Skocz do zawartości

Pierwsze Stereo


MariuszG

Recommended Posts

Nie zgodzę się , że 690 jest mniej udany aniżeli 680 jeśli dobrze zrozumiałem.
Twoj link Witek dotyczy HK680 co do którego dźwięku sie z Tobą zgadzam, jest podbity.
My rozmawialiśmy o HK650 dla kolegi MariuszG, który to model jest z nowszej serii icon_wink.gif

Poniżej link dla modelu HK 690 który jest z tej samej linii co HK650.
Jedna z opinii jest moja, a druga nieznanego mi użytkownika.

Proszę :


http://www.audiostereo.pl/harman-kardon_ha...-59-5266-2.html

Sygnatury dźwięku są bardzo zbliżone, wewnątrz te wzmacniacze wyglądają bardzo podobnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Polecałem i polecam, ponieważ HK 680 to dobry wzmacniacz (miałem dwa) aczkolwiek gra z podbitym basem. Taka prezentacja dźwięku mi odpowiadała.

Później wszedłem w posiadanie HK 650 oraz 690, które są bardziej neutralne. Początkowo nie mogłem dojść co jest , jednak przesłuchałem kilka płyt i zrozumiałem, że 650/690 nie mają podbitego wyższego basu (co mi pasowało po oswojeniu się z brzmieniem tych wzmacniaczy).

Jak to napisałeś (mądrze) co kto lubi. Dobrze , że jest wybór w podobnej cenie.

W tym wątku skierowalismy się w stronę 650 ponieważ kolega MariuszG o nim wspomniał, poza tym jest tańszy niż 680.
Na portalu aukcyjnym jest HK 650 w cenie poniżej 600pln.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, kontynuj swój wątek bo poczyniłeś już kroki i teraz trzeba skończyć kompletowanie systemu. Zawsze co kilka głów to niejedna.
Wg mnie dobrym wyborem byłyby 910 avance. Firmę avance znam z początku jej działalności bo wtedy robili bardzo dobre kolumny. W 910 jest na wysokim Vifa, a na średnioniskim kewlarowy Scanspeak. To średniej wielkości monitor i do twoich 20m2 myślę, że wystarczyłby.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiowit pisał że ten wzmacniacz jest "neutralny" Jeśli lubisz jak pisałeś dźwięk ze smaczkami góry ( gitarowe rify strun) a dół nieco ocieplony i dynamiczny, nie suchy to za ok 1 k popatrz na Monitor Audio BX2 ( ale już nie nowsze broznze2), .
Ciekawe są też nowe Tannoy Mercury 7.2 ( bo seria V była nieco twarda, a ta Mercury to taki nieco powrót do klasyki jak stare M2, (choć mercury aż tak ciepłe i łagodne w górze nie są, ale to dobrze), duża skala dźięku.

Z takich nieoczywistych firm i modeli dobra jest Taga Platinum B-40 v2 ( to co innego niż popularna Taga z taniej serii video).
Po ciepłej stronie gra też Boston Acoustic A26. Przyjemne brzmienie ma też Indiana Line model Tesi 260, nieco twardsze zaś Nota 260.
Metraż jest spory warto by dozbierać do Dali zensor 3 bo to już pół numeru większe monitory niż w sumie też powyżej wymienione na 6,5". Zensor 3 są bardzo dobre i spełniały by oczekiwania ( według mnie) a ich dobra klasa sprawdzi się i przy nawet sporo bardziej zaawansowanej elektronice.
O znanych typu Jbl studio 230, cz Magnat quantum 673 już nie piszę , bo w necie jest o nich sporo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!
Dziękuję za nieocenioną pomoc.
Do faszi - na chwilę obecną licytuję zaproponowanego przez kolegę Witka Kenwooda. Dziś licytacja się kończy, nie wiem czy wygram ale pomimo to szukam alternatywy. Ciągnie mnie do proponowanego przez Ciebie Harmana - był to zresztą mój faworyt po suchej lekturze zasobów internetu.
Bardzo się cieszę , że wywiązała się polemika na temat różnic pomiędzy producentami - na pewno przysłuży się zarówno mnie jak i przyszłym zainteresowanym. Postanowiłem postawić na początek na Kenwooda z racji jego neutralności. Zdobywając odpowiedni poziom "osłuchania" powinienem wyciągnąć wnioski, w którą stronę bardziej mnie pociągnie.
Pytanie do Witka. Czy dobrą alternatywą dla wzmacniacza, którego licytuję, byłby Kenwood Ka-990SD? Jest w tej chwili na allegro w ofercie osoby prywatnej, u której grał ok. 7 lat. Wyczytałem pochlebne opinie ale również ostrzeżenia o awaryjności trudno dostępnych układów TA2030 i TA2040
Dziękuję Jacek75 za włączenie się do dyskusji. Bardzo ciekawa propozycja monitorów Taga. Oprócz tego co dla mnie ważne, czyli dźwięku, są również atrakcyjne wizualnie co będzie sporym atutem do przekonania małżonki o konieczności zwiększenia budżetu:)
Napiszę gdy tylko wyjaśni mi się sytuacja w sprawie wzmacniacza. Jeśli mielibyście informacje o okazyjnych ofertach lub o sprzedaży z pewnej ręki proszę o informacje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem blisko zakupu. Postanowiłem poczytać o różnicach dzielących obydwa proponowane wzmacniacze ale kilka godzin po naszej rozmowie ktoś mnie ubiegł. Stale jednak przeszukuję portale za HK650 i HK670. Jeśli nawet kupię Kenwooda, a temat audio mnie "wciągnie" z pewnością upoluję jaką sztukę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Fashion. 670 był produkowany chyba na Tajwanie nijak ma się do Japońskiego 650.

