Skocz do zawartości

pierwsze kino: YAMAHA RX-S601D + Pure Acoustics Nova 6


beretta9

Recommended Posts

Witam, na początku napiszę, że jestem kompletnym laikiem. Szukam kina domowego do pokoju ok 20m w bloku. Przeznaczenie 80% filmy, 20% muzyka.
Po kilku godzinach szukania/czytania skłaniam się ku zestawowi
YAMAHA RX-S601D + Pure Acoustics Nova 6, co myślicie na temat tego sprzętu? Przyznam, że podoba mi się biały kolor, jednak jeżeli miałbym do wyboru lepsze kino w tej cenie nie miało by to dla mnie znaczenia
https://saturn.pl/rtv-i-telewizory/kino-dom...cs-nova-6-bialy

Znalazlem jeszcze inny zestaw z tymi samymi kolumnami tylko innym amplitunerem, jest sporo tańszy, czy różnica jakości jest warta ceny?
http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...-6-czarny.bhtml

Znalazłem też dobre opinie o kolumnach TAGA HARMONY TAV-606 v3, jednak nie wiem, czy będą one dobre do mojego pomieszczenia i do warunków mieszkania w bloku. Nie wiem też do jakiego amplitunera można je podłączyć

Dodam, że w przyszłości planuję zakup subwoofera i odtwarzacza blue - ray. posiadam telewizor 4k i zależy mi aby amplituner obsługiwał ten format.

Proszę o pomoc...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie musisz to nie kupuj amplitunera typu slim, oraz podstawowych modeli amplitunerów jak ta 381.
Co do reszty to pewnie już czytałeś podobne tematy w dziale kino domowe. Jak założeniem są głownie filmy to ok.
Niemniej pamiętaj wtedy o szybkim zakupie subwoofera bez tego nie da rady i amplituner i nie mają sensu filmy, są w 5.1..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, poczytałem o amplitunerze Onkio i podanych kolumnach, rozważam zakup...jeżeli chodzi o kolumny to czy podane przez Ciebie modele czymś się róźnią, czym się kierować przy wyborze? Jeszcze mam kilka pytań z czystej ciekawości.. Dlaczego ten amplituner Onkio jest lepszy? poprzez jakie parametry można dokonywać wyborów? Jacku dlaczego nie dla amplitunerów slim, są gorsze czy dopłaca się tylko za rozmiar? Dlaczego nie mają sensu filmy w 5.1?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Płaskość " teterminuje choć w sumie nie musi malutkie zasilacze impulsowe klasy D, a nie klasyczny zasilacz .
W tej cenie zasilacze impulsowe D są niestety "średniej jakości" i sprzęty takowe grały przeciętnie, gorzej niż cenowi odpowiednicy z klasycznym zasilaniem, czy jak wolisz klasycznej wysokości/wielkości.
Co do parametrów, czy na ich podstawie, to nie poznasz jak gra amplituner, tym bardziej kolumny.
W przypadku amplitunera kinowego ważna jest wydajność, właśnie zasilacz, maksymalny pobór mocy ( nawet nie moc na kanał bo jest wyssana z palca, producent podaje np 100W przy 1 kanale włączonym i paśmie 1 kHz, a w sklepach już jest nagle 5x100W).
Kinówki w dużym uproszczeniu mają nieco problem z wysterowaniem kolumn i dostarczeniem dużego prądu kiedy gra bas, bo wtedy spada impedancja kolumn i rośnie zapotrzebowanie na prąd, a tego brak kiedy zasilacz amplitunera jest wydajnościowo słaby( czasem taki jak przypadku dwu kanałowego taniego wzmacniacza stereo ) a ma przecież do obsługi 5, czy 7 kanałów.
Tak więc lepiej amplituner kinowy taki co ma pobór mocy 450-600W niż np.250W... Kwestie wyposażenia pomijam , tak jak brzmienie danej marki bo o tym możesz poczytać w zakładce typu testy.
Cytat

Dlaczego nie mają sensu filmy w 5.1?


To inaczej... Napisałem, że bez subwoofera nie tylko, nie da sobie dobrze rady amplituner i to że filmy mają ścieżkę w 5.1.. a nie w 5.0 czy 4.0.
Bo niektórzy chcą budować zestaw kina domowego po kosztach i bez sensu, bez subwoofera, ale nawet bez kolumny centralnej. W sumie głośnik centralny w kinie to podstawa, ale niektórzy wychodzą z założenia że ważne są tylko efekty za głowąicon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuję za wyczerpującą odpowiedz, już to dla mnie jasne. Na dzień dzisiejszy skłaniam się ku zestawowi Onkyo TX-NR656 + QUADRAL Quintas 6500 + Magnat Sub302A, według waszych sugestii. Będzie to dobry wybór do mojego pomieszczenia? (mieszkając w bloku nie będę mógł słuchać głośno, zależy mi na dobrej jakości dźwięku i "poczucia", że dźwięk mnie otacza) Trochę razem to przekracza mój budżet, podany zestaw yamaha chciałem wziąść w połowie na raty... Ale jeżeli warto to trochę jeszcze poczekam. Jacku według Ciebie podany zestaw to będzie dobry wybór? a może jest coś trochę tańszego nie odbiegającego mocno moim skromnym oczekiwaniom?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość pójścia w model normalnych wymiarów to idź w to. Chłodzenie i dynamika grania jednak lepsze.
Co do kolumn to quadrale są tanie. To na prawdę tani produkt a wykonany i grający dobrze. Jeśli chodzi o sub to jest to samo.

Napisz do nas o cene tego modelu. Mamy także raty icon_smile.gif

Idąc w nieco tańszy sprzęt już dużo stracisz. No model amplitunera Yamaha 481 lub kolumny wspomniane przez Ciebie. System będzie troszke tańszy a nie wspolmiernie gorszy.
Bo rabacie dla forumowicza będzie dobrze icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...