Skocz do zawartości

Kolumny + ampli do 1500zł


SUB258

Recommended Posts

Witam, zdecydowałem sie jednak na kolumny stereo ze względu ze 95% czasu bedzie z nich sluchana muzyka niz film, sprzęt ma byc podpięty pod komputer PC, muzyka jakiej słucham to głownie muzyka klubowa/dance ale nieraz co w ucho wpadnie to rozkręcam, dlatego chodzi mi tez o to aby kolumny potrafiły uderzyc basem, myślałem o new mildtonach 200 ale one basem nie szaleją niestety, polecicie jakieś kolumny i ampli w cenie do 1500uzywki? wolałbym kolumny wysokie, zeby nie byc jak dziecko ktore czeka na podanie czegos na dloni tak synku kup chociaż srednio sie znam na tym dlatego wole spytac i dostac pomoc od fachowca niz potem zalowac ze sie szajs kupilo ktory gra jak kolumny vk za 400zł. sprzet chce podlaczyc ampli 5.1, dwie kolumny genius kazda po 50rms i sub 80wczyli sprzet jaki mam pod PC, i do tego dwie kolumny ktore dokupie, ampli w okolicy zadnego niestety nie ma...jedynie kolumny, to postanowilem w swojej okolicy poszukac czegos, i znalazlem jedynie to: - warte uwagi czy polecicie cos sprawdzonego dobrego? chodzi o czysty dzwiek i dobre uderzenie basem, wiadomo nie oczekuje ze uderzy basem jak w naglosnieniu na imprezie w Vegas w izbicy kujawskiej ale zeby potrafily też poruszyć monitorem na biurku icon_smile.gif
pozdrawiama a to co znalazlem w okolicy +75km ode mnie:

- https://www.olx.pl/oferta/kolumny-jamo-s606...html#6e4c34df65

- https://www.olx.pl/oferta/kolumny-podlogowe...html#6e4c34df65

- https://www.olx.pl/oferta/yamaha-htr-2067-n...html#97e4ace5cb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja już nie ogarniam, zakładasz nowy temat, piszesz teraz w dziale stereo i chcesz amplituner kinowy okrasić dodatkowymi głośnikmi z komputera icon_eek.gif
Cytat

Witam, zdecydowałem sie jednak na kolumny stereo ze względu ze 95% czasu bedzie z nich sluchana muzyka niz film,


Kolumny to kolumny, nie ma generalnie kolumn stereo, czy kolumn kinowych, bo niemal każde marki i modele mają w ofercie kolumny frontowe, czy jak kto woli główne, i dodatkowe efektowe jak ktoś buduje kino domowe. ( Może poza Kef blade icon_wink.gif )



Cytat

sprzet chce podlaczyc ampli 5.1, dwie kolumny genius kazda po 50rms i sub 80wczyli sprzet jaki mam pod PC, i do tego dwie kolumny ktore dokupie, chodzi o czysty dzwiek i dobre uderzenie basem,


Gotowa katastrofa i samo zaprzeczenie jakości i czystości muzyki , a nawet filmu... Sprzęt kinowy, dwie kolumny , plus głośniki komputerowe, jeszcze tylko sub z auta i prostownik od komputera, oj będzie się działo.
Dźwięk frontowych kolumn zagłuszy ten komputerowy subik...
Co do kolumn np jamo za 1100 zł to najczęściej są po 600-700zł bo za te cenę tysiąc sto to wyrwiesz nowe sklepowe i lepsze jamo s626- generalnie kolumny z bocznym głośnikiem potrzebują z metr wolnego miejsca wokół ... tymczasem u Ciebie jeszcze rano była szczelina między meblami na 17 cm na dwa modele kolumn których się naszukałem...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



czyli nie ma sensu podlaczac suba i kolumn od komputera pod kolumny ktore kupie z ampli? nie bardzo sie znam stad myslalem ze jak sie to podlaczy to razem fajnie zagra, i własnie dzieki Tobie zrozumialem ze nie ma sensu wciskac kolumn miedzy szafki na scisk tylko lepiej bedzie je postawic obok biurka i lepiej to zagra niz wcisniete w meble
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim temacie 4 razy poprawiałem Twoje wpisy i prosiłem o nie cytowanie postu pod postem oryginalnym, bo jest to bez sensu.
Bez rezultatu;(
Pisałem, że jak chcesz coś dopisać, to nie pisz kolejnego postu tylko użyj przycisku EDYTUJ.
Tylko jak chcesz do czegoś się odnieść to zacytuj, ale wykasuj zbędne fragmenty ( klawisz delete na komputerze, ).
Załączam obrazek klikasz dolny odpowiedz, bo jak górny odpowiedz czyli ten zaraz przy czyimś poście to właśnie kogoś cytujesz .

