Skocz do zawartości

Co wybrać? Pasywne czy aktywne?


Mental1337

Recommended Posts

Witam. Jako, że jestem zielony w tematach audio, chciałbym zapytać się o polecenie oraz wybór kolumn między aktywnymi, a pasywnymi. Mianowicie szukam kolumn (z akcesoriami do nich, takich jak wzmacniacz itd) z mocnym, czystym basem, 300w +, ale też nie chuczała albo brzmiała tragicznie lub coś podobnego na wysokich tonach - całość do 1000 zł. Mój wybór stoi oczywiście między kolumnami aktywnymi i pasywnymi. Wiem, że do pasywnych muszę dokupić wzmacniacz, aby miecza wszystkim kontrolę. Z kolei w szkole, w radiowęźle obsługuję kolumny aktywne Alto tx12, do których dołączony jest mikser z behrinnger'a (niestety nie pamiętam dokładnie modelu), który w jakiś sposób pozwala na ustawienie tonów niskich, średnich i wysokich. I tu pojawia się pytanie: co pomoże mi w uzyskaniu lepszych basów, pasywne że wzmacniaczem czy aktywne z mikserem? Może to być jedna kolumna że wzmacniaczem, czy mikserem, czy czymś innym, która wyniesie max 1000 zł

Myślałem nad czymś takim: http://allegro.pl/aktywna-kolumna-estradow...6660864550.html

http://allegro.pl/wzmacniacz-nightline-120...11.html#thumb/2

http://allegro.pl/profesjonalne-kolumny-es...6660864665.html

Miksera żadnego nie znalazłem, nie wiem czy w ogóle jest potrzebny, więc proszę o pomoc oraz pytania, jeśli coś nie jest do końca jasne.

P.s. Jeśli pojawił się na tym forum już taki lub podobny temat, to przepraszam za zasmiecanie go tym postem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego. To co napisałeś, to pomieszanie z poplątaniem, albo szwarc mydło i powidło.
Wiesz co to jest odsłuch stereo? Wiesz na czym polega?
Chcesz naprawdę kupić jedną kolumnę? A do czego? Chyba nie do słuchania muzyki?
Może jakieś przemówienia przywódców Cię interesują, albo przedwojenna muzyka? Tego można słuchać w mono.

Kolumny z czystym basem i 300 W? Wiesz co to znaczy 300 W?
Kolumna pasywna nie ma w sobie mocy. Może te 300 W jedynie przyjąć. Ale musi te waty podać wzmacniacz. Tak mocne są na ogół amerykańskie hi-endowe wzmacniacze a częściej końcówki mocy. Służą do napędzenia wielkich kolumn, które zagrają w stu kilkudziesięciometrowych pomieszczeniach. Jak to w USA. A kosztują tyle co dobrej klasy samochód.
Kolumna aktywna estradowa nawet, to nie kosztuje 300 - 400 zł jeśli miałaby moc wzmacniacza 400 albo 600 W. Nawet jeśli jakimś cudem udało się uzyskać taką moc, to na pewno jakość będzie koszmarna. Przecież za taką cenę nie da się kupić nawet poprawnie grających, monitorków pasywnych o wielkości pudełka na buty.
I wzmacniacz za 299 zł. icon_rolleyes.gif Litości. Przyjechałeś z Afryki i nie wiesz ile mniej więcej co kosztuje?
A może skusiłbyś się na obiad z dwóch dań w przydrożnej przyczepie za 9.99 zł? Super jakość i smak.

Poczytaj inne wątki na forum. Zobacz o czym piszemy, jakie pytania zadajemy, co może dobrze zagrać. Trochę inicjatywy. proszę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale jak już wcześniej pisałem - nie znam się na audio. Wracając do mono, a stereo chciałem powiedzieć, że na początku wystarczy mi tylko jedna kolumna z akcesoriami, a jeśli znajdę środki, to oczywiście po jakimś czasie dokupię drugą. Co do monitorów - chyba się trochę nie zgodzę: http://www.profi-dj.pl/sprzet-studyjny/atr..._oQMaAiJZ8P8HAQ

Ten sprzęt jest używany dziś przez samego Martina Garrixa, który, jak widać, mimo tego, że zarabia krocie, nadal pracuje na nich.

Produkty, które podałem w linkach wysłał mi mój zaprzyjaźniony, dwudziestoletni basista. Powiedział, że na początek wystarczy mi takie coś. Może nie jest "audiofeel'em", ale na codzień styczność ze sprzętem audio i w jakiś sposób starał się mi pomóc.

Wracając do wspomnianej przeze mnie już rzeczy - w szkole operuję dwoma kolumnami aktywnymi Alto Tx12 o mocy 600w jedna, które podpięte są do miksera Behrinnger x1222. Ja i chłopaki jesteśmy z nich zadowoleni. Potrafią zagrać głośno z dobrą jakością dźwięku i mają fajny bas. Jeśli nikt nie będzie umiał znaleźć czegoś lepszego i o mocniejszym basie do 1000 zł, to chyba zdecyduję się na podobny zestaw, bo prosiłem o pomoc w dobraniu sprzętu, a nie odesłanie mnie do postu, gdzie było definiowane kilka pojęć, które tam przeczytałem i szczerze mówiąc niezaspkoiły moich potrzeb.

