Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

marco126 Piszesz dwa pytania i w starym temacie i zakładasz nowy temat, ale chyba nawet nie przeczytałeś tego co napisałeś !
" kabel adekwatne do zestawu " znaczy wychodzisz z założenia że kable muszą być za 10-20 % ceny zestawu bo tak wypada, ale już jakie to wszystko jedno ?

Jeśli przykładasz mniejszą, lub większą rolę do kabli to wypadałoby napisać jakich delikatnych zmian oczekujesz. Co obecnie minimalnie chciałbyś zmienić w obecnym zestawie ( i co masz ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Adekwatne, to musi być przede wszystkim do Twojego gustu brzmieniowego.
Mam nadzieję, że zestaw wybrałeś bo Ci się podoba jak gra.
Tylko dlaczego wybrałeś amplituner do kina domowego, jeśli chcesz słuchać w stereo? O ile dobrze zrozumiałem.

Przede wszystkim zaś kolego czemu nie poczytasz innych wątków na forum, nie napiszesz poprawnie pierwszego postu, tylko piszesz smsa? icon_rolleyes.gif
Forum to platforma dyskusyjna a nie usługowa. icon_idea.gif
Sądzisz, że dobór kabli, odbywa się według jakiejś tabelki?
Nie pisałeś jak wybierałeś główny zestaw a tu kable nagle są tak istotne? Nie wiemy nawet jakiego źródła używasz, jakiej muzyki słuchasz. Zobacz jak się pisze pierwsze posty, co tam trzeba zawrzeć. Ilu informacji nie podałeś. Nawet budżetu.

http://forum.audio.com.pl/Jaki-wybrac-sprz...DL4-t40922.html
http://forum.audio.com.pl/Zmiana-kolumn--t44099.html
http://forum.audio.com.pl/Pierwszy-zestaw-...oju-t44466.html

Wszystko jest ważne. Jeśli sądzisz, że jest inaczej, to równie dobrze możesz kupić byle jakie kable, aby z miedzi beztlenowej OFC.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nieco zaskocze bo podam typ od razu.
Koledzy mają rację powinieneś podać więcej danych.
Jako że harman gra stosunkowo mocnym dołem i ciepła średnica a właśnie delikatnie wycfoana góra to polecał bym ci dla zrównoważenia całego systemu kable posrebrzane. Np. Qed silver aniversary xt.
Swoją drogą do swoich kolumn tannoy stosuje kable posrebrzane.
Bardziej miesieste chodź nie wiem czy to dobry pomysł do połączenia tego systemu jest oehlbach. Ewentualnie neutralne melodika.

Zaczęłam koledzy ze kolega nie wie czego szuka bo chyba nie ma nic teraz. Mylę się?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

marco126 Piszesz dwa pytania i w starym temacie i zakładasz nowy temat, ale chyba nawet nie przeczytałeś tego co napisałeś !
" kabel adekwatne do zestawu " znaczy wychodzisz z założenia że kable muszą być za 10-20 % ceny zestawu bo tak wypada, ale już jakie to wszystko jedno ?

Jeśli przykładasz mniejszą, lub większą rolę do kabli to wypadałoby napisać jakich delikatnych zmian oczekujesz. Co obecnie minimalnie chciałbyś zmienić w obecnym zestawie ( i co masz ).




Poprzedni wątek założyłem w Kinie Domowy. Obecnie mam w zasadzie stereo, stąd wątek w tym dziale. W moim pytaniu jest mało informacji, ponieważ mam mało wiedzy w tym temacie. Nie wiem czy kabel za 200zł coś wniesie, a drugiej strony za 2k to może nie ma sensu? Obecnie mam zwykłe przewody głośnikowe 2,5^2. Do tej pory raczej sceptycznie podchodziłem do wpływu kabla na brzmienie. Proszę mnie uświadomić icon_smile.gif Moje spostrzeżenia co do obecnego brzmienia, to raczej mało ostra góra, a może nawet wyższa średnica. Takie trochę piaszczyste to brzmienie. Słuchałem kilku zestawów z tym Harmanem i to chyba jego zasługa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cześć. Adekwatne, to musi być przede wszystkim do Twojego gustu brzmieniowego.
Mam nadzieję, że zestaw wybrałeś bo Ci się podoba jak gra.
Tylko dlaczego wybrałeś amplituner do kina domowego, jeśli chcesz słuchać w stereo? O ile dobrze zrozumiałem.