Nie znam kenwooda 990 ale tylko Ci powiem, że Kenwood jest niedocenianą firmą dlatego tanią. Model i rok produkcji sugerują, że będzie podobnie grał ale nie wiem tego napewno.Po prostu kup 880 i nie daj się przelicytować. Jest też prawdą, że ludzie czytają forum i sprzątają sprzed nosa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym problem, że HK 670 jest nowym modelem po zmianie katalogu na rok 2001. Wtedy poszedł w odostawke np HK 690. Firma przeszła jakieś zmiany, być może odszedł jakiś konstruktor . Tego nie wiem.

Pewne jest to, że w latach 2000-... Harman produkował słabo brzmiące wzmacniacze HK 670 później HK 675 różniący się w zasadzie kolorem frontu oraz podświetlenia.

Spekulacje, że to przez kino domowe są moim zdaniem chybione. W Katalogu na '98 posiadali dobrze brzmiące wzmacniacze oraz inne komponenty stereo, jak i wielokanałowe Amplitunery. Np. Avr 85.

Przed rokiem 2000 potrafili zrobić wzmacniacz jak i amplituner.

Co do miejsca produkcji HK 670/675 są to Chiny. Z tyłu na naklejce jest "dumny" napis Made in P.R.C. / China.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Bo widzę, że na portalach jest trochę 990. Gdybyś nie kupił 880 to pomyśl o 990Ex, a nie sd. Podobno lepszy. I targuj się. Sprzętu jest dużo i to Ty musisz dyktować warunki. Widzę też,że w tej kategorii cenowej dominują handlarze. Uważaj na to, żeby to nie był szrot. Np poproś o zdjęcia środka i porównaj że zdjęciami w internecie. Gwarancja, pisemna itd. A jak wyczujesz najmniejsze oznaki kręcenia to się wycofaj. Znajdziemy coś innego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym stałem się dumnym posiadaczem Kenwooda KA-7020. U sprzedającego - sympatycznego pana Marka (pozdrawiam serdecznie) grał w zestawie z tunerem , gramofonem i cd marki Kenwood oraz z głośnikami Avance Omega 503. Zastosowane kable to Melodika Purple Rain. Pomieszczenie w którym grał zestaw było większe niż moja sypialnia ale i tak byłem zachwycony dźwiękiem.
Czas zatem na zakup kolejnych kawałków układanki. Dzięki cennym uwagom Jacka75 wiem jakich głośników mam szukać. Pytanie do pozostałych ekspertów - który model cd kenwooda warto kupić oraz w jakie kable głośnikowe i interkonekty zaopatrzyć zestaw. Czy bi-wiring ma znaczacy wpływ na dźwięk, czy to zagadnienie na razie odpuścić?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bi-wiring często pozytywnie wpływa na dźwięk, brzmienie, barwę. Choć nie zawsze tak jest.
Nieraz lepiej kupić jedną parę kabli a lepszej jakości.
Bi-wiring się przydaje, jeśli kablami inaczej chcemy wpłynąć na wysokie i inaczej na niskie tony. Możemy wówczas zastosować na górę i dół inny rodzaj kabli.
Ale nie wiesz jeszcze jakie kolumny (a nie głośniki, bo to coś innego) kupisz. Niektóre mają tylko jedną parę terminali, więc nie da się zastosować takiego podłączenia.
Zresztą kable i tak się kupuje na końcu, by pasowało do całości zestawu.

