Skocz do zawartości

Recommended Posts

No widzisz pospieszyłeś się. Nieprawda, że nikt Ci nie chciał pomóc, ale czasem trzeba trochę cierpliwości.
A tak, to kupiłeś wzmacniacz z którego jesteś niezadowolony. Subtelności w nim rzeczywiście niewiele.
Da się mieć bardziej detaliczny dźwięk a do tego dobry. Ale trzeba by chyba trochę więcej zapłacić.
Ila dałeś za tę Yamahę?
Twoje DVD na pewno może trochę ujednolicać dźwięk. Zazwyczaj nawet niedrogi, używany odtwarzacz CD gra dużo lepiej od takiego DVD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Za tą Yamahę dałem 1300. Bardzo ładnie utrzymana. No ale nie pasi mi na razie. Zakup traktuję jako test. Zamierzam jeszcze Nada c356 sprawdzić.
W zasadzie musiał bym mieć jakiegoś DACa albo porządne CD bo te testy mogą być niemiarodajne jak rozumiem? Chociaż z drugiej strony czy przy dobrym sygnale audio nie będzie jeszcze gorzej?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła rozstaję się z kinem HK. Pozostaję na razie przy Yamasze. Pogram trochę i będę następne wzmacniacze testował.
W związku z tym rodzi się pytanie czym dostarczyć sygnał analogowy. Generalnie słucham muzyki z plików na pendrivie. Spotife. Czasem radia i filmy w TV. Płyty CD.
Czy myśląc o strumieniowcu dobrze robię? Kwota max 2000zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo poniżej 2 ty skupisz najnowszy i przyjazny w obsłudze odtwarzacz typu Denon dnp730 http://audio.com.pl/testy/stereo/odtwarzac...denon-dnp-730ae lub ciut drożej nowego Marantz NA 6005 ( dodatkowo ma DAC z wejściem optycznym).

Za 900-1200 zł coś starszego ( niekoniecznie bezprzewodowego ) typu dnp 720, Pioneer N10, N30 , ale dla pendriva w sam raz. Lub coś wyższej klasy choć starszego Marantz NA 7003.
Wybór to też kwestia niuansów różnych funkcji, plików, przesyłu danych etc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka ?, no niekoniecznie. owszem jest USB ( dla pena , czy HDD) ale kilka wejść - IN to niekoniecznie...
Dlatego wśród wymienionych wskazałem na Marantza 6005 bo ma optyka -dla np. audio z telewizora, czy odtwarzacza CD(jak chcesz eksperymentować).
A jakich to kilka urządzeń chciałeś podpinać do strumieniowca ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wpuszczać do odtwarzacza sieciowego sygnał z tunera tv i jeszcze tv ?
Przecież jak oglądasz TV , czy grasz na np. konsoli ps4, czy oglądasz film z dvd, film z usb w TV itd itp to z TV wychodzi dźwięk z jednej i tej samej "dziurki" zwanej audio optical out. Tym jednym kabelkiem łączysz i masz .
( Jeśli pisząc o tunerze Tv masz na myśli, że masz tam dodatkowo np stacje radiowe to w odtwarzaczu sieciowym masz z marszu kilkanaście tys stacji radiowych.)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można jak piszesz z tej dziurki w TV skorzystać icon_smile.gif Trzeba tyko przełączyć dźwięk na nią, jak przez wzmacniacz ma grać. Tak jak pisałem mniej wygodna sytuacja. Zdziwiłem się że tak mało tych wejść, ale faktycznie dwa mogą styknąć.

Te urządzenia nie mają praktycznie wejść cyfrowych!? To co widziałem to pod zewnętrzne sterowanie. Tylko Marantz ma jedno. Nie zrozumiałem Cie. Czyli raczej Dac do kilku urządzeń? Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się domyślałem icon_wink.gif Pendrive , lub Hdd wpinasz w wejście usb odtwarzaczy sieciowych to miejsce/wejście dla nich.
Jeśli np jedno wejście optyczne jak w tym sieciowym marantz 6005 to nadal mało musisz pomyśleć o jakimś Dacku dodatkowym.
Jak tylko pod sygnał z TV starczy coś taniego 100-200zł. Jak chcesz coś wyższej klasy dla dobrych plików z pcta, czy innych urządzen to coś w typie dacmagic 100 wtedy w sumie możesz kupić jakąś tańszą sieciówkę niż ten marantz z wejściem optycznym.
Musisz sobie najpierw przemyśleć co chcesz i co ważne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem wzmacniacza pod wyjście REC w Amplitunerze HK. Gra! Czy to taki Pre Out? Jak to oceniacie.

