Skocz do zawartości

Co sądzcie o tych zestawach?


kinoman2580

Recommended Posts

Witam, przymierzam sie do zakupu kina domowego, nie jestem mega wymagajacy a liczy sie dla mnie tez wyglad estetyczny kolumn jak i sub ktory w kinie robi robote, a chce nowy sprzet nie mam przekonania do uzywek ktore moga po czasie pasc, znalazlem kilka zestawow i chcialbym was spytac ktory byscie polecili, moj budzet to ok 1500-2500zł, pokoj ma 15m2wiec nie potrzeba mocarzy icon_smile.gif wczesniej posiadalem altusy 110tki i starczyly mi do sluchania muzyki i do filmow, ( wiadomo lepszy dzwiek z takich kolumn niz z fabrycznego audio) nie jestem wymagajacy jak pisalem potrzebuje tylko w miare przestrzennego dzwieku ktore daje kd i suba zeby w akcjach filmu potrafil fajnie uderzyc icon_smile.gif zestaw stereo odkladam na bok bo jak mam cos kupic to przed zakupem posluchac a zestaw stereo kolumny + ampli + sub przekrocza moj budzet a jak mam kupic chinskie stereo vk czy podobne to wole kupic lepsze kd, muzyki slucham 50% drugie 50 filmy, zalezy mi jedynie na uderzeniu basu z suba i na fajnym dzwieku, sprzet bedzie podlaczony troche pod komputer stacjonarny troche pod telewizor, wolalbym kolumny drewniane niz plastikowe tyko boje sie ze w drewnianych bedzie brakowalo basu a to dla mnie wazne zeby czasem potrafilo uderzyc, sklepy w ktorych moge sprzet kupic to mediamarkt, mediaexpert, neonet, eurortvagd, mycenter, podam wam moje typy być moze ktorys z ekspertow poleci sam cos z tych sklepow wartego uwagi icon_smile.gif pozdrawiam i dziekuje za pomoc koledzy

1: http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...lg-lhb675.bhtml myślałem o tym ale malo opini w sieci jak to gra.

2: http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...-3-czarny.bhtml

3: http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...lg-lhb755.bhtml

4: https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kino...sure-hcp-czarny

5: https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kino...50-nsp60-czarny
5 najbardziej mi podchodzi tylko nie wiem czy te kolumny dadza uderzenie basu ktorego potrzebuje a nie chce dokupowac osobno suba bo przekroczy to budżet, i czy orientujecie sie czy nadal w tych sklepach mozna posluchac kin domowych w celu sprawdzenia ktore sa na ekspozycji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer dobrze sprawdza się w kinie. Zestawy "w drewnie" nie dadzą takiego uderzenia niskich tonów jak zestaw z subwooferem. Z drugiej strony zagrają znacznie czyściej i lepiej jakościowo niż zestawy plastikowe.
Zestawy które proponujesz to przeważnie podstawowa elektronika. Najsłabsze i najgorsze model. Budżet nie jest duży ale powinieneś się zmieścić z Yamahą 481 oraz głośnikami Quadral Quintas 6500. Osobiście dokupiłbym subwoofer w późniejszym okresie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem od 3 godzin setki opini i komentarzy na temat roznych kin, samsunga lg denon yamaha pioneer, jedni o plastikowych zestawach pisza ze mega dzwiek dla srednio wymagajacych i mega bass, inni ze slaby bass drudzy ze slaby bass i wysokie tony tylko. W drewnianych obudowach pisza jedni ze fajny dzwiek drudzy ze przy wiekszym poziomie glosnosci srednia jakosc dzwieku inni natomiast ze nie da sie bez suba sluchac, co opinia to inne zdanie i juz mam metlik, plastik lepiej by pasowal mi do pokoju a nie ukrywam ze bass gra glowna role dla mnie w muzyce, poleci mi ktos jakis zestaw kina ktory bedzie potrafil czy w filmie czy muzyce dawal fajny dzwiek dla sredniowymagajacego i solodnie uderzy basem w razie potrzeby? Budzet do 2000-2500, jutro wybieram sie po spacer po sklepach z tym sprzetem i chcialbym wiedziec co wybrac bo nie wiem nadal czy istnieje mozliwosc odsluchu. Bede wdzieczny za pomoc pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu chcesz kupić w tego typu sklepach?
Oni się średnio na tym znają tak jak ja na pralkach.
Ze względu na raty? Też mamy zerówki. U nas masz po zakupie pełne wsparcie jeśli chodzi o ustawienie wymianę czy serwis sprzętu.

