Skocz do zawartości

technics su-v500 class aaa jakieś kolumny do tego ??


ak266

Recommended Posts

Cześć.
Wzmacniacz gra niestety bardzo kiepsko. To chyba jeden z najgorszych wzmacniaczy tego producenta. Nasze stare Unitry czy Diory spisywały się dużo lepiej.
Czy warto coś dobierać? To zależy.
Jeśli masz bardzo ograniczony budżet i nie będziesz mógł sobie pozwolić także na lepszy wzmacniacz, to można spróbować dobrać jakieś kolumny. Ale jakie? Tego Ci tu teraz nie napiszę, ponieważ podałeś zbyt mało informacji.

Nawet podstawowych danych nie znamy jak: budżet, wielkość pokoju i możliwości ustawienia w nim kolumn (przydatny byłby rysunek), jakie masz upodobania dźwiękowe/brzmieniowe (czyli dźwięk jasny, ostry, twardy, chłodny, konturowy, czy odwrotnie itp.), jakie byłoby źródło dźwięku, kable.
Jeśli chcesz uczciwej pomocy, to przeczytaj poradnik Pierwsze posty na forum:
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html

A posiłkuj się też tymi poprawnie napisanymi pierwszymi postami (oj mało takich, mało).
http://forum.audio.com.pl/Jaki-wybrac-sprz...DL4-t40922.html
http://forum.audio.com.pl/Zmiana-kolumn--t44099.html
http://forum.audio.com.pl/Pierwszy-zestaw-...oju-t44466.html

Warto zapoznać się także z zasadami akustyki i ustawiania kolumn w pomieszczeniu. To ważne jeśli się myśli o dobrym lub choć poprawnym dźwięku. Ważne, gdy się chce wykorzystać potencjał tego, czym dysponujesz. Poniżej linki do miniporadników.
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

Oczywiście możesz zadać sobie trud, poczytać o tym, czegoś się dowiedzieć, skorzystać.
Lub wyjść stąd z taką samą wiedzą jak przyszedłeś, czy skorzystać na innym forum z jakiejś szybkiej odpowiedzi na tzw. odczepne.

Class AAA, co to jest? icon_lol.gif Jak widać to tylko chwyt marketingowy Technicsa, bo nie pomogło w uzyskaniu dobrego dźwięku a może wręcz zaszkodziło.
Z prawdziwą klasą A wzmacniaczy, którą lubię, ma niewiele wspólnego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budżet mam do 3 tysięcy ,
pytam o ten wzmacniacz ponieważ dostałem go w spadku , jako że nie mam doświadczenia ze sprzetem stereo to na mnie marka technics kiedyś robiła wrażenie jak byłem w czasach dzieciństwa lata 90 u kolegów i mieli segmentowane wieże icon_wink.gif...
Chodzi o zestaw stereo do salonu głównie muzyka z tv jeśli puszczana z prywatnej playlisty to głównie house .
Salon : 6 m x 4 m wysokość ok 3 m .
jeśli chodzi o barwe dzwięku to powiem szczerze że nie mam sprecyzowanych oczekiwań , zależało by mi na niskich tonach żeby je bardzo dobrze wyodrębnić ma poprostu przyjemnie "pukać" hehe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę abyś w niecałe 20 minut przeczytał to wszystko. Jeśli olewasz, to ja podobnie. Lubię solidne podejście do tematu.
Napisz więcej, to postaram się pomóc. Daj tu rysunek pokoju z propozycją ustawienia kolumn zgodnie z zasadami.
Właśnie po to pisałem swój poprzedni post, podałem linki.

Czyli rozumiem, że dajemy sobie spokój z Technicsem? Sprzedaj go na Allegro, będziesz miał choćby na lepsze kable.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się nie spiesz. W piekarni nie jesteśmy, chleb się nie przypala. icon_biggrin.gif
Poczytaj wszystko na spokojnie. Nie od czapy to napisałem i wkleiłem linki. Przemyśl, zastanów się i dopiero napisz.
Ja tu jestem codziennie, są inni koledzy. Pomożemy. Ale nie lubimy bylejakości. Mam nadzieję, że Ty też rozumiesz.
I bez urazy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

budżet mam do 3 tysięcy ,
pytam o ten wzmacniacz ponieważ dostałem go w spadku , jako że nie mam doświadczenia ze sprzetem stereo to na mnie marka technics kiedyś robiła wrażenie jak byłem w czasach dzieciństwa lata 90 u kolegów i mieli segmentowane wieże icon_wink.gif...


