Skocz do zawartości

Dobre stereo do domu


robertwladek

Recommended Posts

Witam Chciałbym zakupić dobry zestaw stereo (kolumny + amplituner lub kolumny + wzmacniacz).

Powierzchnia na której słucham muzyki to około 20 m kwadratowych.

Jestem dj-em, więc najczęściej słucham nie wysublimowanej muzyki dance/pop , sporo radia, wiadomości z tvn24, czasami trafi się coś rockowego w stylu Guns'N Roses czy Metallica.

Kiedyś posiadałem amplituner kina domowego firmy Onkyo (jeden z tańszych modeli) do tego monitory Monitor Audio, ale nie byłem do końca zadowolony z efektu. Dźwięk był czysty, ale jakby przytłumiony tak jakbym słuchał go przez firankę, brakowało trochę dynamiki.

Najwygodniejszy urządzeniem byłby amplituner i do niego kolumny, ale jeśli wzmacniacz plus tuner oddzielne zapewnią lepszy dźwięk jestem skłonny iść tą drogą. W grę wchodzą raczej kolumny podstawkowe, gdyż powierzchnia nie jest duża, a muzyki nie słucham głośno.


Moje typy:

kolumny:
PYLON AUDIO PEARL MONITOR
PYLON AUDIO PEARL 20
KLIPSCH R-15M
Yamaha NS333
JBL STUDIO 230

Amplituner:
cambridge audio topaz sr10 v2
Yamaha RN301

Wzmacniacz
Denon PMA-520AE
NAD CE315 BEE

Do radzicie co wybrać, co wykluczyć ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Biorąc pod uwagę Twoje preferencje oraz wielkość salonu, w kwestii elektroniki wybierałbym pomiędzy amplitunerem sieciowym Yamaha R-N30 i wzmacniaczem NAD C316 BEE. Yamaha jest urządzeniem sieciowym, dającym możliwość odsłuchu internetowych stacji radiowych oraz plików audio. NAD jest pod tym względem urządzeniem znacznie prostszym, natomiast dźwiękowo o dobrą klasę lepszym. Tak więc jeśli stawiasz na jakość dźwięku, proponuję integrę NAD.

Kwestia kolumn - 20m2 to pomieszczenie stosunkowo duże dla kolumn podstawkowych, dlatego musimy poszukać modeli mocnych i wydajnych. Na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem będą monitory Klipsch RP-150M, bądź większe i mocniejsze RP-160M. To kolumny, które oferują swobodny, dynamiczny i analityczny dźwięk.
Jako alternatywa na pewno warto spojrzeć na Paradigm Mini Monitor v7.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 20 metrach to lepiej kolumny podłogowe, nawet nieduże, bo to spora powierzchnia. Jak monitory to z wyższej półki, lub większe Co do propozycji to Nad i Denon nieźle zgrywa się z Klipschem, Denon nieco podkreśla wyższy bas.
Jak obstajesz przy monitorach rozważ magnat quantum 673.
Monitory, dobrze ustawione, to też pewne plusy, np. dobra przestrzenność dźwięku, czy tzw. znikanie kolumn.

Jak słuchasz szybkiej dynamicznej muzyki dobry i w budżecie jest Pioneer A30( także ciut mocniejszy niż wymienione wcześniej). Topaz nie trafiony, perle raczej też.
Co do sieciowej yamahy rn301 to wymagała by cieplejszych kolumn z dobrym dołem, lepsza jest (też sieciowa) ale rn500, to klocek innej serii i wyższej klasy, a dodatkowo ma usb więc grasz z dysku wprost w nią wpiętego.

Cytat

Pytanie co do Yamahy...rozumiem, że amplituner tej firmy zagra bardziej agresywnie od CA ?


Obydwa są średnie, ta Yamaszka jest hmmm średnia to rozwinięcie taniej serii rs202 jest dużo gorsza od tych modeli z pokrętłami , jak pisałem rn 500 sporo lepsza, a agresywnie i dynamicznie to bardziej są wzmacniacze klasyczne as500,501, lub nawet as301, albo amplituner stereo klsyczny ( nie sieciowy( czyli rs500, ale sporo zależy też od kolumn.
Cytat

i chyba jutro wybiorę się na odsłuch i obejrzenie



Najlepsze rozwiązanie .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po odsłuchu, w salonie na Pionerze A30 odpalili mi:
Pylon Pearl 20 - było tak sobie
Tannoy 6.1 albo 7.1 (nie pamiętam) - była średnio
Pylon Topaz Monitor - trochę lepiej, ale dupy nie urwało

po zamianie na wzmacniacz Harman Audio 6006 odczuwalna poprawa dźwięku na Pylon Topaz Monitor

dalej już nie kombinowałem, bo jakoś średnio się czułem w tym salonie

wracam do domu, Media Markt po drodze, wchodzę

gościu podłaczył mi na wzmacniaczu Denon 720:
JBL 610 - w miarę, ale bez szału
Canton GLE420 - i ten dźwięk zrobił na mnie wrażenie !!! Środek i górka REWELACJA !!! Co do basu to byłem w takim szoku, że już sam nie wiem

