Skocz do zawartości

Zestaw stereo do pokoju 17m^2


Rilzu

Recommended Posts

Cześć. Chciałbym się poradzić indywidualnie co do zestawu stereo. Zaczynając:

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

- od 6000 do 7000 zł

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

- preferuję nowy

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy.

- stereo, najlepiej kolumny ok metra wysokości, stojące na ziemi

4) Jaka jest powierzchnia pokoju?

- 17m^2

5) Jakiej muzyki głównie słucham?

- rap, trap, electro house, zależy mi na mocnym basie (czystym energicznym tąpnięciu a nie buczeniu), schodzącym nisko, oczywiście środek i góra musi być również przyjemnym dopełnieniem

6) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?

- na kilka lat

7) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony

- przyjemnie by było, gdyby było wejście optyczne by połączyć telewizor oraz w jakiś sposób do laptop (najlepiej przez cinch - mam taki kabelek wyprowadzony na drugiej stronie pokoju, gdzie jest biurko), ewentualnie w jakiś bezprzewodowy sposób by nie ciągnąc kabli przez środek pokoju; cudownie, jeśli można by podłączyć bezprzewodowe słuchawki

8 ) Inne

- zależy mi, by kolumny były bardzo estetyczne, eleganckie (podobają mi się Dali Zensor 7); wzmacniacz (nie amplituner) miał pilot; źródłem dźwięku będzie telewizor oraz laptop z zewnętrzną kartą dźwiękową (Fiio)

[edit] zmieniłem zakres cenowy, proszę admina o zmianę opisu tematu "do 7000 zł"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie polecam ci iść w stronę używanego sprzętu oczywiście że można znaleźć w super stanie a o wiele taniej niż ze sklepu
Masz 17m2 ale nic nie wiadomo jak wygląda twój pokój możesz narysować i pokazać jak to wygląda ile miejsca dasz dla kolumn, tak samo dobrze jak nie lepiej by tu mogły zagrać podstawkowe wcale nie muszą mieć gorszego basu od podłogowych
jaki posiadasz DAC bo jeżeli fiio D03k to warto by go wymienić na zdecydowanie lepszy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

- przyjemnie by było, gdyby było wejście optyczne by połączyć telewizor oraz w jakiś sposób do laptop (najlepiej przez cinch - mam taki kabelek wyprowadzony na drugiej stronie pokoju, gdzie jest biurko),


Jeśli masz już kartę dźwiękową, czy DAC za komputerem to pisanie o wymogu wejść RCA-cinch nie ma większego sensu, bo każdy w sumie wzmacniacz ma ich kilka. Co do tego "najlepiej" to można by pomyśleć o wzmacniaczu z wejściem usb typ asynchroniczny wtedy "karta" nie byłaby już potrzebna.
Tak z pamięci warunki takowych wejść w tym optycznych ma np CA cx60, Marantz pm 7005, Rotel, ale to tylko propozycje, bo można kupić coś innego, mocnego klasycznego typu Nad 356bee, Yamaha as701, np. tv połączyć jakimś oddzielnym tanim dackiem, lub jeśli masz czas i cierpliwość szukać i słuchać jakiś lepszych używanych, czy nieco niszowych firm.
Cytat

- zależy mi, by kolumny były bardzo estetyczne, eleganckie (podobają mi się Dali Zensor 7); wzmacniacz (nie amplituner) miał pilot;


To już kwestia indywidualna, tak jak ocena czy są ładne, solidne, każdy ma inne potrzeby icon_wink.gif


Co do kolumn to za około 3-4 tys kupisz już kolumny z dobra kontrolą dolnego pasma. Pozostaje kwestia słowa "mocny bas" czy bardziej ilość, czy niskie twarde zejście i szybkość. Co do Dali zensor 7 to dobre i przyjemnie grające kolumny, tylko czy dla Ciebie, a kolumn trzeba posłuchać koniecznie, nie da inaczej, nadzieja że się trafi niema sensu .Sporo osób do takiej muzyki wybrałoby np. Klipscha, który gra jednak inaczej od Dali 7, może też Np. Magnat quantum serii 7 , 725,727, Paradigm, Pylon audio saphire 25, Canton chrono, Polk..
Trzeba pamiętać że wybranie twardych, szybko grających kolumn i takiego podobnego stylem wzmacniacza, nie zawsze będzie ok, bo okaże się że brzmienie jest już zbyt analityczne, chirurgiczne, cechy się powielają zamiast uzupełniać.
Kwestia akustyki i ustawienia też jest bardzo ważna, nawet najlepsze kolumny nie zagrają dobrze gdzieś wrzucone.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie kolumny z mocnym basem, które nie pogubią się w elektronice to Polk Audio
http://sklep.rms.pl/polk-audio-tsx550t-tsx...podlogowe-2-szt