Nie łączymy sprzętu komputerowego z domowym audio i z samochodowym, koniec. To nie tylko nie zagra fajnie, tylko gorzej niż by mogło kiedy włączył jak należy, to że coś można uszkodzić już pomijam, bo zależy od sytuacji.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok juz bede odpowiadal normalnie, to co bys polecil do mojego pokoju ? 1000-1500zł słuchanie muzyki zalezy mi tez na basie, kino domowe mozna kupic nawet za 700zł uzywane ale nie zbyt mi sie podoba ze tam są takie małe głosniki w tych kolumnach jedyny plus kina to robota suba, a jesli kolumny to jakie mozna szukac w tych pieniadzach zeby potrafily uderzyc ? myslalem o tych new mildtonach 200 ale kumpel mi mowil ze jak chce zeby bas uderzyl to lepiej kino, jednak na kumpla slowa puszczam wode bo nie jestem ekspertem w tym temacie i mam mętlik w głowie i sam nie wiem czego szukac zeby poprawic dzwiek bo głosniki komputerowe srednio mi grają jak chce głosniej muzyki posluchac.
a co do podłaczania głosnikow i suba pod ampli to juz rozumiem, myslalem ze tak mozna ale tak to jest jak jest sie zielonym w temacie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Odpisałeś, że będziesz odpisywał " normalnie " by po chwili napisać kolejny post pod swoim poprzednim. . .
To nie grzeczne tak kogoś nie słuchać. . .



To może bardziej kwestia tego jak uważnie, czy też nieuważnie się czyta. Bo mam wrażenie że parę rzeczy opisałem, a pytania ciągle te same icon_sad.gif
Brak decyzji jest zrozumiały i to dobrze, że decyzja nie jest podjęta na szybko, ale w między czasie wypadałby "coś" poczytać...
Bo jak ktoś poczyta wychodzi z konkretnymi propozycjami wzmacniacz tej marki, kolumny takiej , pytanie które lepiej graja z czym a tu sza ....

Cytat

ol myslalem o tych new mildtonach 200 ale kumpel mi mowil ze jak chce zeby bas uderzyl to lepiej kino, jednak na kumpla slowa puszczam wode bo nie jestem ekspertem w tym temacie