Dzisiaj jadę jeszcze raz do drugiego Media Markt, żeby to podpiąć pod Yamahę, albo Pioneera, ale brzmienie CANTONA chyba mój typ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze połączenie było średnie bo Pioneer gra twardo ( acz dynamicznie, dokładnie) ,a te monitorki to raczej suchotniki zwłaszcza Pylon pearl i brakowało ci wyższego basu i dynamiki.
Harman gra nieco cieplej od Pioneera, stąd zmiana tonalna była na plus.
Co do Canton gle 420 to dobre kolumny, udane, popatrz też za lepszymi gle 426 , ( http://www.hi-fi.com.pl/kolumny-testy-list...on-gle-426.html ) bywają w podobnych cenach, a może się potargujesz w sklepie i kupić taniej, bo to modele zasłużone od lat. Względem 3 pierwszych monitorów są o dużo lepszej dynamice, stąd pewnie się podobały.Chyba jednak lubisz jak dół jest nieco cieplejszy, a góra dokładna, błyszcząca, a całość dynamiczna.
Posłuchaj jak będzie opcja Elac 63.2 ( http://www.hi-fi.com.pl/kolumny-testy-list...ac-bs-63-2.html , http://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-g...31-elac-bs-63-2 bywają tanie bo model ma parę lat ) , czy tańszych a fajnych Monitor Audio bx2 ( też jest teraz tani, gdyż ma następce ) .
Z czymś dokładnym jak Pioneer dobrze zagra Dali zensor 3 ( to większy monitor i lepszej klasy niż tamte)
Z wyborów tzw. nieoczywistych spodobać się może Taga platinym B40 ( duża dynamika ) czy jakiś Klipsch( ale to z czymś cieplejszym( jak pisał Q Nad , denon, a niekoniecznie yamaha) .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz PYLON + Pioneer był nudny, średni, zagrał nijako

Kupiłem te Cantony 420, brzmienie, cena i wymiary mi pasują

teraz ampli lub wzmacniacz, żeby to zagrało

NAD 315 będzie ok ? Mam do kupienia za 700zł, od pierwszego właściciela, ale sprzęt z 2007 roku, więc nie wiem czy warto ?

A takie urządzenia jak:
Denon DRA-F109
SHERWOOD RX-4508

?

A może Yamaha lub Pioneer spasują do Cantona ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronię się przed wzmacniaczem, bo rynek tunerów jest ograniczony, a jednak radia potrzebuję
Nie chcę też kompletować wzmacniacza i tunera z różnych "parafii" pod względem wyglądu

Prześledziłem amplitunery do 1500zł, czy coś z poniższych może zagrać z tymi Cantonami dobrze ? Będę się umawiał na odsłuch:
Yamaha RS202D
PIONEER SX20
YAMAHA RN-301
Denon DRA-F109
Cambridge Audio Topaz SR10
Yamaha RS-500
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że jesteś zadowolony:)

Subwoofer w stereo to nietrafiony pomysł, więcej przeszkadza jak pomaga.

Zawsze możesz poeksperymentować z kablami, co powinno pomóc na niedostatki basu. Na forum często polecane są interkonekty Monster, od siebie dodam, że po wymianie w moim systemie kabli głośnikowych na Qed Ruby Anniversary bas się poprawił. Myślę, że to zasługa przede wszystkim grubszego przekroju samego przewodu.
Popróbuj też zmieniać ustawienie samych kolumn (bliżej, dalej od ścian) to też wpływa na niskie tony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

sprostuj modele które słuchasz bo bardzo je mylisz. Jest problem z odszyfrowaniem czego sluchales


Cytat

Ostatecznie już kupione wszystko:

Canton GLE 620
NAD 116BEE
Tuner Onkyo

gra to świetnie, jedynie na radiu z cyfry+ trochę brakuje basu, przydałby się jakiś subwoofer icon_smile.gif

muzyka z CD czy MP3 brzmi rewelacyjnie



Fajnie że jesteś zadowolony, ale dalej nie wiesz z czego icon_smile.gif

Albo masz GLE albo masz Ergo 620...... GLE nie ma modelu 620
NADA 116BEE także nie ma. Albo masz 316BEE albo 326, 356 BEE.


Jak masz podłączone radio z cyfry plus?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zacząłem kombinować (na razie w głowie:)), bo znajomy zachwala radio internetowe, też by się przydało, bo na dzień dzisiejszy to właczam radio z Cyfry+ a to jest kłopotliwe

Jak myślicie...czy zmiana wzmacniacza NAD316BEE na amplituner Yamaha RN-301 przełoży się na gorszą jakość dźwięku w połączeniu z tymi Cantonami ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...