Jeśli zaś szukasz estetyki zerknij na Divę
http://sklep.rms.pl/indiana-line-diva-655-...konczeniem-2szt

Jeśli chciałbyś zestaw firmowy i jednak na całość przeznaczyłbys 8000zł to mógłbyś pomyśleć o wzmacniaczu Puro 800
http://sklep.rms.pl/indiana-line-puro-800-...cz-stereo-2x80w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Biorąc pod uwagę budżet preferencje oraz wielkość pomieszczenia po zniżkach da się dobrać bardzo dobrze grający system nowy.
Oczywiście jeśli będziesz chciał używany to takowego poszukamy.

Dobrymi kolumnami do twoich potrzeb były by heco celan gt 702 są to jednak dość spore paczki. I musiał byś sprawdzić jak w komponują się w twoje pomieszczenie.
Nieco mniejsze jednak dźwiękowo bardzo dobre elac debut f6.
Bardzo dobrze stereofoniczne sprawdza się także tannoy xt8f, niestety do twojej muzyki nie xt6f które są po prostu mniejsze.
Ewentualnie monitor audio silver 8.

Co do wzmacniacza to jego wybrał bym po dokonaniu wyboru kolumn.
W grę wchodzi Yamaha as 701, nad 356 bee, Denon pma1520 czy marantz pm8005.

W razie pytań zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim

Na chwilę obecną, po przeanalizowaniu cen, wymiarów i opinii (chociaż ciężko się na nich opierać w internecie), mam swoje typy na chwile obecną

- Polk Audio TSx550T - na każdym nagraniu czuć w nich duży potencjał basowy, chociaż najmniej mi się podobają ze względu na kolor i łódkowaty kształt tyłu
- PARADIGM MONITOR 9 V.7
- CANTON CHRONO 509 DC - piękne
- KLIPSCH RP-280F - prześwietny wygląd, idealnie by mi pasował do reszty mebli, ale boję się o ich głębokość bo są ogromne

Niewątpliwie muszę jechać na odsłuch i dokładnie im się przyjrzeć z bliska. Wiem też, że nie powinienem się kierować wyglądem, ale to dosyć duży mebel i musi pasować do reszty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchales wszystkich?
Bo nie pasują mi do tego zestawienia chrono.

Pozostałe to ofensywne granie, mocne bardzo dynamiczne może nawet kosztem stereofonie i przejrzystości.

Z kolei chroni mają swoistą lekkość grania i sterylność. Wszystkie przetworniki metalowe.

Koniecznie doloz do listy elaci i tannoy. No chyba że sluchales i to nie twoje granie.

A jeśli podobają ci się chrono to świetna konkurencja dla nich to magnat quantum 755,757. Znakomite wykonanie.

Pozdrawiam i czekamy na więcej opinii
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Canton chrono gra dość sterylnie, twardo, precyzyjnie, nieco podobnie jak Monitor Audio bronze 6. Mimo podobnych cen Dali zensor 7 stanowią nieco inny biegun.Tak jak inny biegun to Klipsch, Paradigm a np. Elac, B&W, czy Indiana line.
Kolumna potrafi zaskoczyć nie tylko ciepłą, lub zimna barwą brzmienia, ale i kwestią typu basu, lub też wyborem pomiędzy konturowością, a liniowością przekazu. Robi się masa opcji...a jeszcze z jakimś X wzmacniaczem to już icon_eek.gif life is ful of zasackas" icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe rozumiem. Mnogość opcji powalająca, ale najbardziej współczuję wam, osobom którzy pasjonują się dźwiękiem, bo potraficie niesamowicie wychwycić i opisać to co słyszycie. Można tak dążyć w nieskończoność w składaniu zestawu (nie wspominając o kosztach).

Zrobiłem sobie listę odsłuchową, mam nadzieję, że znajdę czas i miejsce gdzie będę mógł podjąć decyzję. A tak kompletnie teoretyzując, gdybym zdecydował się na KLIPSCH RP-280F (bo idealnie grają z moją stylistyką pokoju i liczę, że mnie zachwycą icon_smile.gif ), jaki pod nie wzmacniacz w rozsądnej cenie do 3000zł, byle miał wejście optyczne oraz pilot? Canton Chrono wyrzucę z listy by zawęzić wybór.