Jak cześć kolegów miała "kasprzaki" czy "jamniki" z pewexu to technics robił wrażenie, ale do czasu. Choć osobiście uważam że jak no ktoś ma 100-150 zł na odtwarzacz cd to cd Technicsa warto kupić.
Mając jednak 3 tys to ten wzmacniacz jest bezsensu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jescze raz wszytsko zbiore do kupy icon_wink.gif

1. 1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

do 3 tysiecy zł ( próg maksymalny)

2. 2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

używany

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy)

stereo

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
wzmacniacz technics su-v500 class aaa , kiepski jakościowo czyli można powiedzieć że nie ma

5
5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
ok. 24 m2 (6 m , x 4 m , wys. 2.9m ) w salonie dominują płytkj schemat zamieszczony kilka postów wyżej , malutki dywan przed półką pomiędzy kolumnami na scianie okiennegj firana ,

6) Jakiej muzyki słuchamy?

chciałbym podłączyć zestaw pod tv czyli przeważnie muzyka z tv kanały 4fun tv , eska itp
jeśli chodzi o prywatne playlisty to dominuje house , hip hop no i polski rock.

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
raczej z możliwością dołozenia podzespoów, posiadam tuner technicsa w razie czego ale zależałoby mi tak jak wczesniej zaznaczyłem żeby można było podłączyć zestaw pod TV bądź konsole PS

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony

możliwośc podłączenia pod tv bądź konsole, pilot może być ale nie jest konieczny

9) Dźwięk jaki lubię:
Jako że jestem laikiem kompletnie nie znam pojęć używanych tutaj na forum . Zależałoby mi żeby dzwięk był przyjemny dla ucha. Jeśli miałbym wybierać pomiedzy jakością wysokich ,a niskich tonów, postawiłbym zdecydowanie na te drugie. Tak aby przy nie dużym poziomie głośności na potencjometrze wzmacniacza można było je swobodnie poczuć. Dzwięk nie za ostry , przestrzenny .

Mam nadzieję że Was nie zraziłem wcześniejszymi postami.
Dodam tylko że jestem z Poznania , jeśli ktoś zna jakieś miejsca ze sprzętem używanym Stereo to prosiłbym o adres.
pozdrawiam MIłosz





Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

budżet mam do 3 tysięcy ,
pytam o ten wzmacniacz ponieważ dostałem go w spadku , jako że nie mam doświadczenia ze sprzetem stereo to na mnie marka technics kiedyś robiła wrażenie jak byłem w czasach dzieciństwa lata 90 u kolegów i mieli segmentowane wieże icon_wink.gif...


Jak cześć kolegów miała "kasprzaki" czy "jamniki" z pewexu to technics robił wrażenie, ale do czasu. Choć osobiście uważam że jak no ktoś ma 100-150 zł na odtwarzacz cd to cd Technicsa warto kupić.
Mając jednak 3 tys to ten wzmacniacz jest bezsensu.


mam cały segment do kompletu
cd , bodajże kasete, i tuner technicsa , z tym że nie mam tyle miejsca w salonie na cały komplet i nie ukrywam wizualnie wolałbym coś mniejszego objętosciowo. W gruncie rzeczy sam wzmacniacz + kolumny podłogowe zrobiłyby robote icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, teraz to co innego. Mamy już jakieś podstawy do szukania.
Chciałbym jeszcze zapytać, uściślić.
Rozumiem, że dźwięk będzie z TV i konsoli. A muzyka, której jeszcze słuchasz, to z czego ma lecieć? Z laptopa?
Jeśli tak, to potrzebny Ci będzie niezły DAC. Taki z kilkoma wejściami cyfrowymi, które będą odpowiadać wyjściom TV, konsoli i komputera.
Chyba, że będziesz grał jednak z odtwarzacza CD? Ten da się podłączyć analogowo poprzez gniazda RCA (L i R ), to samo jeśli masz w jakimś urządzeniu takie wyjścia Analog output L, R.
Ciekaw jestem jak odbierasz telewizję. Jeśli z kablówki, to wyjście będzie z telewizora. Raczej słabsze jakościowo. Ale jak masz jakiś tuner, to sprawdź jakie ma gniazda wyjściowe. Np. cyfrowe USB czy optyczne a może coaxialne, albo analogowe RCA, w co jednak wątpię.
Opisz wszystkie gniazda wyjściowe analogowe i cyfrowe w tym co masz, to będziemy wiedzieli jakiego DACa szukać.
Można oczywiście niektóre urządzenia podłączyć bez przetwornika (DACa), przez wyjście słuchawkowe, ale będzie to kiepskiej jakości dźwięk.
Zmarnujesz potencjał kolumn i wzmacniacza.

Mam nadzieję, że przeczytałeś już poradniki. Służę rozszerzonymi, ale musisz napisać na PW i podać adres mailowy.
Przypominam. Akustyka i ustawienie kolumn są niemal połową sukcesu jeśli chce się uzyskać dobry dźwięk. Zlekceważenie tematu może się okrutnie zemścić.

Takie ustawienie kolumn, jakie pokazałeś na rysunku (zielone prostokąty jak sądzę?), jest niedobre. Po pierwsze jeśli będziesz siedział na sofie, to nie będzie trójkąta równobocznego albo choć równoramiennego. Narysowałem zielony owal, gdzie takie miejsce by mogło być.
Ale kolumny stoją zbyt blisko tylnej ściany a prawa zbyt blisko ściany bocznej i co za tym idzie narożnika pokoju. Tak nie może być.
A słuchając dodatkowo z sofy, to już będzie parodia odsłuchu stereo. I tylko nie pisz, że zniwelujesz to pokrętłami. Bo nic nie zdziałasz.