Przede wszystkim zaś kolego czemu nie poczytasz innych wątków na forum, nie napiszesz poprawnie pierwszego postu, tylko piszesz smsa? icon_rolleyes.gif
Forum to platforma dyskusyjna a nie usługowa. icon_idea.gif
Sądzisz, że dobór kabli, odbywa się według jakiejś tabelki?
Nie pisałeś jak wybierałeś główny zestaw a tu kable nagle są tak istotne? Nie wiemy nawet jakiego źródła używasz, jakiej muzyki słuchasz. Zobacz jak się pisze pierwsze posty, co tam trzeba zawrzeć. Ilu informacji nie podałeś. Nawet budżetu.

http://forum.audio.com.pl/Jaki-wybrac-sprz...DL4-t40922.html
http://forum.audio.com.pl/Zmiana-kolumn--t44099.html
http://forum.audio.com.pl/Pierwszy-zestaw-...oju-t44466.html

Wszystko jest ważne. Jeśli sądzisz, że jest inaczej, to równie dobrze możesz kupić byle jakie kable, aby z miedzi beztlenowej OFC.



Nie dal wszystkich te informacje są takie oczywiste:) icon_rolleyes.gif Mam ampli bo czyta mi wszystkie formaty. Oglądam filmy z platformy cyfrowej, a w dekoderze nie mam możliwości zmiany formatu wysyłanego sygnału. Wzmacniacz stereo ich nie czyta. Co do budżetu to myślałem że wynika on z mojego zestawu i tu raczej liczę na waszą pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Czwarty post pod rząd. Tak się chyba nie robi, ale nic, zacznę od początku.

Swego czasu zmieniłem zestaw kolumn 5.1 na coś lepszego w stereo. Link do wątku: http://forum.audio.com.pl/Kolumny-do-HK-AVR-270-t45093.html

Więc stąd mam kolumny Tannoy Mercury 7.4. Miałem również możliwość sprawdzenia amplitunera stereo Onkyo tx 8150 i bezpośredniego porównania z Harmanem w moim mieszkaniu. Ukłony dla S4Home. Nie zdecydowałem się jednak, choć brzmiał lepiej. Pojawiły się problemy z odczytem wielokanałowego dźwięku z tunera enki. Ten model dekodera, nie ma możliwości wysłania na wyjście optyczne stereofonicznego dźwięku, gdy jest oryginalnie inny. Tylko po HDMI idzie stereo do TV. Druga sprawa że nie dojrzałem jeszcze do całkowitej rezygnacji z kina. Może kwestia czasu, nie wiem. Obecnie stereo nawet w kinie mnie zadowala. Może w końcu się zdecyduję na wzmacniacz do stereo. Summa summarum Harman pozostał. Brzmienie jest takie jak w poprzednich postach opisałem. Góra mogła by być lepsza. Stąd pojawił się pomysł na zmianę kabli. Co o tym sądzicie? Czy to ma sens? Co myślicie o obecnym zestawie? Co warto zmienić?

Obecnie muzyki słucham generalnie z komputera Spotify i pena MP3. Z TV generalnie filmy.

Zrobiłem błąd że będąc w S4Home nie poprosiłem o odsłuch jakiegoś naprawdę dobrego zestawu stereo w budżecie, który był by w moim zasięgu. Nie wiem 5-6 tyś zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a w czym jest problem że nie podjedziesz jeszcze raz.
Uważam że te kolumny są dobre. Jeśli masz problem z górą to tak jak pisałem to kwestia amplitunera.
Wymiana kabla wniesie tu procentową zmianę. Jeśli oczekujesz więcej pożegnaj się z Harmanem na korzyść NAD 356BEE, Yamahy AS 701 czy lampy Cayin MT-35S. Różnica będzie znaczna. W każdym paśmie.


