy cd będzie pracował jako napęd, a sygnał obrobi dac w amplitunerze.
Jak widzisz napisałem odtwarzacz cd, bo mimo, że jak to nazwałeś jest "dedykowany" to tez można robić eksperymenty . Jeśli cd jest "tanie" a dac w ampli dobry, czy pasujący brzmieniem, to może nieco inaczej zagrać.

Inna rzecz, że fajnie jak taki dvd/bluray jest chociaż dobrym napędem, a w takim typie jak masz "all in one" to raczej różnie może być, bo mały zasilacz obsługuje napęd, jakieś końcówki mocy, tunery itd wszystko obok siebie, no ale może się mylę.
Wydaje mi się jednak, że te 100zł można zaryzykować i sprawdzić samemu , bo chyba teraz to nawet nie masz możliwości słuchać płyt Cd bo Philips wypuszcza sygnał tylko na TV, a jak podasz audio z TV na Onkyo to jest sygnał tak przemielony jak papka.
Najwyżej kiedyś kupić klasyczny odtwarzacz bluray , ale z wyjściem hdmi i oddzielnym cyfrowym do amplitunera stereo.

(Ja porównywałem z kolegą mając w dvd wyjścia RCA i cyfrowe, amplituner Onkyo bardzo ładnie obrobił audio cyfrowe, względm tego co zaprezentował dvd po rca.)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jacek. Dzięki za odpowiedź. Obecnie mam all in one - zestaw kina domowego 5.1 z głośnikami etc. Ostatnio zacząłem zabawę w lepsze stereo i daje mi to fun. Filmów oglądam tak "wiele", że jak sobie włączę film na stereo to też będę zadowolony. Nie zależy mi w domu na efektach 3D. Jak tak będę chciał to sobie do kina pójdę.

Obecnie kino domowe mam podłączone w ten sposób, że HDMI biegnie do TV, a następnie TV do apli przez optyka. Jak chcę posłuchać muzy to TV musi być włączony. Pomijam fakt brzmiącego jak papka dźwięku takie coś jest bez sensu.

Myślę, że taki SONY BDP-S1700 z wyjściem COAX http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6656850309 w zupełności będzie OK? Opchnę tamtego Philipsa i kupię takiego SONY i powinno być OK. Upewnię się tylko, że to czyta Audio CD, bo chyba nie każdy czyta.

Rafał
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...