Skocz do zawartości

Dynaudio Focus 140


Krzychu

Recommended Posts

Uywka Krell kav 400xi, nie wiem jak to z dynkami sie sprawdzi, ale jest to wzmak o naprawde duzym potencjale. Na pewno nie bedzie zamulalo icon_smile.gif Napedzi chyba kazde kolumny (wlacznie z wymagajacymi duzymi podlogowkami), duza rezerwa mocy.

Koniecznie sprawdz to polaczenie.

Aha szukaj tylko wersji europejskiej (240v/50Hz) . W necie mozna spotkac sporo przerobek, nie daj sie na to nabrac.

Przyklad:
http://www.allegro.pl/item351379498_wzmacn...ny_okazja_.html

Naprawde jest to wzmak na lata, warto dolozyc. Uzywki chodza w granicach 6kzl.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16m2 to za malo na 140. W w 15m2 400 krella nie poradzila sobie z basem 140. Dopiero przeniesienie do 24m2 pokazalo na co stac te kolumny. Polaczenie z 400 bardzo udane, ale niestety do wiekszego pokoju. W Twoim wypadku moga sie sprawdzic 110 albo 52se. Ta sama wielkosc glosnikow (52se-140) ale obudowa troche mniejsza i inne strojenie. Te zagraja w 16m2 ale rowniez musza miec solidnego partnera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W w 15m2 400 krella nie poradzila sobie z basem 140.



Dziwnie to opisales. Wydaje mi sie, ze problem mogl lezec w akustyce pokoju, a nie w samym wzmacniaczu. Bo jesli wzmak potrafi napedzic kolumny w 24m2, to tym bardziej napedzi je w mniejszym pokoju. Poza tym watpie by krell 400xi mialby problemy z napedzeniem jakich kolwiek monitorow.

Podam taki przyklad, chociaz zupelnie inny sprzet, jednak kolumny znacznie wieksze.
Ja dluzszy czas gralem Focal JMlab Electra 926 (duze podlogowki 2xprzetwornik 18cm + 1x16cm + tweet) w 13m2 i zadnego problemu z basem nie mialem. Poza waska scena (ograniczenia scian) gralo to naprawde bardzo dobrze. Natomiast gdy przenioslem ten sam sprzet do wiekszego pokoju, wyszla totalna kicha. Nie poznalem wlasnego systemu. Akustyka pomieszczenia potrafi byc wredna icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, moze to kwestia interpretacji. Bardziej zrozumiale jest dla mnie: dyn 140 nie do 16m2, potrzebuja wiecej miesca - ok icon_smile.gif Ale wzmak nie ma tu nic do tego.

52 se sluchalem ...

Osobiscie jestem zwolennikiem podlogowek. W 16m2 mozna juz cos mniejszego spokojnie postawic. No chyba, ze mamy do czynienia z naprawde upierdliwym pomieszczeniem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że dyskutujecie o niczym.Zgadzam się z Hybrydem że kolumienki pasują do 16 m2.Nie przeczę że w jakimś pokoju były problemy z basem.Zawsze można przemeblować pokój icon_smile.gif Pamiętam kiedyś słuchałem beczek B&W w 24 metrach była kicha.Potem właściciel kolumn wylądował wraz z nimi w 9 m2,I co? I zagrały .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako wieloletni posiadacz kolumn Dynaudio oraz jako wielbiciel ich, jakby nie było, dość specyficznego brzmienia w pełni zgadzam się, iż rzeczywiście doskonałym partnerem do kolumn tej firmy byłby wzmacniacz ze stajni Krella! Takie zestawienie polecam z całego serca i, jak sięgam pamięcią, już je na tym forum polecałem!
A co do kwestii Focus 140 w 16 m2 to na podstawie moich własnych doświadczeń zalecam... ostrożność...
Osobiście także podzielam obawy kolegi Nowaka, że w sumie w niezbyt dużym pomieszczeniu dół pasma z DA może nieco przytłoczyć, tym bardziej, że Focusy 140 w tym zakresie oszczędne nie są... I, Tomku - Hybyrdzie, zdaje się , że tak należało tłumaczyć zastrzeżenia kolegi Nowaka.
Dlatego Salomonowym rozwiązaniem będzie przesłuchanie 140-stek w docelowym pomieszczeniu! Rozwiązanie proste, skuteczne i wielce "audiofilskie" icon_wink.gif
A decyzji o zakupie Dynaudio założycielowi tematu gratuluję!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie
Byłem dziś u znajomego. Użytkuje 140 w 27 m2. Nepedza to gryphon callisto 2200. Jako zrodło Audio Aero Capitole (top loader). Panowie, jak to zabrzmialo... Po powrocie nie moglem juz sluchac rotela z b&w. Masakra
Za jego namową postanowiłem zakupic focusy ale 110

Na wzmaka wstepnie zdecydowalem sie na krella 400 (mam nadzieje, ze sie polubia- w piatek powienienem to sprawdzic)


Pytanie do was. Jakie zrodelko? Jako, ze budzet juz sporo naciagniety powiedzmy, ze do 4 tysiecy (moze byc uzywane)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie źródła...
Jeżeli nie będziesz chiał "bawić' się w kombinację transport plus przetwornik (zajrzyj w temat "Co z Jolidą") to polecam z czystym sumieniem odtwarzacz Cec 51 XR!
Powinien zagrać z Dynaudio doskonale! Na rynku wtórnym roczne egzemplarze do zdobycia za ok. 3- 3,5 kzł. Jeżeli nieco drożej - może być też coś ze stajni Krella! Będziesz mieć "wypasioną" wieżyczkę... icon_wink.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Przepraszam, ze nie pisałem, ale były problemy ze skompletowaniem zestawu. Ale... juz jest icon_smile.gif
Na zasialniu krell 400, zestaw glosnomowiacy czyli dynaudio focus 110, zrodelko... linn ikemi (udalo mi sie dostac za cene ponizej 4000)

Polaczone na razie jest to tara labs air3 na glosnikach i albedo monolith jako ic (w wersji xlr). Stoi to na razie na podstawkach ostoji k6. Rewelacja. Nawet nie sadzilem, ze z takich malych koluienek moze byc taki bas. Przestrzen, scena... miód... i ten wokal.... rozplywam sie. Madeleine Peyroux... magia

Z każdym dniem chłonę coraz więcej i więcej. Moze poza podstawkami na razie nie bede nic zmienial. Chce sie oswoic z dzwiekiem, poznac plusy i minusy (na razie nie ma zadnych icon_smile.gif). Wiem, niewiele sluchalem ale na razie dla mnie to szczyt

Dziekuje wszystkim za pomoc

Jak bede chcial cos zmienic, poprosze was o rade, mam nadzieje, ze pomozecie icon_smile.gif

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...