Z całym szacunkiem do Pańskiej osoby, zostałem bardziej wyśmiany i uznany za idiotę, a oczekiwałem tylko pomocy, ewentualnego poprawienia mnie, jakichś pytań oraz zaproponowania jakiegoś zestawu, tymczasem uzyskałem pokazania wyższości Pańskiej osoby nade mną oraz dosyć opluwający sposób pokazania poziomu Pańskiej wiedzy nad moją. Ryzykuję moją wypowiedź basem, ale myślę, że jest Pan za bardzo pewny siebie i trochę nie miły w stosunku do ludzi, którzy mają bardzo małą wiedzę na temat audio. Niestety nie tego oczekiwałem. Jeśli nie potrafi Pan wskazać jakiegoś zestawu do określonej kwoty, który w jakiś sposób zaspokoi moje potrzeby, udam się do mojego audioluba nauczyciela, który myślę, że z chęcią mi pomoże. Pozdrawiam i życzę miłego dnia icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do monitorów - chyba się trochę nie zgodzę: http://www.profi-dj.pl/sprzet-studyjny/atr..._oQMaAiJZ8P8HAQ

Ten sprzęt jest używany dziś przez samego Martina Garrixa, który, jak widać, mimo tego, że zarabia krocie, nadal pracuje na nich.



Witaj. Kolego tylko sam sobie teraz w sumie zaprzeczasz, bo najpierw piszesz, że chcesz kolumny aktywne estradowe, lub pasywne ( plus dokupienie oczywiście piecyka. ) a jak Ci się podpowiada, że za 1000zł nie kupisz dobrych aktywnych kolumn (estradówek) i o takiej mocy to w kontrze pokazujesz monitorki Martina G, że nawet on używa i takie dobre...ok, tylko raz że one są studyjne, dwa że powyżej budżetu...Chyba widzisz różnicę między takimi różnymi konstrukcjami ?
Dwa, nie bardzo wiadomo o co chodzi, czy grasz w kapeli i potrzebujesz czegoś na próby swojej kapeli, czy organizujesz dyskoteki na auli w szkole dla dzieciaków bo piszesz coś o radiowęźle, no jak dla mnie też nieco misz masz. Oczywiście możesz się z tym nie zgodzić i twierdzić że dla Ciebie jest ok, czy forsować jakieś swoją teorię, no ale nie możesz wymagać by inni tylko wtedy klaskali , bo to nie zlot wyznawców jednej słusznej partii i jej wodza.
Brakuje nawet informacji o kubaturze dla tych tych kolumn, bo grać można w szkole w piwnicy w 20m ale i w dużej , sali, wręczhali icon_wink.gif Robi różnicę.

Chyba też wiesz, że kupienie czasami drugiej kolumny zwłaszcza, pasywnej i takiej do słuchania, niż nagłaśniania, czy kolumn aktywnych-studyjnych też, jest tak problematyczne jak kupienie oddzielnie w salonie tylko lewego buta. Natomiast owszem sprzęt estradowy bywa sprzedawany na sztuki, tylko czy granie na jednej kolumnie ma sens.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mental1337 tu się nie ma o co obrażać. To jest forum specjalistyczne i wybacz ale Twoje pytanie jest trochę dziwne i może prowokować do takich wypowiedzi jak wyżej.
Sam, między wierszami przyznałeś, że nie wiesz czy na forum był poruszany taki temat. Świadczy to o tym, że nie masz szacunku dla ludzi, którzy poświęcają swój prywatny czas, aby pomagać innym.
Kolego nie "odrobiłeś lekcji". Może poczytaj forum i zastanów się o co chodzi i w czym mamy Ci pomóc. Ponadto w sieci są miliony artykułów na ten temat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Cię tu nie obraża ani nie wyśmiewa. A już na pewno nie nazywa idiotą. Proszę mi tu nic nie imputować.
Staram się pomóc każdemu, nawet bardzo mało wiedzącemu.
Ale jak się gdzieś przychodzi, to trzeba się choć minimalnie przygotować.
Tak, właśnie z szacunku dla innych.
A obraziłeś i wyśmiałeś, to się sam z siebie niestety jeśli już.
Sądziłem, że jak obsługujesz radiowęzeł, to masz jakieś pojęcie, choćby mikre o pewnych sprawach.
Jak idziesz do salonu samochodowego i chcesz kupić jakieś auto, to nawet nie znając się na tym kompletnie dziwisz się, że nie możesz kupić takiego poniżej pewnej sumy? Ale wiesz, że powinno się rozpędzać do 300 km/h?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po pierwsze zostałem odniesiony do postu, który kompletnie nic mi nie dał, ani nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytanie. Głównie chodzi mi o to, że nie powinno się najeżdzać na całkiem niezorientowanego gościa, który stara się wytłumaczyć o co chodzi w jak najlepszym stopniu. Nie przyszedłem tu po to, żeby ktoś prawił mi morały na taki temat.