Ciekawe;)
Nie wiem co ma do rzeczy mildton, do kina... w sumie mildton też może grać w kinie domowym, niemniej ani mildton, ani kino z dynamiką i basem mnie się nie kojarzą. Chyba, że za dużo większe pieniądze. Hmm jak koniecznie amplituner kd to coś z poziomu tego pionka vsx531, albo niestety używany, ale też dobrej, wysokiej klasy i do tego subwoofer.
Subwoofer w amplitunerze kd jest konieczny, bo raz filmy są w 5.1, a dwa statystyczny amplituner kd jest średnio wydajny by podać taki prąd by kolumny zeszły basem nisko i grały dynamicznie... przynajmniej nie za te pieniądze.
Model yamahy htr 2067z linka ogłoszenia to niska klasa, chyba nawet poniżej popularnej 379,381, do pionka serii 530 też daleko.
Jak masz mętlik i nie masz pomysłu poczytaj na spokojnie podobne tematy w dziale kino domowe, z pożytkiem dla siebie. Takich nowych tematów jest masa, niektóre ciekawe i dydaktyczne, a niektóre umarły szybko, bo autorzy myśleli, że zakup KD to to samo co kupno jabłek.
Popatrz co możesz za swoją kasę kupić nowego, a co używanego i raczej bez pośpiechu.
Jednak nie kupisz dobrego i mocnego amplitunera kd i dobrych nawet dwu kolumn z subem za 1500zł trzeba będzie dołożyć z 300-400zł.
Alternatywą jest wzmacniacz stereo i dwie kolumny( było o tym w twoim pierwszym temacie), bo wtedy subwoofer może okazać się zbędny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 km to chyba bardzo blisko i absolutnie żadna strata, nawet jak okaże się że zestaw nie trafiony w Twój gust.
Czy zaspokaja Twoje potrzeby, czy nie...kto ma to wiedzieć. I sugeruje zabrać swoje piosenki i jak słuchać będziesz muzyki to włączyć oczywiście tryb stereo i tylko dwie przednie kolumny ( bez suba ) .
Co do ceny wydaje się atrakcyjna jak za zestaw.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby daleko nie jest bo za sprzetem moge pojechac max 75-100km od domu, sprzet jest z koncówki roku 13tego facet pisze ze nie bylo nic wymieniane tylko pol roku temu jakies gwizdki w dwoch kolumnach na mocniejsze i bardziej wyraziste stan jest bdb nic nie szumi nie trzeszczy i aktualnie nie ma co w nich do wymiany ze czysto gra i ze za ten zestaw dal ponad 4000zł, mysle ze cena atrakcyjna kwestia jak one beda wyglądały i czy zagrają w miare fajnie czy zastękają jak plastikowe kino, bedzie trzeba pod koniec tygodnia sie przejechac i obejrzec icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pytanie mam, troche głupie i wiem ze Vk robi słabe audio, https://www.youtube.com/watch?v=OFqR2mVg5kQ warte sąceny 500zł takie kolumny? bo wygląd mają mega 10/10 duze tylko jak z dzwiekiem ktory z nich idize? starcza na maly pokoj czy lipa ktora zacznie burczec po pol roku uzytkowania i lepiej tym glowy sobie nie truc?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak kupiec odpisał ze nie zgadza sie na testowanie ich bo dyskoteki robil nie bedzie i jak cos mu trzasnie w nich to kto mu za to odda? chociaz napisalem ze wezme na pena 2 3 utwory zeby zobaczyc jak same przednie kolumny zagraja w piosence przy basie jak normalnie jak na wysokich tonach, widac cos ma do ukrycia bez powodu by nie staly 2miesiace na olx ktoś by je cupnął chyba od razu za te pieniadze gdyby wszystko bylo ok

Pisze przez telefon bo PC czeka na nową grafike stad moga byc błedy jakies, postaram sie PISAC lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

mam, troche głupie i wiem ze Vk robi słabe audio, warte sąceny 500zł takie kolumny? bo wygląd mają mega 10/10 duze tylko jak z dzwiekiem ktory z nich idize?


Skoro sam wiesz, to poco się w to pchasz, uważasz że zrobili szczególny model w 1 egzemplarzu icon_wink.gif
Pomyśl , że takie opinie o vk nie są od osób lubiących i znających się nieco na sprzęcie, tylko od amatorów i małolatów... i mimo, że ci "właściciele" zupełnie niewymagający to dali taką opinię i są najniżej oceniane. Więc jaki to może być poziom ?
Wyglądu nie oceniam, bo to kwestia gustu. Kolumny te słyszałem na jakimś szkolnym turnieju i bardziej łupią niż grają.

Wszedłem na stronę aledrogo wybrałem zakładkę -kolumny podłogowe, używane, potem cena od 444 do 700 i są 3 strony wszelkich podłogowych kolumn typu Quadral, Magnat, Mission, Jbl, Heco, oraz jeszcze kliku bardziej i mniej znanych marek, którymi nie będę Ci mącił w głowie, jednak zaręczam , że żadne nie zagrają tak źle jak VK, choć może tak nie łupia i nie takie mega w wyglądzie icon_wink.gif

Co do odmowy posłuchania zestawu do faktycznie podejrzane, przecież masz prawo nawet cicho posłuchać, czy działają funkcje i w ogóle dźwięk się wydobywa itd. zanim zapłacisz. Pewnie niska cena za spory zestaw ukrywała jakaś i czegoś niesprawność.

PS. Z tematu niniejszym się wypisuje, swoje napisałem, a może i więcej, a ile można prosić o porządek i ile można być ignorowanym, mimo zapewnienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...