Skocz do zawartości

pierwsze sensowne stereo


wierzbajol

Recommended Posts

Witam wszystkich,

CYTAT
1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

4-8k pln

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

raczej skłaniałbym się ku nowemu, ale...

CYTAT
3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy), bo od tego zależy m.in. dobór działu.

stereo

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący

brak

CYTAT
5) Jaka jest powierzchnia pokoju?

załącznik - wstępnie myślałem o miejscu w okolicach tv ?

6) Jakiej muzyki słuchamy

różna: hip-hop, r&b, elektroniczna,

CYTAT
7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?

raz a dobrze

Miałem okazję być na szybkim odsłuchu:
yamaha rn602 + dali zensor 7 - nie pamiętam "kabli" = mocno zawiedziony byłem niskimi tonami, wysokie, średnie przyzwoicie
yamaha rn602 + kef r300 = nie mając do czynienia z podstawkami byłem dość mocno w szoku "objętością" sceny - wysokie a szczególnie średnie tony vs dali bardzo fajne, niskie tony z racji budowy bez szału.

Jestem świadom różnicy w cenie kef vs dali w tym przypadku, ale to porównanie uzmysłowiło mi konieczność poszukiwania czegoś pomiędzy.
Odnośnie pokoju - jestem w stanie zrobić jakieś przemeblowanie aby uzyskać lepszy efekt.

Mieszkam w małym mieście 100 km od Trójmiasta, brak sklepów audio na miejscu - zdaję sobie sprawę z tego, że odsłuchy to jedno a mój pokój to inna bajka i zależy mi na tym aby u mnie ten sprzęt grał jak najlepiej.

Za wszelkie porady z góry dzięki

Szkic_Pokoju.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Widać, że raczej masz dobry słuch. Niestety nowy sprzęt w podobnej cenie pewnie Cię zawiedzie. Bo dość słabo gra. Co tu kryć.

Niektórzy po przesiadce z komputerowych głośniczków pieją z zachwytu. Ale jak ktoś trochę już posłuchał, wie, że to podstawowy "kit".
Przepraszam wszystkich posiadaczy.

Niestety by posłuchać dobrze grającego zestawu, trzeba go będzie złożyć z elementów używanych.

Pokój spory, potrzebne będą raczej kolumny podłogowe, dobry, klasyczny wzmacniacz i niezłe źródło. A to swoje kosztuje.

Raz a dobrze rzadko się udaje. Szczególnie jeśli ktoś ma dobry słuch i pewne wymagania.
Dlatego lepiej kupić sprzęt z drugiej ręki. Nie dość, że lepiej zagra, to jeszcze w razie chęci wymiany można go odsprzedać bez większych strat.
Na nowym tracimy 20 - 60 % w krótkim czasie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem skad pochodzisz ale napisales ze masz 100 km do Trojmiasta, moze od strony Starogardu ?
Jezleli masz moliwosc podjechania do tego miasta polecam Ci wizyte u Pana Andrzeja z Signale na pewno znajdzie dla ciebie czas, poznasz prawdziwego pasjonata.
Wiem ze to kolumny DIY I odsluch jest absolutnie konieczny, ale naprawde warto zobaczyc jezeli odpowiada Ci to stylistycznie, moze bedzie to podstawa twojego zestawu. Co do ceny to napewno nabylbys je za 3k zl.
Wiem ze obecnie pracuje nad monitorami opartymi na 12" wooferze w stylu starych JBL typu 43XX
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel - dziękuję za odpowiedź.
Odnośnie używki to nawet nie mam pomysłu czego szukać no i czy olx, allegro czy jakieś inne źródła?

Hoo-Lec do starogardu praktycznie taka sama odległość - dzięki za namiar, jest to jakaś opcja.

Ktoś może jeszcze coś poleci?
W które miejsce w pokoju najlepiej lokować audio ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o to gdzie i jak w pokoju ustawić kolumny? Czy o coś innego?

Co do odsłuchu i niezadowalającego efektu, to może winny był też amplituner Yamahy. Jest niezły. Ale tylko taki.
Dużo lepiej będzie ze wzmacniaczem. Klasycznym. Potrzebne są Ci wszystkie funkcje, które Yamaha posiada?

Jakich kolumn szukasz? By Ci pomóc coś wybrać musiałbym wiedzieć jakiego dźwięku szukasz, jaki wolisz. Bo jedne grają jasno, chłodno, twardo, ostro, konturowo a inne odwrotnie. Szukać można wszędzie. Na OLX, Allegro, Ebay, w ogłoszeniach takich portali jak nasze Audio. Na hifi.pl jest sporo. http://www.hifi.pl/gielda/audio.php
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - mam na myśli gdzie i jak ustawić aby to miało sens.