<Moje wnioski>

Gra lepiej od połączenia analogowego dvd-wzmacniacz. Głębiej, czyściej, dynamiczniej. Rozumiem że lepszy przetwornik ca ma Harman. Czy tak? Martwi mnie tylko ze amplituner się grzeje, wiec mimo braku kolumn działają końcówki mocy najprawdopodobniej. Jak by nie to to mógł by działać jako streamer.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom sygnału jest stały. Harman tam wpuszcza wszystko co dostanie, ale myślę że jak w ustawieniach mam tylko przody to przy stereo puszcza stereo. Jak jest sygnał wielokanałowy to go miksuje i leci wszystko na to wyjście REC. Mimo wszystko gra na tyle lepiej że nawet moja żona potwierdziła:) Brzmienie nie jest Haramnowskie. Raczej ostre i klarowne.

Zobaczymy jak wyjdzie porównanie z NADem 356 i jego dacem? icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierując się Waszymi opiniami zdecydowałem się na odsłuch i w konsekwencji zakup Nada C356 i Dac Magic 100. Pojawił się sprężysty bas, więcej detali i dynamiki. Stereofonia i przestrzeń na dobrym poziomie.
Miałem krótko Nada C356 z wbudowanym dacem i grał jakby bardziej dociążonym i detalicznym dźwiękiem. Mam wrażenie że z upływem czasu następuje poprawa. Chociaż wątpić zaczynam w moje uszy,
są chwile, pory dnia, że obecny system brzmi podobnie, a kiedy indziej drażni. Nie wiem od czego to zależy.
Jak to jest że telewizora można słuchać cały dzień i dźwięk nie męczy, a jak słucham mojego systemu to po godzinie mimo wszystko człowiek ma ochotę go wyłączyć.
W tej chwili w zasadzie tylko odtwarzanie płyt CD z DVD przez daca daje ładne brzmienie, choć też bywa męczące, jakby za ostre.

Jecze mam pytanie czy traktowanie Tv jako odtwarzacza do plików z penda ma sens? Wydaje mi się że brzmią gorzej. TV je jakoś przetwarza? Podłączony optykiem do Daca.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jecze mam pytanie czy traktowanie Tv jako odtwarzacza do plików z penda ma sens? Wydaje mi się że brzmią gorzej. TV je jakoś przetwarza?


Nic Ci się nie wydaje brzmią sporo gorzej, słaba rozdzielczość, jakoś pozlepiany dźwięk itd. (Porównywałem te same piosenki z plików puszczone w tym samym czasie przez TV i odtwarzacz i to to zupełnie inna bajka )
Tv mimo że daje niby technicznie taką możliwość nie znaczy że jest do tego przeznaczony . Pewnie jest tam najprostszy przetwornik cyfrowy, a sygnał obarczony jest dodatkowo masą zakłóceń jakie Tv generuje (np. zasilacz, tuner TVbt, sekcja podświtlenia matrycy itd)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Jecze mam pytanie czy traktowanie Tv jako odtwarzacza do plików z penda ma sens? Wydaje mi się że brzmią gorzej. TV je jakoś przetwarza?


Nic Ci się nie wydaje brzmią skoro gorzej, słaba rozdzielczość, jakoś pozlepiany dźwięk itd. (Porównywałem te same piosenki z plików puszczone w tym samym czasie przez TV i odtwarzacz i to to zupełnie inna bajka )
Tv mimo że daje niby technicznie taką możliwość nie znaczy że jest do tego przeznaczony . Pewnie jest tam najprostszy przetwornik cyfrowy, a sygnał obarczony jest dodatkowo masą zakłóceń jakie Tv generuje (np. zasilacz, tuner TVbt, sekcja podświtlenia matrycy itd)



Tak to wygląda. Choć myślałem że jak to wszystko cyfra to bez strat dostanie się na optyk.


Cytat

Nie nadaje się.
Nad 356 to świetny wzmak w swojej cenie ma jednak mankament o którym się nie mówi. Gra zdecydowanie lepiej jak się nagrzeje tak po godzinie poltorej. Sprawdź to sobie.



Muszę zaobserwować. Zakup Nada traktuję jako podstawę dla mojego system. Może inne kable, kolumny? Może jeszcze trochę pograćicon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem po godzinie troche mączy to granie. Tylko że w zasadzie to dotyczy każdego sprzętu który miałem. Harman, Yamaha i NAD.
Obecnie jest wyraźna poprawa w każdym aspekcie brzmienia, a mimo wszystko męczy.
Może pomieszczenie? Nie wiem naprawdę jak to jest że w aucie przez 3h mogę słuchać i jest ok, a w domu na 10 razy lepszym sprzęcie nie?
Zdjęcia zrobię pokoju i poproszę Was o opinię.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...