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Góra mogła by być lepsza. Stąd pojawił się pomysł na zmianę kabli. Co o tym sądzicie? Czy to ma sens? Co myślicie o obecnym zestawie? Co warto zmienić?


Co warto zmienić, to musisz Ty sobie odpowiedzieć, bo kto inny? Zdaje sobie sprawę, że sprzęt audio to nie zawsze tylko i wyłącznie jakość dźwięku ponad wszystko (przynajmniej nie dla każdego) , ale też szeroko pojęta użyteczność, funkcjonalność, czy jakaś wypadkowa tych paru rzeczy. Dlatego ostateczną decyzję podejmuje się po własnym bilansie różnych za i przeciw.
Natomiast jeśli góra mogłaby być nieco lepsza, czyli bardziej dokładna, całość nieco bardziej precyzyjna to sugeruję coś z posrebrzanych kabelków typu Qed silver, Monkey cable silverback. Zmiana mała, niemniej powinna być usłyszana, widzę też że w poście #4 też qed był wspomniany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wzmacniacz stereo grał jako końcówka mocy do amplitunera KD to amplituner musi mieć bodaj wyjście pre-out.
Niemniej przedwzmacniaczem jest nadal ampli kinowy i "jego barwa" , a wzmacniacz daje tylko, lub aż "moc ".
Yamaha as 701 to to samo co as 700, różnią się właśnie dackiem, a brzmienie to samo, dynamiczne, bardziej rześkie, bardziej analityczne niż w HK.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem kable QED Silver Anniversary XT Zobaczymy co one wniosą. Tak w ogóle to chyba coś nie tak ze mną. Są dni że słucham tego mojego zestawu i jest ok, a innym razem słyszę te nieprzyjemne zniekształcenia góry. Czy to już choroba icon_smile.gif !? Zmieniłem w kolumnach zwory blaszane na przewody z miedzi i jakby się poprawiło... tak to jednak choroba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz co będzie lepsze: Daewoo Matiz, Fiat Panda czy Polonez Caro?

A może zdecydujesz się na lepszy wzmacniacz, używany oczywiście, jeśli coś Cię ciągle w uszy kłuje?
Z czasem też lepsze kolumny.

Może nie zachorowałeś, ale właśnie zdrowiejesz? Słyszysz lepiej.

Posłuchasz co wniosą kable. Jeśli słaba góra była winą któregoś z elementów zestawu a nie kabli, to one pokażą tym dobitniej który element szwaknuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pytasz co będzie lepsze: Daewoo Matiz, Fiat Panda czy Polonez Caro?

A może zdecydujesz się na lepszy wzmacniacz, używany oczywiście, jeśli coś Cię ciągle w uszy kłuje?
Z czasem też lepsze kolumny.

Może nie zachorowałeś, ale właśnie zdrowiejesz? Słyszysz lepiej.

Posłuchasz co wniosą kable. Jeśli słaba góra była winą któregoś z elementów zestawu a nie kabli, to one pokażą tym dobitniej który element szwaknuje.




Czyli kupiłem sportowy filtr powietrza do Tico?będzie o 2% szybszy, ale nadal 5 razy wolniejszy od przeciętnego auta? Myślałem że obecnie mam przynajmniej uniwersalnego wana marki Mitsubishi lub Ford icon_smile.gif To mnie na ziemie sprowadziłeś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może nie aż tak i na pewno powinieneś usłyszeć zmianę po zastosowaniu tego kabla. Być może będzie lepiej niż się spodziewam.
Oby, czego Ci życzę.
Ale może być tak, że przy poprawie niektórych aspektów dźwięku/brzmienia, tym mocniej usłyszysz pewne wady zestawu.
Czyli jak to w życiu. Widać więcej, ale nie wszystko to co widzisz jest fajne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchach z nowymi kablami. Muszę przyznać że "słychać je" icon_smile.gif Wysokie są bardziej precyzyjne, detaliczne. Niestety brzmi to trochę jakby sucho. Chyba tak jak pisaliście to specyfika amplitunera Harmana.