Po drugie wymieniłem te monitory, tylko po to, żeby pokazać, że jednak można znaleźć fajne monitory w tej cenie, nie jestem nimi zainteresowany.

Teraz postaram się krótko, zwięźle i na temat napisać o co mi w głównej mierze chodzi. Chciałbym zakupić zestaw audio (budżet elastyczny do 1500 zł), którego bas pozwoli mi zatrząść domem o potwierzchni 100m2, ale żeby można było też posłuchać rocka lub dzisiejszych hitów. Nie potrzebuję tego na halę, aulę, do ogłoszenia stanu wojennego czy tym podobne - domówki oraz to, żebym z pokoju na piętrze mógł ustawić kolumny w stronę okien i leżeć ze smoothie w ogródku słuchając przy tym muzyki, która będzie głośno i dobrze słyszalna. Więc główną intencją jest to: co pomoże mi w uzyskaniu lepszego efektu (basu)? Aktywne z mikserem czy czymś innym (whatever), czy pasywne z jakimś wzmacniaczem? Jeśli tak, to jakie?

P.s. Ludzie polecają w tej kwestii Altusy 300. Co o nich sądzicie? Jaki wzmacniacz do nich mieszczący się w budżecie?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innych forach nie wiedziałem takiego typu odpowiedzi na pytanie początkującego użytkownika forum icon_smile.gif gdyby PN zadał pytanie czy da się połączyć gtx 580 z 970 za pomocą SLI z pewnością nie odpowiedzialbym w ten sam sposób. Ale to już nie ważne. Jeśli da się uzyskać odpowiedź na moje pytanie to bardzo bym o nią prosił.

Jeśli chodzi o radiowęzeł - puszczam muzykę w szkole, rozstawiam sprzęt na apele, podłączam mikrofony, wszystko na mikserze Behrinnger x1222 USB oraz Alto TX12. To tyle.

A teraz, o ile to możliwe, poproszę o pomoc, nie o krytykę mojej wiedzy, która w porównaniu z Pańską jest mała.

Miłego wieczoru!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chciałbym zakupić zestaw audio (budżet elastyczny do 1500 zł), którego bas pozwoli mi zatrząść domem o potwierzchni 100m2, ale żeby można było też posłuchać rocka lub dzisiejszych hitów.
na piętrze mógł ustawić kolumny w stronę okien i leżeć ze smoothie w ogródku słuchając przy tym muzyki, która będzie głośno i dobrze słyszalna. Więc główną intencją jest to: co pomoże mi w uzyskaniu lepszego efektu (basu)?




Więc po co były te opowieści o szkole i radiowęźle, zamęt to wniosło ? Ok było minęło.
1)
A teraz tak, chcesz słuchać muzyki w pokoju, czy ma trząść całym 100 m domem i jeszcze ma być w ogródku ? ...Bo aż się ciśnie na usta, że może w domu też jakiś radiowęzeł i subwoofer do tego i nie piszę tego złośliwie;)
2)
Trzeba sobie wyjaśnić że słuchanie kolumn kolumn estradowych ( już nie ważne, czy aktywnych czy pasywnych) w domu jest równie bezsensowne, jak jeżdżenie po nim na motocyklu.
3)
Jak chcesz mieć jakiś minimalny poziom jakości muzyki sugeruję kolumny pasywne i wzmacniacz, normalny wzmacniacz audio, a nie koniecznie końcówkę mocy jakością rodem z dyskoteki, choć ta będzie dużo tańsza..
4)
Dom ma 100m, ale jaki metraż ma pokój gdzie będą one stać, bo nie wstawisz przecież altusów 300 do 15 m pokoju.

Czy te altusy się tu sprawdzą no cóż, mam wrażenie że planowany zestaw ma to służyć bardziej do nagłaśniania niż słuchania muzyki , wiec raczej tak.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam!

1)
Sam zestaw będzie znajdował się w pokoju 17m2, natomiast potrzebuje, żeby był słyszalny na cały dom, bo kiedy zejdę na dół np pozmywać, chciałbym sobie posłuchać muzyki z góry.

2)
Nie wiem proszę Pana jak to jest, dlatego chętnie posłucham bardziej doświadczonych osób.

3)
Jeśli ma Pan jakiś fajny zestaw na myśli lub znalazł Pan czy cokolwiek, to prosiłbym o jego wysłanie.

4)
Na ogół będą stały w 17m2 pokoju, ale mam zamiar je też czasem znieść na dół, zabrać na jakąś imprezę, dlatego nie wiem czy aktywne nie będą lepsze, ale jeśli w tym momencie mają mieć słabsze brzmienie lub bas, to skieruje swoją uwagę ku pasywnym.

Na innych forach widziałem też dobre opinie o Altusach Zeus, czy może będą one lepsze? A może kompletnie inny zestaw? Jeśli tak, proszę o podesłanie kolumn że wzmacniaczem czy tam mikserem

P.s. Mógłby ktoś rzucić okiem na Alto tx12 i porównać do innych? Bo działam na nich w szkole i dla mnie są one spoko, ale prosiłbym o porównanie lub zaproponowanie lepszych w cenie budżetu. Dziękuję i pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...