Skocz do zawartości

budżetowe kino domowe


JaX

Recommended Posts

Dzień dobry

Przemierzyłem całe internety, przeczytałem wszystkie fora i doszedłem do wniosku, że nadal nie wiem nic o kinach domowych, więc postanowiłem napisać.

Z dostępnych źródeł upatrzyłem sobie zestawy:

Onkyo TX-NR545 z zestawem kolumn Magnat 1002 / C252 / 102 mocca (3200zł z dostawą) lub alternatywnie
Onkyo TX-NR545 z zestawem Quadral Quintas 6650 wallnut (3500zł z dostawą)

Myślałem też o amplitunerach Yamahy RX-V... ale zdania na ich temat są bardzo podzielone wśród użytkowników.

Audiofilem jestem póki co żadnym, ale przy odrobienie szczęścia i czasu może kiedyś zostanę. Chciałbym kupić coś ładnie brzmiącego, ale możliwie najlepszego w granicach budżetu, który ustawiłem sobie na poziomie 3000zł. Jak widać z resztą poprzednie dwa zestawy trochę go przekraczają, ale może jakoś sobie z tym poradzę. najwyżej nie będę jadł przez tydzień.
Proszę o poradę, czy zestawy pasują do siebie, która opcja jest lepsza, lub czy istnieje jeszcze lepsza w granicach budżetu oczywiście?
No i może któryś z branżystów zaproponuje mi lepszą cenę takiego zestawu.

Pokój mam 25metrowy, a miejsca na kolumny wystarczy. pokój jest w pełni umeblowany, więc z akustyką chyba nie będzie tragedii.
często słucham muzyki (z reguły cięższe brzmienia i czasem "Fasolki") i do tej pory radziłem sobie z głośnikami z... telewizora icon_smile.gif kino domowe chciałbym nabyć też pod oglądanie filmów.
w przyszłości, w miarę gromadzenia kapitału, do zestawu chcę dołączyć BR lub coś do odtwarzania CD, gramofon i chyba sub do filmów, ale wszystko po kolei.
aha. no i najważniejsze parametry... brązowe głośniki, srebrne ampli i nowy sprzęt... nie będę tłumaczył kto ma takie wymagania icon_wink.gif

z góry bardzo dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
Jacek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Już na wstępie wybrałeś całkiem nie źle więc to i tak dobrze. Znaczy że dobrze czytałeś.

Teraz konkret. Magnaty grają mocno dołem są mocne dźwiękowo ładnie schodzą na basie z kolei quadral gra ostrzej i wyraźniej.

Obstawial bym to drugie granie


Jednak w tej cenie proponuje ci te kokumny z amplitunerem onkyo 656!
Wyższy model i lepiej grający.
Mamy te kolory więc zapraszam po wycenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mnie przekonałeś. trochę mnie przeraża pobór mocy tego nowego Onkya, ale mimo wszystko, żeby dobrze brzmiało, musi ciągnąć.

Decyduję się na zestaw Onkyo TX-NR656 i zestaw 5.0 Quadral Quintas 6650.

kiedy odpakuję i podłączę pochwalę się z poziomu zadowolenia.

dziękuję za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw stoi, podłączyłem go, śpiewa i gra i mruczy znakomicie icon_smile.gif

Jak wspomniałem wcześniej zdecydowałem się na Onkyo TX-NR656 z zestawem Quadral Quintas 6650.
Nie potrafię tak fajnie jak wyjadacze audio opowiadać o wyrazistości i głębi ostrości dźwięku, ale opiszę wrażenia po swojemu.

Kartony z kolumnami i amplitunerem zacząłem otwierać w sekundę po tym jak je otrzymałem. Też macie problemy z kurierami, którzy nie mają czasu, żeby poczekać, aż się sprawdzi czy przesyłka doszła cała i zdrowa? Mój był bardzo poirytowany, bo zajęło mi to aż pięć minut :/
na szczęście przesyłka dotarła cała i zdrowa, choć zaparowana, toteż musiałem poczekać kilka godzin zanim odtajała. to było kilka strasznych godzin.

