Skocz do zawartości

Wieża na amplituner?


Oscar011

Recommended Posts

Witam, posiadam starą wieżę (LG FFH-185) o mocy 60w z głośnikami o mocy 2x40w, 6Om i 86Db. Moje pytanie brzmi: Czy można zamienić samą wieżę na amplituner? jeśli tak to na jaki? Głośniki dadzą radę? Na amplituner zamierzam wydać 150-400zł. Nie zamierzam kupować nowych głośników bo mnie na to nie stać a te spełniają moje wymagania.
Z góry dzięki icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest odwrotnie.
Zwykle najwięcej w takich mini-wieżach ( tańszych i droższych), wnosi zmiana kolumienek na markowe kolumny podstawkowe, bo te dołączone o wadze i solidności pudełka po butach są do niczego.

Podpięcie głośniczków od mini wieży zwłaszcza takich pod nawet dobry wzmacniacz, amplituner bardzo mało wniesie, a często ukaże jeszcze bardziej niedoskonałości takich pudełeczek. Czy uszkodzisz to zależy jak ostrożnie będziesz obserwował reakcję głośników na kręcenie głośnością, co do mocy wieży LG i wytrzymałości jej głośników to raczej przesadziłeś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wzmacniacz, amplituner, inna miniwieża wniesie minimalne zmiany bo jest inna .
Cytat

Na co zwracać uwagę przy doborze amplitunera do tych głośniczków?


Przy budżecie do 200zł żeby działał, przy większym budżecie 400zł, nie wiem nie znam Twoich potrzeb. Nawet nie wiem o jaki amplituner chodzi, bo nie napisałeś.
Z pewnością każdy duży amplituner zwłaszcza stereo, będzie mocniejszy od tej mini wieży, a więc teoretycznie będzie mniej zniekształcał dźwięk i mniej szumiał przy dużych poziomach głośności ( pytanie co na to wtedy LG-ikowe kolumny, ale już pisałem by je obserwować ).
Na dodatkowy super bas, szybkość, detaliczność nie licz bo ograniczeniem są te Lg-ikowekolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co jest napisane nie zawsze jest prawdą. . . Wystarczy zajrzeć do miesięcznika Audio, tam jest jasno napisane i zmierzone. Niby moc końcówek to np 7 x 100W i rzeczywiście każda z osobna tyle posiada, jednak zasilacz jest słabszy i moc rzeczywista to np 7 x 50W.

Więc nie wszystko złoto co się świeci...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym posłuchał bardziej doświadczonych kolegów i kupił raczej lepsze kolumny niż amplituner.
No ale gorzej jest jak się ktoś uprze i uważa, że wie jednak lepiej. icon_rolleyes.gif
Tylko po co człowieku pytasz? Rób po swojemu. Ale później nie narzekaj, że wydałeś pieniądze, których nie masz na dźwięk, którego też nie będziesz miał icon_idea.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...