Nie słuchaj opini tylko swojego słuchu.
Jak chcesz kupić system plastikowy to daj sobie spokój jedz na wycieczkę i będziesz miał lepsze doznania.
Jak chcesz kino to tylko drewno w zasadzie to mdf.
Quadral 6500 to żywe kolumny grające dynamicznie i tanie jak na swoje możliwości. Ns50 to gęste kolumny z brakiem góry i słabym zejściem na basie. Do tego piankowe zawieszenie.

Nie wiesz co wybrać odezwij się do nas i doradzimy. Mige też wysłać Ci ten sprzęt na testy do domu. Podlaczysz i zobaczysz.
Zapraszam także do naszego salonu na odsluch.

Pozostaje do dyspozycji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podpinajac sie do kolegi czy zestaw nr2 ktory zaproponowal to takze strata pieniedzy?

2: http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...-3-czarny.bhtml

W sklepie sprawdzlem same kolumny tav 606 i brzmialy naprawde niezle, nawet podbicie basu bylo odczuwalne bez suba. JA planuje dokupic sub w pozniejszym terminie.

Ewentualnie czy te kolumny mozna polaczyc z innym ampli w podobnej cenie??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kinoman2580 na zestawie pokroju Lg i samsunga muzyki normalnie nie posłuchasz. Plastikowe płaskie kolumny odtwarzają tyko średnicę i wysokie bo taki dostają sygnał z centralki. Zresztą niskich by nie odtworzyły i tak bo nie mają takiego głośnika i komory rezonansowej.
Bas przetwarza subwoofer , a o ile w kinie to dobry pomysł to muzyka już niekoniecznie.
Oczywiście jak widzisz pisałem o "kolumnach" a pominąłem kwestię jakości centralki takiego kina bo to poziom tych najtańszych wieżyczek .

Cytat

Podpinajac sie do kolegi czy zestaw nr2 ktory zaproponowal to takze strata pieniedzy?

Ewentualnie czy te kolumny mozna polaczyc z innym ampli w podobnej cenie??


relio jeśli chodzi Ci o Pioneer vsx 530 i kolumny Taga 606 to w relacji do takiego kina"all in one " od LG , czy Samsunga to nie ma w ogóle dyskusji . To jak porównywanie samochodu do rikszy, czy muzyki z dobrego zestawu audio z mini wieżą za 300zł.
Model serii 5xx nie jest ani najgorszy ani najsłabszy.

Czy można łączyć kolumny z innym amplitunerem, ależ oczywiście. Przecież to nie jest zestaw obowiązkowy w imaxie typu cola i popcorn icon_wink.gif Kolumny w zestawie grają pierwsze skrzypce, narzucają styl i charakter ale amplitunery, czyt wzmacniacze różnych firm też różnią się barwą brzmienia ( mam na myśli nawet porównywalne cenowo modele) i jak pioneerem w Tagach coś nie pasuje sprawdź je z podobna cenowo Yamahą, Denonem, Onkyo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest stratą pieniędzy bo będzie grało zdecydowanie lepiej niż TV.
Czy z sensem to już inna sprawa. Biorąc pod uwagę budżet do jakości tagi znalazły by się zaraz za wspomnianymi quadralami. Obok setu na magnatach supreme i heco victa.

Tak amplituner według uznania.
Masz jakiś konkretny model na myśli?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi.

Nie mam niestety nic konkretnego na mysli poniewazniejestto moje glowne zainteresowanie i nawet porownywanie parametrow niewiele mi daje...

Mam budzet 3000zl na amp+glosniki i raczej szukam jakiejs propozycji aby nie wydac tych (jak dla mnie duzych) pieniedzy w bloto.

Jakmowie sub na razie nie wchodzi w gre ale dokupie w pozniejszym terminie.

S4Home czy wspomniane przez Ciebie quadrale daja rownie odczuwalne podbicie basu jak Tagi? Przy odsluchu tav 606 naprawde bylo to wyczuwalne a nie ukrywam ze wizualnie rowniez mi opowiadaja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Quadrale grają dynamicznie mocno na basie i wyraźnie górą.
Troszkę powyzej budżetu możesz dostać te kolumny z elektroniką Onkyo 656 i raczej nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz. Co najwyżej inne.
Quadrale są mniejsze co jest ich niewątpliwą zaletą

Mogę Ci podesłać taki zestawik w ramach zakupu z możliwością zwrotu jeśli nie będzie Ci odpowiadać.

W razie pytań zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...