Skocz do zawartości

Pomoc w skompletowaniu zestawu stereo


Burner

Recommended Posts

Witam wszystkich icon_smile.gif

Temat zestawu stereo przez wiele lat zszedl na dalszy plan, dzieci itp.
Obecnie posiadam zmęczony życiem wzmacniacz Onkyo 9210 z zestawem podłogowych kolumn Quadral QLX 160.
CD Denona, którego od początku nienawidziłem ponieważ od nowości co jakiś czas przestawał czytać orginalne płyty zakończył swój żywot więc nadzszedł czas, aby wprowadzić zmiany.

Po dłuższych przemyśleniach i wywiadzie skłaniam się do zakupu Marantza PM 6006 wraz z CD 6006.
Kolumny jakie biorę pod uwagę to Bowers&Wilkins 685 S2.

Obecnie licytuję również magnetofon Pioneer CT-S610.

Odnośnie okablowania biorę pod uwagę firmy Atlas i QED.

Powierzchnia salonu to ok 16m

W domu słucha się włąściwie wszystkich gatunków muzycznych.
Osobiście obstaję przy odrobinie jazzu - Bob James, Tab Two, Skunk Anansie, Incognito, U2, John Mayer, Lenny Kravitz, stary dobry polski rock Oddzial zamkniety, Ira, Perfect, Dzem etc.
Dzieci od Alicia Keys i Rihanny az do AC/DC, po drodze przechodzac przez Eminema, NAS, etc
Zona od Metallica az do Christina Perri, Beady Belle, Lauryn Hill

Co myślicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję zestaw PM6005 + CD6005 z kolumnami Q Acoustics 2050i, kablami Qed Ruby Anniversary, interkonekt Profigold. Niewiele mam mu do zarzucenia w tym przedziale cenowym:
1. Czasem wysokie tony są odrobinę "zapiaszczone", zdarzają się też zagrywki na elektrycznej gitarze zawierające "zlewające się" dźwięki.
2. Gniazda głośnikowe w PM6005 są słabej jakości trzeba na nie uważać, nie wiem czy to poprawili w PM6006.
I to wszystko. A co mi się podoba?
Dynamika, precyzja, detaliczność oraz przestrzeń. Neutralna, acz lekko ocieplona charakterystyka. Sprężysty bas, przyjazna średnica, dobre wysokie. W klasie budżetowej dla mnie to jeden z lepszych wyborów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gambeat jesteś jednym z niewielu użytkowników którzy potrafia podać błędy posiadanego systemu. Brawo, wielki szacunek za to.
Każdy system ma takowe błędy, jednak zawsze jest tak że wszyscy polecają "swój" i ich jest "naj" bez "ale" icon_smile.gif

Także uważam że Marantz to bardzo dobra elektronika. Po prostu jej połączenie z Bowersami nie do końca się sprawdzi. Aczkolwiek to jest moje zdanie oparte jakimś tam słuchem. Twoje zdanie i słuch mogą mieć odrębne zdanie.

Jak masz możliwość to weź te Bowersy i zapraszam, posłuchamy wspólnie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @Kraft, @Gambeat i @S4Home za opinie. Doceniam.

Marantz w tej grupie cenowej wydaje się sensownym wyborem. Dzięki Waszym opiniom muszę poświęcić więcej czasu na odsłuch i poszukiwanie odpowiednich kolumn.

Dam znać jak podejmę jakąś decyzję.

@S4Home - jak tylko będę miał możliwość to napewno podjadę poradzić się eksperta.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Gambeat jesteś jednym z niewielu użytkowników którzy potrafia podać błędy posiadanego systemu. Brawo, wielki szacunek za to.
Każdy system ma takowe błędy, jednak zawsze jest tak że wszyscy polecają "swój" i ich jest "naj" bez "ale" icon_smile.gif
Pozdrawiam


A myślałem, że każdy tak ma, że umie podać i wady i zalety swojego systemu icon_razz.gif

Mówiąc, a właściwie pisząc zupełnie poważnie, piękne w świecie audio jest to, że mój system jest najlepszy - dla mnie. A dla kogoś innego jego system jest najlepszy - dla niego. I zamiast porównywać, kto ma droższy, z lepszej manufaktury itp, można się zachwycać wspaniałością swoich systemów, uwzględniając ich różnice. Wady mają przecież i tańsze i droższe. Tobie za to zazdroszczę, Kolego S4Home, (jak i innym pracującym w branży), możliwości codziennego obcowania ze sztuką.

Kolego Autorze, życzę powodzenia w odsłuchach:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Gambeat jesteś jednym z niewielu użytkowników którzy potrafia podać błędy posiadanego systemu. Brawo, wielki szacunek za to.
Każdy system ma takowe błędy, jednak zawsze jest tak że wszyscy polecają "swój" i ich jest "naj" bez "ale" icon_smile.gif
Pozdrawiam


A myślałem, że każdy tak ma, że umie podać i wady i zalety swojego systemu icon_razz.gif




Uważam, że umiejąc podać słabe strony systemu, a nie same dobre, jesteśmy przy kolejnym zakupie na dużo lepszej pozycji.
Generalnie dobrze być świadomym wszelkich słabych stron.
Oczywiście jest to pewne uproszczenie tego założenia, bo jeśli brakuje nam tylko np. niżej schodzącego basu o twardej charakterystyce, to owszem kolejny kolumny mogą takowy mieć, ale mogą mieć zazwyczaj nieco inne cechy które podobały się nam dotychczas...
Stąd "trudna" jest droga poszukującego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...