Coraz bardziej przekonuję się do zakupu wzmacniacza lub amplitunera stereo. I tu rodzi się pytanie do Was koledzy. Jeżeli chciał bym mieć jakość dźwięku Nada 356 czy Yamahy 701 i uniwersalność amplitunera typu Onkyo tx 8150 to jaka konfiguracja czy urządzenie dało by takie możliwości. Sam Dac rozwiązuje część problemów. Pozostaje odtwarzanie z pena, radio czy Spotify na której mi bardzo zależy. Są odtwarzacze sieciowe, ale wiedzy mam mało w tym temacie. Jak bym mógł liczyć na Waszą pomoc w temacie. Budżet na całość w okolicach 4000zł. Może być sprzęt używany, choć wolał bym nowy. Może używany wzmacniacz i nowy odtwarzacz sieciowy. Te urządzenia jednak się mocno rozwijają.

Co do Spotify to czy sam ampli wystarczy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni słucham tej Yamahy. W stosunku do ampli HK gra dużo dynamiczniej. Mocniej wysunięta średnica, co skutkuje głośniejszymi wokalami i wycofanym lekko basem. HK ma mniej czytelną górę. Gra cieplej. Wokale mają zupełnie inna barwę.
A teraz najlepsze:) Mimo tych wszystkich cech Yamahy utwory.... jakiego by tu słowa użyć? Straciły to coś co powoduje że szyja zaczyna rytmicznie poruszać głową. Przesłuchałem całą płytę Janerki bez emocji. Wszystko niby lepiej brzmi, ale nie ma tego czegoś. Ulatują wszystkie smaczki. Dźwięki z drugiego planu wycofane.Jak w utworach jest mało dźwięków, grają tylko pojedyncze instrumenty, to każdy z nich brzmi lepiej niż na HK, ale jak grają razem to HK robi to przyjemniej. Czy to co piszę ma jakiś sens? Napiszcie co sądzicie o tym?

Jak by mnie ktoś spytał dzisiaj jaki dźwięk preferuje, to powiem że nie wiem. Myślałem że dynamiczny z ostrą szczegółową górą. Do określenia takich preferencji trzeba trochę sprzętu przesłuchać.

Dodam że do porównań używałem DVD Samsung HD 950.(chwalony niby za dobre audio) Nie mam niczego innego co daje sensowny analogowy sygnał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem Twoich postów. Jak nie pisze to pisz do mnie bezpośrednio to odpowiem.
Nie NAD 355 to nie to samo granie co 356 BEE icon_smile.gif Ale cena była akceptowalna.

Ma sens, bo Yamaha nie gra Ciepło. Barwa Harmana taka miła dla ucha była dla Ciebie zbyt długo słuchana albo taką lubisz.
Harmany grają po prostu miło. Yamaha bardziej emocjonalnie.
Ale jest coś co może połączyć te dźwięki w podobnej cenie.
Denon PMA1500R lub i PMA1510 lub właśnie NAD

Jak już testujesz to może tędy droga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Yamaha gra bardziej emocjonalnie" a mimo to muzyka z niej jest tych emocji pozbawiona. Jak słucham HK to mam ochotę odkręcić głośniej jak mi coś podpasi, a przy Yamasze tego nie ma!? Mam wrażenie jakby wszystkie dźwięki miały tą samą głośność. Taki non stop atak. Brak takiej subtelności.

Chciałem ostrej detalicznej góry to reszta się spaprała. Naprawdę czuję się jak baba która nie wie czego chce. Bez urazy dla Pańicon_smile.gif

Inna kwestia, to jaki wpływ ma źródło? Te moje DVD. Czy tu szukać jakiś problemów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz filmowy, ( ok multimedialny ) to nie to samo co odtwarzacz CD, tor analogowy audio bywa w odtwarzaczach dvd bardzo "skromny".
Różnica się nieco zaciera jak wyjdziesz z takiego DVD wyjściem cyfrowym(optycznym) i sygnał audio obrabia oddzielny DAC, albo DAC w wzmacniaczu który ma takowe wejście (będąc przy Yamaszce np model as701) . Jak jest dobry różnica jest spora.
Może więc tak być, że coś tam umyka w brzmieniu z tym DVD, coś w as700 Ci nie pasuje tak jak w HK, coś nie zgrywa się tak jak kiedyś z kolumnami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...