Skocz do zawartości

źródło dźwięku do soundbara


Recommended Posts

Cześć,

posiadam telewizor LG 4K 49UF695V, który połączyłem kablem optycznym z soundbarem LG LAS450H - wszystko działa bardzo dobrze, ale tu pojawia się moje pytanie do Was:

chciałbym do mojego zestawu podłączyć jakieś źródło dźwięku (poza telewizorem), ponieważ mam bardzo dużo płyt CD, a nie mam ich teraz na czy odtwarzać. Co mam wybrać? Wiele osób proponuje mi zwykłego blu rey'a, ale ja nie oglądam filmów na DVD/blue ray, więc czy coś takiego potrzebuję?
Jest bardzo dużo sprzętów typowych do odtwarzania muzyki, ale czy będą dobrze działały mając tylko soundbara? Podpowiedzcie mi proszę co będzie kompromisem pomiędzy zwykłym blu ray, a jakimś profesjonalnym sprzętem do muzyki. Mogę wydać na to max 1.000 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie czy kupisz dvd za 199zł, bluray, czy nawet odtwarzacz Cd za 5 tys to różnicy nie będzie bo odtwarzasz na soundbarze.
Czyli tego co najważniejsze w torze audio : wzmacniacz i normalnie rozstawione klasyczne kolumny tutaj nie ma , albo jest w szczątkowym stanie, bo przystosowane do czegoś innego. Dźwięk niby słychać będzie, ale raczej chodzi Ci o coś więcej?

Osobiście uważam że bardziej rozwojowym i ciut lepszym ( bo muzyka jest już w dwu kanałach) od takiego soundbara są kolumny aktywne, oczywiście pozostaje kwestia odtwarzacza CD. Jednak można kupić używany Cd za 200zł i po sprawie w takim zestawieniu i tak nie będzie tzw najsłabszym ogniwem..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na soundbara, ponieważ chciałem poprawić jakoś dźwięku, a jednocześnie zależało mi na minimalistycznej formie oraz nie zagracaniu mieszkania kolumnami i kablami.

Rozumiem, że przy moim zestawie nie ma kompletnie znaczenia co kupię?

To w takim razie chyba Blu-Ray podłączony bezpośrednio kablem HDMI do soundbara będzie najlepszy, bo zawsze mogę przepiąć do TV i oglądać film.
Jest jakiś Blu-Ray z radiem internetowym?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zdecydowałem się na soundbara, ponieważ chciałem poprawić jakoś dźwięku,


ale tylko TV:)

Cytat

a jednocześnie zależało mi na minimalistycznej formie oraz nie zagracaniu mieszkania kolumnami i kablami.

Rozumiem, że przy moim zestawie nie ma kompletnie znaczenia co kupię?


Mało jest rzeczy do wszystkiego.
Zaś jak się kocha muzykę film, sztukę to fakt, że coś stoi , czy wisi na ścianie nie ma znaczenia. Zresztą można urządzić mieszkanie mając sprzęt itd i wygląda elegancko i nowocześnie, czy jak kto woli designersko, a można nie mieć nic i mieć "syf" i bałagan.


Cytat

To w takim razie chyba Blu-Ray podłączony bezpośrednio kablem HDMI do soundbara będzie najlepszy, bo zawsze mogę przepiąć do TV i oglądać film.
Jest jakiś Blu-Ray z radiem internetowym?


Zwykle bluray ma też wyjście optyczne coaxialne ( np do soundbara, czy innego sprzętu), a jak nie posiada, to można kupić rozgałęźnik na hdmi i już nie przepinać między nim , a Tv.
Tak ,są kliknij w wyszukiwarkę, porównywarkę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...