Skocz do zawartości

Marantz - różnice?


maximuss

Recommended Posts

Witam,
jestem aktualnie posiadaczem zestawu Marantz PM 7004 i SA 7003? W najbliższym czasie zastanawiam się nad wymianą. Nie ukrywam, że brzmienie Marantza jest dla mnie odpowiednie. Mam pytanie, czy ktoś porównywał te modele z modelami 8005, ew. Pearl Lite KI? Czy różnica jest spora w brzmieniu? Czy ten 8005 to raczej "minimalna" poprawa jakości? Myślałem nad serią 14s1, ale jednak ta cena...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według testów w niemieckiej prasie PM7004 to poziom NAD-a 356 lub Yamahy AS700. Natomiast PM8005 plasuje się w grupie z NAD-em 375 i Yamahą AS1100. Różnica jest więc znacząca. Problemem może być to, że 8005 i 7004 nie grają chyba w identyczny sposób, więc skoro 7004 Ci odpowiada, to 8005 już wcale nie musi.

Z tego co mi wiadomo to Pearl Lite KI jest bliżej spokrewniony z 8005 niż 7004. Można by nawet powiedzieć, że 8005 jest trochę zmodyfikowaną i taniej wykonaną (bez miedziowanej ramy) Perełką.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego z jakim modelem spokrewniony jest Pearl lite są różne zdania. Ja spotkałem dwie opinie np. że bardziej z pm 7004 ( np. http://www.hi-fi.com.pl/systemy-hi-fi-test...pearl-lite.html ). Pozostaje inna kwestia czy to pokrewieństwo dotyczy samej budowy, czy też brzmienia. Bo budowa może być w niemal taka sama, a zagra jednak inną barwą, inaczej.
Cytat

więc skoro 7004 Ci odpowiada, to 8005 już wcale nie musi.


Właśnie, to że 8005 wyżej szeregowany i droższy nie znaczy, że pasujący z automatu pod każde kolumny i każdemu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem Pearl Lite jest oparte na bryle 8005 z paroma zmianami. Miałem okazję słuchać obu i powiem szczerze ale 8005 jest ciekawszą propozycją.
7004 i 8005 grają jednak podobnym charakterem tyle ze 8005 lepiej kontroluje dźwięk.

Nie mieszajmy to jednak innych modeli wzmacniaczy. Bo o ile można je grupować cenowo. O tyle brzmienie i moc Marantza PM7 i NADa C3 to jednak co innego.

Kolega musi określić jakie ma kolumny. Jednak wątek był długo bez odpowiedzi i pewnie sobie poszedł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...