Skocz do zawartości

Poszukiwane 2kolumny podlogowe + amplituner


kinoman2580

Recommended Posts

Witam, po malym turne po sklepach i posluchaniu paru zestawow kina domowego stwierdzilem ze jednak moje stare altusy 110tki lepiej chyba graly niz niektore zestawy lg, pomyslalem dlatego aby do pokoju kupic sobie dwie kolumny podlogowe i do tego amplituner jakis dokupic, niestety w budzecie do 2000 nie znajde nic fajnego nowego wiec zostaja uzywki, przeszperalem alledrogo itd, wpadl mi w oko taki sprzet jak diora polaris 200 za cene 800zl za dwie kolumny, warte tej ceny? Sprzet ma byc do muzyki bo z filmow ostatnio coraz mniej korzystam a zawsze dzwiek z sprzetu stereo lepszy do filmu niz glos z telewizora, polecicie jakies firmy modele moze macie sami propozycje kolumn ktore warto wybrac zeby daly dobry dzwiek i bez suba uderzyly basem w miare dobrze? Pozdrawiam icon_smile.gif
Chyba ze dolacze do amplitunera sub ktory mi zostal po glosnikach od komputera kiedys glosnik padl to zamontowalem w nim glosnik niskotonowy z allegro srednica bodajrze 20cm ok 120w, przy moich bylych altusach 110fajnie uzupelnial to dolne pasmo przy filmach i normalnej muzyce bass przykrecalem a przy klubowej byl podkrecony i fajnie to zatrybialo, ale nie wiem czy taki sub cos by dal uderzenia sprzy duzo wiekszych i mocniejszych kolumnach ktorych szukam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj który temat zostawić , a który wykasować, bo w pare minut utworzyłeś dwa...
Jak chcesz coś do niego dodać użyj opcji Edytuj, a dodać powinieneś po żadnych konkretnych informacj tam niema żeby coś doradzić;(
Generalnie w drugiej części to bardzo się pogubiłeś jakiś sub od komputera z wstawionym głośnikiem który ma moc... icon_eek.gif
Masz zakładkę jak pisać pierwszy post !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie usunac tamten przypadkiem kliknalem a korzystam przez telefon z racji wyjazdu do roboty juz, chodzi mi glownie o dzwiek zeby byl czysty do muzyki i zeby kolumny potrafily uderzyc, nadmienilem juz o podlaczeniu kolumn i pod amplituer dolaczeniu subwoofera ktory posiadam zeby cos dodal uderzenia w muzyce, jakis specjalnych oczekiwan nie mam co do wygladu, jedynie nie kolor orzech itd najlepiej jakby byly czarne ale okleine zawsze mozna sobie zmienic, co do amplitunera to myslalem zeby kupic nowy a kolumny uzywane ale pewnie nie glupim pomyslem byloby poszukac uzywanego amplitunera, muzyka ktorej slucham to praktycznie wszystko co wpadnie mi w ucho, liczylbym na pomoc jakiek firmy szukac kolumny czy uzywane czy moze jakies nowe kolumny w cenie 700-900 zl kupie dwie sztuki ktore pokojem beda potrafily zagrechotac, pokoj mam 18m2. Sprzet gral bedzie glownie pod komputerem z ktorej to bedzie puszczana muzyka ale tez czasem tv wiec hdmi tez by bylo potrzebne w amplitunerze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kinoman2580 z racji sporej ilości pewnych błędnych założeń skupię się u Ciebie na najważniejszym , kolejność przypadkowa...

1) To że włożyłeś do komputerowego suba głośnik 120 W , nie zmienia nic, może grać inaczej bo jest inny , ale moc głośnika to wytrzymałość ,a nie głośność kolumny.subwoofera. Za głośność odpowiada wskaźnik efektywność dB.
To co włożyli do suba komputerowego np zasilacz i jakiś wzmacniaczyk jest kiepskiej jakości.
Zresztą audio domowego z "audio"komputerowym i car audio się nie łączy bo wychodzi degrengolada, a nie dobre brzmienie.

2) Myślę że większość kolumn podłogowych i sporo dobrych monitorów zejdzie niej niskimi tonami niż subwoofer komputerowy. Tak więc bardziej on będzie przeszkadzał niż coś uzupełniał w muzyce.


Cytat

Sprzet gral bedzie glownie pod komputerem z ktorej to bedzie puszczana muzyka ale tez czasem tv wiec hdmi tez by bylo potrzebne w amplitunerze



3) Piszesz o dwu kolumnach i amplitunerze i chcesz w nim HDMI , HDMI przetwarza sygnał obrazu i jest standardem w kinie domowym-amplitunerach KD, poco w sprzęcie stereo i muzyce przetwarzanie sygnału obrazu ?
Przez całe lata są na świecie są chyba dwa modele amplitunerów stereo z wejściem hdmi, więc jak widać nie jest to potrzeba, czy wymóg, tylko producent wyszedł na przeciw dziwnej potrzebie garstki ludzie.
Zresztą sygnał audio wychodzi z TV po wyjściu optycznym (optical OUT), a po hdmi bardzo rzadko, bo Tv musi mieć funkcje na jakimś wyjściu hdmi o nazwie ARC.

Do kompa przydałby Ci się DAC z wejściem USB in ( bo dźwięk z kompa wypuszczamy po usb, po mini jacku jest kiepsko) oraz z drugim wejściem OPTICAL in dla sygnału audio z TV.

5) W budżecie do 2 tys na pewno nie znajdziesz dobrego , amplitunera KD i kolumn podłogowych. Zresztą amplituner KD i dwie kolumny są bez sensu, bo to ani to kino, ani dobry dźwięk w muzyce . Chyba że masz zaparcie , poszukasz i kupisz naprawdę bardzo wysoki model amplitunera kinowego, modele które jakiś czas temu kosztowały np. 3 tys można kupić już za 1tys.
Jeśli celujesz , a powinieneś raczej w amplitunery stereo i nowe kolumny raczej też, choć tu już prędzej...np amplituner stereo, typu Yamaha RS500, czy gorsza brzmieniowo sieciowa (ale dość mocna) Yamaha RN301(wejścia cyfrowe i radio www). Do tego używane kolumny podłogowe.
Generalnie w tańszych pieniądzach kupisz klasyczny mocny wzmacniacz , który będzie raczej lepszy brzmieniowo, a do podłączenia z TV DAC ( przerabia sygnał optyczny na 2RCA, pisałem o tym już)

6) Z kolumn do ok 1 k kupisz fajne kolumny Quadral, Mission, Magnat itd. trzeba tylko poszukać po widełkach ceny na aukcjach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z amplitunerem. W używanych sprzętach wybór jest szerszy jeśli chodzi o wzmacniacze.
Mój typ to harman hk 680 + tannoy m4 lub f4 i Cambridge audio dac 100 lub musical fidelity vdac.

Jako że będziesz słuchał muzyki z oc to tam puscisz sobie radio. Wszystko inne podlaczysz przez daca.

Które sprzęty dokładnie by ci spasowal to już musiał byś odsłuchać a czasem z używanym sprzętem może być problem.
Bo do wyboru masz faktycznie jeszcze quadrale, missiony , magnaty, Dali, klipsche

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...