Skocz do zawartości

Zestaw - Klipsch + Denon


pawelp

Recommended Posts

Witam Serdecznie.

Planuję zakupić sprzęt do kina domowego. W 60% wykorzystanie do muzyki, 40% do filmów. Oczekuje od szukanego sprzętu wyrazistości dźwięków, ale czasem też mocniejszego tąpnięcia w filmach (lubię czasem poczuć dobry bas).
Przeszukując kolejne fora, moją uwagę przykuły kolumny Klipsch, oraz amplituner Denon. Planuję swój zakup podzielić na dwa etapy, gdyż nie chcę się wypstrykać z kasy na samym początku icon_wink.gif Poniżej przedstawiam dokładniejsze informacje:

Początkowy zakup:
Amplituner: Denon AVR-X2300W
Kolumny podłogowe: Klipsch R-26F
Subwoofer: Klipsch R-12SW

Drugi etap zakupu:
Głośniki satelitarne: R-15M
Głośnik centralny: R-25C

Co sądzicie o takim zestawieniu? Pokój, wyłączając kawałek aneksu, ma 27 metrów. W załączeniu "rysunek" pokoju.
Dodam, że zależy mi na sprzęcie nowym. Proszę ewentualne o opinie i podpowiedzi.

Pozdrawiam wszystkich

Paweł

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Biorąc pod uwagę budżet i preferencje to także polecam ci system klipscha. Jeśli jednak możesz doloz do r28f.
Zensor nie zapewni ci taonircia w filmach. Sub do niego jest stosunkowo drogi.

Jako alternatywę mogę zaproponować system oparty o heco music style 900.

Podjedz do nas na odsluch i wybierzesz sprzęt który będzie dla ciebie odpowiedni.

Pozdrawiam i zapraszam po lepsze ceny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem wybieram się na odsłuch, więc dziękuję za zaproszenie icon_smile.gif
Pozwolę sobie zapytać, które według Was sprawdzą się bardziej: Heco 900, czy Klipsche r-28F? Muzyki słucham różnej: klasyczna, jazz, czasem trance, rock, indie-rock. Zdaję sobie sprawę, że i tak pewnie odsłuch zdecyduje o wyborze, ale chciałbym też podpytać przed odsłuchem kogoś doświadczonego w temacie. A jeśli już jesteśmy przy Heco, to któremu Sub'owi Heco najbliżej do Klipsch'a R-12SW?

Pozdrawiam

Paweł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Biorąc pod uwagę Twoje preferencje oraz wielkość salonu, na pewno wybór elektroniki Denon AVR-X2300W oraz kolumn Klipsch jest jak najbardziej optymalny. Jedynie jeśli w dużym stopniu zależy Ci na uzyskaniu możliwie najlepszej jakości dźwięku przy odsłuchu muzyki, spójrz na wyższą serię kolumn Klipsch Reference Premiere, w Twoim przypadku na przód należałoby zastosować Klipsch RP-260F.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A jeśli już jesteśmy przy Heco, to któremu Sub'owi Heco najbliżej do Klipsch'a R-12SW?


Skoro chcesz subwoofer to dlaczego szukasz takiego któremu brzmieniem najbliżej do Klipscha, nie łatwiej kupić od razu klipscha skoro niby taki dobry, czy Tobie pasujący ?
Przecież kupując kolumny np Heco, to subwoofer może być innej marki np. klipsch.

PS. Proszę też któryś raz o nie cytowanie całych postów poprzednich autorów, bo jaki to ma cel ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. To że kolumny masz jednej firmy nie znaczy że sub kusi bycbtej samej. Heco idzie w linie subwooferów kinowych dlatego model sub 25a jest typu uderzenia w dół. Głęboki wolniejszy bas. Taki typowo kinowy. W muzyce radzi sobie słabiej.

Także klipsch bez względu na kokumny to dobra opcja.

Co do kolumn to klipsche grają mocno ofensywnie góra i dołem.
Z kolei heco ciężki gęsto z mocnym uderzeniem i dobra średnica, góra stonowana.
Przy odsłuchu od razu zeeryfikujesz które są dla ciebie. Toteż zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem. Miałem na myśli subwoofer z podobnej półki.
Na podstawie opinii postanowiłem, że w przypadku odsłuchu Klipscha podstawą będą większe Klipsch R-28F. Ale już któryś raz widzę, że poleca się RF-260. Czy według Was ten ostatni byłby lepszym rozwiązaniem od R-28F?

Pozdrawiam
Pawel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...