Funkcje w yamasze są fajne - typowy wzmacniacz stereo pewnie zagra lepiej.

Kolumny - coś bardziej wyraźnego niż np. zensor 7 - jak ma być niski ton to niech jest, itd.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie zensor do elektroniki to nie. Ale opticon 8 już prędzej.
Jeśli szukasz sprzętu używanego to możemy szukać razem.
Jednak podjedz do nas na odsluch nowego sprzętu abyś lepiej mógł odnaleźć swoje brzmienie, wiedział co i jak i z czym. Będzie po prostu łatwiej. To w ramach yecieczki bo jednak kawał drogi jest.

Jak masz możliwość odsłuchaj jeszcze heco celan gt 702, magnat quantum 755, monitor audio silver 8, Polk audio rti a9.
Z podstawowych studio 16hz cabto grand. Świetna stereofonia i dynamika grania.

Ale jak ty je chcesz ustawić w tym pomieszczeniu?
Przez ta ławę oglądasz TV?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycję - będę musiał sprawdzić albo faktycznie się do was wybrać.

Ława = stół jest ruchomy a tv obecnie nie ma bo nie był używany, także to nie problem - w miarę możliwości, sugestii zrobię przemeblowanie jeśli będzie trzeba icon_wink.gif Edytowano przez belfer54
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Daleko masz do nas?
Moglibyśmy zrobić tak. Wstępny odsłuch u nas. Pożniej ze sprzętem jedziemy do Ciebie.
Chodzimy po pomieszczeniu szukamy miejsca gdzie i jak to najlepiej gra. Jak to ustawić żeby miało to ręce i nogi.

Teoria to jedno ale jednak praktyka lepiej weryfikuje.



~500km w jedną stronę
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do miejsca odsłuchowego, najlepiej słuchać kolumn w układzie trójkątu równobocznego, który tworzą 2 kolumny i miejsce odsłuchowe. U Ciebie w tym układzie pomieszczenie byłoby to skrajnie zaburzone. Z tego co piszesz, lubisz obszerną scenę, a tutaj podstawą jest ustawienie kolumn.

Jeśli interesują Cię monitory które grają mocnym dołem to polecam Definitive Technology SM55 - schodzą w pomiarach do 40Hz, czyli tyle ile przeciętna podłogówka w tej samej cenie. A góra i średnica jest klasę wyżej w okolicach KEFa którego słuchałeś (jeśli podłączysz to pod dobry wzmacniacz).
http://sklep.rms.pl/definitive-technology-...o-surround-2szt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do miejsca odsłuchowego, najlepiej słuchać kolumn w układzie trójkątu równobocznego, który tworzą 2 kolumny i miejsce odsłuchowe. U Ciebie w tym układzie pomieszczenie byłoby to skrajnie zaburzone. Z tego co piszesz, lubisz obszerną scenę, a tutaj podstawą jest ustawienie kolumn.

Jeśli interesują Cię monitory które grają mocnym dołem to polecam Definitive Technology SM55 - schodzą w pomiarach do 40Hz, czyli tyle ile przeciętna podłogówka w tej samej cenie. A góra i średnica jest klasę wyżej w okolicach KEFa którego słuchałeś (jeśli podłączysz to pod dobry wzmacniacz).
http://sklep.rms.pl/definitive-technology-...o-surround-2szt


odnośnie KEF'ów ma dobre wspomnienie i mega zdziwiony byłem jak podstawka może zagrać - jednak nie wiem czy:

1. pokój na podstawki nie jest jednak za duży
2. panele podłogowe + stare budownictwo = konkretne dobrze izolujące podstawki
3. chyba jednak podłogówki choć podstawki są kuszące
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Najlepszym miejscem odsluchowy jest twoje miejsce w w domu w pokoju.
Przy tej kwocie sprawdzaj sprzęt u siebie



trzeba będzie zrobić tak aby zdecydować się wstępnie na jakiś układ - odsłuchać w terenie a później w docelowym miejscu.
Odsłuch w domu pociąga za sobą brak możliwości kupna używki bo kupowanie sprzętu nowego - wrzucanie na 3 piętro i odsyłanie to chyba trochę za dużo zachodu icon_redface.gif

dostałem spoko ofertę na tannoy xt 8f - czy ktoś z forumowiczów posiada i mógłby się wypowiedzieć nt. ich barwy i czym przy okazji je napędza ?

cały czas jeszcze zastanawiam się czy szukać amp. stereo z funkcjami sieciowymi czy rozdzielać na wzmacniacz + dac icon_redface.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...