Jeśli rozstawiłbyś inaczej kolumny (czerwone prostokąty), to prawidłowe miejsce odsłuchowe byłoby tam gdzie czerwony owal (1).
Ostatecznie gdybyś przesunął sofę zgodnie z niebieską strzałką, to miałbyś na brzegu w miarę dobre miejsce odsłuchowe. Czerwony owal (2). Siedząc na sofie musiałbyś za głową na wysokości uszu umieścić panel mocno pochłaniający dźwięk, by się ten nie odbijał od ściany, zakłócając Ci odbiór.
W jednym i drugim przypadku trzeba by też przesunąć trochę szafkę, zgodnie z zieloną strzałką.
O ile coś z tego jest możliwe. A może ustawienie zgodnie z zasadami, tylko przy innej ścianie? Da się?

No i oczywiście jak czytałeś gołą podłoga, ściany sufit, to duże płaskie, twarde powierzchnie, których na ogół dźwięk dobrej klasy nie lubi. Trzeba dążyć do przełamania, zmiękczenia, zróżnicowania tych powierzchni. Czyli dywan, zasłony, otwarte półki (najlepiej z książkami, płytami, bibelotami, obrazy na płótnie, rzeźby, płaskorzeźby, duże, gęsto ulistnione rośliny doniczkowe, trochę miękkich mebli itp.

To naprawdę ważne z ustawieniem. Bo nawet najlepszy, najdroższy zestaw marnie ustawiony w kiepskiej akustyce pokoju może zagrać dużo poniżej swoich możliwości albo wręcz źle.

Jeśli odpowiesz na te pytania, ustosunkujesz się do kwestii, które poruszyłem, możemy zająć się szukaniem kolumn i wzmacniacza.
Potrzebne będą jeszcze dobre kable, Choćby najtańsze, ale przyzwoite. Tak chociaż z 10 - 15 % z całej sumy trzeba by przeznaczyć, by to miało ręce i nogi.

I wybacz, ale trochę mnie rozbawiłeś tym, że w salonie 24 metry nie masz miejsca na inne elementy zestawu audio.
Różnie jednak bywa. Może i tak. Choć z Twojego planu (rysunku) to nie wynika.

A jak coś byłoby niejasne pytaj.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dzwiek glownie bedzie z tv.
Lapka poki co nie uzywam , muza glownie z youtube przez tv ,badz z pen driva podlaczonego pod tv. Suma sumarum odtwarzacz cd bylby malo uzywany, glownym zrodlem muzyki jest internet.
Telewizja jest kablowa. Posiafam tylko glowny router ktory przesyla sygnal do tv przez kabel koncetryczny. Ma jedno wejscie usb. Takze szalu nie ma.
Konsola przez kabel hdmi podlaczona do tv. Ma wyjscie optyczne. (PS3). W tv standardowo wyjscia hdmi, usb i optyczne.
Troche poczytalem o akustyce i wiem jakie kroki podjac zeby poprawic warunki u siebie w salonie. Daloby sie przesunac tak jak sugerujesz, nie ma problemu. W narozniku salonu jest narozny kominek, pytanie czy w okresie grzewczym "zywe" cieplo nie zaszkodzi kolumnie stojacej blisko.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mógłbyś to wszystko przesunąć i nieco zaadaptować akustycznie pomieszczenie, to miałoby sens.
Kominek, to ten prostokąt w górnym prawym rogu na rysunku? Za drzwiami?
Jeśli tak, to ciepło z kominka nie powinno zaszkodzić kolumnom.

O adres mailowy prosiłem na PW, jeśli byłbyś zainteresowany materiałami o akustyce i ustawianiu kolumn. Ale ok, wyślę Ci te materiały.
A Ty wejdź w funkcję Edytuj i usuń ten fragment postu z podanym mailem. Po co ktoś ma czytać, może wykorzystać ten adres do słania Ci spamu itp.

To będziemy się zastanawiać jaki zestaw Ci polecić.
Ale jak widać będzie Ci potrzebny DAC. Okazało się, że głównym źródłem dźwięku ma być telewizor.
Słaby pomysł, bo dźwięk będzie taki sobie, ale jak chcesz.
Odpowiedz tylko (spójrz w instrukcję obsługi) jakie wyjścia cyfrowe ma Twój telewizor. Bo DAC z takim właśnie rodzajem wejścia trzeba będzie kupić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego ze gdzies karton posialem z instrukcja kopjuje dane techniczne ze strony samsunga
Łączność
HDMI
2
USB
1
Słuchawki
1
Wbudowany WLAN
Nie
Wejście komponentowe (Y/Pb/Pr)
1
Wejście kompozytowe (AV)
1 (w użyciu jako komponentowe Y)
Wyjście cyfrowe audio (optyczne)
1
Wejście RF (naziemne/kablowe)
1
Wejście RF (satelitarne)
Nie
Wyście audio (Mini Jack)
Nie
Ethernet (LAN)
Nie
MHL
Nie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...