Czy CDk musi być koniecznie Kenwooda? Jest tyle innych świetnych odtwarzaczy różnych firm.
A jeśli ma to być Kenwood, po prostu szukaj najlepszego modelu na jaki Cię stać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. I jak wypadło porównanie 7020 z 990? Prawda, że zacne wzmacniacze?
Dana nie są mistrzostwem świata więc zakładam, że skompletujemy ładniej brzmiący zestaw icon_wink.gif
Z bi-wiringiem jest tak jak napisał Angel. Skup się nad jak najlepszymi kolumnami, niekoniecznie z biwiringiem.

Ile zostało Ci kasy? Przejżę kolumny. Może coś nowego doszło. Podobnie jak Angel radzi nie skupiałbym się tylko na cd kenwooda. W tym akurat nie był najlepszy, a dobre cd tej marki są bardzo drogie i żadkie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Gratulacje. I jak wypadło porównanie 7020 z 990? Prawda, że zacne wzmacniacze?
Dana nie są mistrzostwem świata więc zakładam, że skompletujemy ładniej brzmiący zestaw icon_wink.gif
Z bi-wiringiem jest tak jak napisał Angel. Skup się nad jak najlepszymi kolumnami, niekoniecznie z biwiringiem.

Ile zostało Ci kasy? Przejżę kolumny. Może coś nowego doszło. Podobnie jak Angel radzi nie skupiałbym się tylko na cd kenwooda. W tym akurat nie był najlepszy, a dobre cd tej marki są bardzo drogie i żadkie.



Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Prawdę powiedziawszy na moje niewyrobione ucho jeśli słychać różnicę to na granicach wychwycenia. Taki był również, oprócz nakazu od żony, powód sprzedaży wzmacniacza. Kolumny chciałbym kupić za około 600-800zł.
Cd tej samej marki ładnie komponowałby się na połce jednakże jeśli można niedrogo kupić lepszy sprzęt innej marki to jestem otwarty na propozycje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bi-wiring często pozytywnie wpływa na dźwięk, brzmienie, barwę. Choć nie zawsze tak jest.
Nieraz lepiej kupić jedną parę kabli a lepszej jakości.
Bi-wiring się przydaje, jeśli kablami inaczej chcemy wpłynąć na wysokie i inaczej na niskie tony. Możemy wówczas zastosować na górę i dół inny rodzaj kabli.
Ale nie wiesz jeszcze jakie kolumny (a nie głośniki, bo to coś innego) kupisz. Niektóre mają tylko jedną parę terminali, więc nie da się zastosować takiego podłączenia.
Zresztą kable i tak się kupuje na końcu, by pasowało do całości zestawu.

Czy CDk musi być koniecznie Kenwooda? Jest tyle innych świetnych odtwarzaczy różnych firm.
A jeśli ma to być Kenwood, po prostu szukaj najlepszego modelu na jaki Cię stać.



Przepraszam za błędną terminologię (kolumny/głośniki). Jak zaznaczałem na początku jestem ignorantem (powoli półamatorem:) ) jeśli chodzi o profesjonalne podejście do tematu Audio.
Zapytałem o Bi-wiring ponieważ mam na oku kolumny KEF Cresta, które miałyby taka możliwość podłączenia.
Oczywiście jestem wdzięczny za każdą uwagę poszerzającą moją wiedzę i ułatwiającą moje wybory odnośnie zestawu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już mowa o Kef. Ja bym Ci polecił kef reference 103/2. Warunkiem jest mocny wzmacniacz. Ale taki masz icon_wink.gif Jest to dość stary model ale to najwyższa seria kef. I jest w rozsądnej cenie. Pamiętaj co napisał Jacek bo widzę też kilka modeli b&w.
Oczywiście będziesz musiał dokupić standy do monitorów ale to na końcu jak już będziesz znał wymiary monitorów.

Cdki polecą Ci koledzy.

Co do terminologii to ważne, że zwracasz na to uwagę i poprawiasz się.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEF Reference 103/2 są świetne, ale nie wiem tanio się je kupi. To nie Cresta icon_biggrin.gif Ale nie szukałem. Kto wie?
B&W to trochę inny typ grania. Z Kenwoodem może być trochę sucho w średnicy. Ale co kto lubi.
Na pewno porządne standy do takich kolumn są bardzo ważne. Solidne, masywne, stabilne. Bo stand, to podstawa (dosłownie oraz w przenośni).

Co do terminologii i innych spraw, to jak mawiają Rosjanie: "Nie wstyd nie wiedzieć. Wstyd się nie uczyć" (Nie stydno nie znatsja, stydno nie uczitsja).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...