Skocz do zawartości

Wybór wzmacniacza do kef q500


krzycho1979

Recommended Posts

Witam.
Mam pytanie odnośnie wzmacniaczy marantza ale najpierw opiszę sedno mojego problemu. Kilka lat temu zakupiłem wzmacniacz marantz pm6005 i cd6005. Do tego podłączyłem kolumny kef q300. Zestaw może niezbyt górnolotny ale mnie jego brzmienie bardzo się podobało, zwłaszcza czystość i dźwięczność gitar i instrumentów smyczkowych. Długo mi służył ale zapragnąłem znowu mieć kino domowe. Dokupiłem więc marantza nr1607, kef q100 jako tylne, kef q200c i kef q400b. Kino domowe wyszło spoko, podoba mi się ale oczywiście muzyka z nr1607 w stereo nie zadowala. Jednocześnie stary wzmak sprzedałem ze względu na brak wejścia power amp direct. W zamian kupiłem używany marantz pm7004. Wymieniłem też q300 na q500. Jakość muzyki znowu skoczyła ale jednak brakuje mi tej czystości i dźwięczności gitar od których aż ciarki przechodziły. Może się polepszy jak q500 się wygrzeją ale sądzę, że to wina wzmaka, który w sumie jest już starą konstrukcją. I tu pytania do posiadaczy wymienionych sprzętów.
Czy warto wymienić wzmak na marantz pm8005? Wyższe są raczej poza budżetem, a wolę marantza od innych firm ze względu na dopasowanie do reszty.
Czy warto zamienić cd6005 na sa8005?
Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem, że może coś innego by zagrało lepiej ale z układu marantz pm6005 i kef q300 byłem bardzo zadowolony. Wiedząc, że do siebie pasują i będąc też zadowolonym z kina domowego, a także mając na względzie wizualną kompatybilność całości chciałbym zostać przy tych markach. Jednocześnie fundusze nie pozwalają mi na zakup kef serii r na przykład lub marantz z wyższej polki, niż pm8005. Q500 muszą się wygrzać, bo są nowe ale pm7004 nawet ze starymi q300 zatracił te cechy dźwięczności gitar, o których pisałem, choć dodał twardości, mocy i basu, co jest super przy ostrzejsze i muzyce. Tylko tych gitar i smyczków nie mogę odżałować. Brzmią bardzo dobrze ale już nie szarpią mnie za nerwy czystością i dźwiękiem jak w pm6005. Chciałbym wiedzieć jak się zachowuje pm8005 i sa8005 w porównaniu do 7004 i 6005 i jak by to z q500 grało. Zdaję sobie sprawę, że ciężko znaleźć kogoś, kto ma dokładnie te zestawy ale może chociaż jakieś przybliżone opinie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz PM8005 z pewnością góry nie żałuje. Jest czysto, rozdzielczo i elektryzująca (czasami nawet za bardzo;). Jeśli lubisz takie granie, to warto go wypróbować. Krótko słuchałem KEF-ów z tej serii, bo nie spodobał mi się ich dudniący bas (może kwestia ustawienia w sklepie), ale firma jest znana raczej z niepodkreślania góry pasma, więc może zestawianie ich z Marantzem jest rzeczywiście dobre.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko wyglądają podobnie, ale wnętrza się jednak różnią, np. 8005 ma toroidalny zasilacz i elektrolity o pojemności 18 000 uF a 7004 zasilacz rdzeniowy i elektrolity po 15 000. Z recenzji wynika, że 7004 gra raczej spokojną górą (więc to coś innego niż szukasz). W prasie niemieckiej 8005 jest znacznie wyżej oceniony niż 7004 (różnica jednej klasy).

Można jeszcze dodać, że zbliżony konstrukcyjnie do 7004 (ale czy także brzmieniowo, to nie wiem) model 7005 miał dość zróżnicowane recenzje (bardzo dobry-dobry-średni)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że, jak wspomniałem na początku, pm6005 sprzedałem, bo potrzebowałem wzmacniacz z wejściem Power Amp Direct In, by podpiąć do niego kino domowe. Zastanawiałem się nad zakupem pm8005 ale znalazłem używany pm7004. Jednak okazało się, że 7004 gra górę inaczej, niż 6005. Dlatego myślę o 8005 teraz, bo z tego co ludzie piszą wynika, że góra gra w nim tak jak chcę. A co z tymi odtwarzaczami cd? Warto zmieniać? Jest duża różnica na zwykłych cd?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam takiej barwy dźwięku jaką miał marantz pm6005, tylko że z wejściem Power Amp Direct In. Jasne, że mógłbym poszukać innego wzmacniacza ale z braku możliwości odsłuchu wolę zostać przy sprawdzonej marce. Inaczej to jak szukanie igły w stogu siana i to na odległość. Dzięki wszystkim za rady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając wzmacniacza w różnych sklepach zauważyłem, że w Anglii jest on o wiele tańszy. Mam na myśli marantz pm 8005 ale pewnie tyczy się to wszystkich sprzętów. Sam mieszkałem długo w Irlandii i tak się zastanawiam, czemu tak jest? Co jest nie tak z tym naszym krajem? Żebym wcześniej o tym pomyślał, to bym wszystko w Anglii kupił chyba. Kupujecie za granicą, czy w Polsce?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by znać całą drogę od producenta przez dystrybutora aż do sklepu, żeby wiedzieć, dlaczego u nas jest drożej. Po mojemu im dłuższa ścieżka i więcej pośredników, tym drożej. Poza tym u nas sprzęt zagraniczny jest często "egzotyczny" i kosztowniejszy (zresztą to samo pewnie z polskim sprzętem poza naszymi granicami). Sam tego doświadczyłem kupując za granicą nowy zestaw w cenie używanego w Polsce.

Zobacz, Kolego Autorze, w tym sklepie http://petertyson.co.uk, napisz do nich, może do Polski wysyłają?

Przy braku możliwości odsłuchu możesz umówić się z jakimś sklepem na wypożyczenie, niektóre sklepy to oferują, np. zamawiasz trzy wzmacniacze, jeden zostawiasz, a dwa odsyłasz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...