Podłączenie sprzętu zajęło mi chwilkę, ale na szczęście wszystkie instrukcje były czytelne i przejrzyste. problemów po drodze nie było. no może prócz jednego. po włączeniu niczego nie było słychać, ale na szczęście po chwili namysłu przyszło mi do głowy, że trzeba odtworzyć jakąś muzykę, żeby ją było słychać icon_smile.gif
Obsługa amplitunera jest bardzo prosta i nie sprawia żadnych problemów. wszystkie ustawienia wyświetlają się w czytelny sposób na ekranie telewizora. Z podłączeniem kolumn też nie było problemów, bo wszelkiej maści piktogramy na odwrocie amplitunera wyczerpują temat wyjaśnień.
...krótko jeżeli chodzi o dźwięk.
muzyki słuchałem w układzie 3.0 i powiem szczerze, że dawno nie słyszałem tak pięknie mruczącego Cohena, a kołysanka tak miękko nie kładła na poduszce. Skrzypce brzmiały jakby skrzypaczka stała tuż obok mnie i grała specjalnie tylko dla moich uszu, a amerykańska potupajka country zmusiła wszystkich domowników do poskakania na środku pokoju. Muzyki słucha się pięknie. Aż strach pomysleć co bym przeżywał na zestawie stereo za 10k zł

Przebudzenie mocy w surround z podłączonymi wszystkimi głośnikami (5.0) oglądało mi się lepiej jak w kinie. Swoja kanapa, kola, grad śmigających blasterów dookoła głowy i ryk xwingów ze wszystkich stron. nawet moja żona, która strasznie przeżywa, że wszystko zajmuje tak dużo miejsca, była zadowolona z wrażeń. Mam tylko jedno spostrzeżenie. muszę odżałować na dobry subwoofer. do filmów być musi, nie ma innej rady, nawet pomimo ładnie i płynnie działających basrefleksów.
to samo dotyczy gier, ale jak wczoraj puściłem w Skyrimie falę ognia, to aż mnie ciarki przeszły. Walka ze smokiem też weszła dźwiękowo na wysoki poziom. W łikend chyba znów skuszę się na Batelfilda
ogólnie nic nie buczy, nic nie charczy, a ja jestem zadowolony, że strach.

zastanawia mnie połączenie kolumn z amplitunerem, który sugeruje zakres rezystancji 6-16Ohm, podczas gdy kolumny są 4Ohm'owe, ale kilka osób upewniało mnie, że 656 sobie z tym poradzi. zaryzykowałem i póki co nie zdążyłem spalić sprzętu, ale jeszcze wiele godzin słuchania muzyki, grania i oglądania.

z kilku spraw użytkowych muszę tylko powiedzieć, że dla osób posiadających dzieci posiadanie kolumn to nie taka łatwa sprawa. Moja półroczna córka upatrzyła sobie basreflex, który jest z przodu kolumny i stwierdziła, że to jest dla niej fajne miejsce do wepchnięcia ręki. także kabelki do podłogówek zdają się być niesamowicie ciekawe. starszej, czteroletniej natomiast bardzo podobają się głośniki, dlatego, choć bez osłonki materiałowej kolumny prezentują się okazalej, osłonka musi zostać na kilka lat. no i w nowszym modelu amplitunera mogliby załączyć możliwość podpięcia 2000v do pokrętła zmiany głośności, tak żeby nikogo nie korciło icon_smile.gif

bardzo fajnie sprawdza się sterowanie amplitunerem z telefonu, szczególnie, kiedy siedzi się w... pewnym miejscu i nie można dosięgnąć pilota, a chce się posłuchać muzyki. Telefon i radio internetowe dają parę ciekawych możliwości.
ogólnie potrzeba dużo czasu, żeby wszystkiego wypróbować.



podsumowując, dla kogoś, kto nie dysponuje większym budżetem, polecam taki właśnie zestaw (oczywiście z subwooferem dodatkowo).
mam nadzieję, że sprzęt jest trwały i posłuży mi długie lata, czego sobie i wszystkim życzę.


Jeszcze raz dziękuję bardzo za pomoc s4Home.
ze sprzętu jestem więcej niż zadowolony
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...