PS. rms.pl, S4Home, czy macie na odsłuch któreś z listy?

- Polk Audio TSx550T
- PARADIGM MONITOR 9 V.7
- KLIPSCH RP-280F
- Tannoy xt8f
- Elac debut f6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj zabrać utwory które znasz, aby na różnych zestawach mieć dobry i ten sam punkt odniesienia. Może nie koniecznie wyłącznie jakieś rap, "sztuczne electro beat" , ale jakieś dobrze nagrane rockowe kawałki.

Jak posłuchasz napisz jakiś krótkie porównanie, opis w zakładce stereo-Nasze systemy, przecież to cel Forum i czytających ( są jeszcze tacy ) w dziale np. Wasze systemy, czy jako post w Twoim temacie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie bierzesz pod uwagę kolumn podstawkowych ? W 17 m2 bez adaptacji akustycznej duże konstrukcje podłogowe wg mnie buczeć będą. W takim metrażu polecam chociaż odsłuchać kilku propozycji kolumn podstawkowych. Niektóre konstrukcje bas mają na bardzo wysokim poziomie. Muzykalność i scena stereo w konstrukcjach podstawkowych jest zdecydowanie lepsza. W tej cenie z kolumną podstawkową wyjdziesz o klasę wyżej z brzmieniem, z uwagi na to, że koszty produkcji są inne. W podobnym metrażu u mnie kolumna podłogowa nigdy nie zagrała tak jak tego oczekiwałem. Myślę, że w takim pomieszczeniu takie kolumny bezwzględnie należy odsłuchać i nie sugerować się ich wyglądem.

Jeśli będziesz odsłuchiwał u S4Home, to poproś dla porównania o kolumy podstawkowe. Istotne jest też to, żeby pomieszczenie odsłuchowe było zbliżonych rozmiarów, bo duże kolumny w 25 m2 czy 30 m2 zabrzmią na pewno dobrze, jednakże w 17m2 obawiam się jakości niskich częstotliwości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto posłuchać Kef R300, Kef LS50, B&W CM5 S2, Definitive Technology Studio Monitor 65 ( mogą basem zaskoczyć), Tannoy Precision 6.1.

Generalnie warto posłuchać każdej dostępnej w tej cenie w salonie, nie ma aż tego tak dużo. Świetnie też brzmią Xaviany (używane może w budżecie można kupić). Ja posiadam Audio Solutions Overture 202B, które wg mnie brzmieniem, sceną stereo, muzykalnością wygrały w tym przedziale cenowym, ale są chyba tylko w Gdańsku. Pomieszczenie mam bardzo zbliżonych rozmiarów. Wcześniej posiadałem kilka zestawów kolumn podłogowych, ostatnie sprzedałem koledze do 25 m2 i obiektywnie muszę przyznać, że dopiero u niego one się rozwinęły, u mnie "nie mieściły się z basem". I weź pod uwagę fakt, że moje kolumny w najtańszej wersji wykończenia kosztują coś w granicy 4600 zł, zaś ich większy podłogowy brat to cena blisko 10 000 zł.

Po półrocznych odsłuchach skończyłem na właśnie tych kolumnach oraz wzmacniaczu Atoll IN100 SE. Jednakże to moje subiektywne preferencje. Od tej pory słuchanie muzyki to przyjemność. Budżet miałem zbliżony do Twojego, jednakże słysząc to musiałem go nadszarpnąć.

Warto odsłuchów dokonać u siebie, nie w za dużych salach odsłuchowych, często zaadoptowanych akustycznie.

Kwestię połączeń rozwiąże DAC w przyszłości. Niestety wszystkiego na raz i żeby to brzmiało się nie da icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch, Tannoy, Paradigm i Polk zazwyczaj mamy na odsłuchu. Elaca nie sprzedajemy, to dziwna marka, która co chwilę jest przeceniana o 50 procent, więc raczej nie jest warta pieniędzy które chce za nią producent.

Dobra koncepcja kolegi Simpsona - monitory to fajne rozwiązanie do 17m kw, szczególnie Definitive Technology do elektroniki. Ale KEF także dobrze zagra. Tannoy gra dużym basem ale góra jest bardzo skromna jeśli kolumny nie są bardzo szczegółowo ustawione, więc jest to mało praktyczna kolumna w przeciętnym polskim domu. Z monitorów w cenie 3000zł mogę jeszcze polecić Indiana Line Diva 262.
http://sklep.rms.pl/indiana-line-diva-262-...awkowe-monitory
http://sklep.rms.pl/definitive-technology-...o-surround-2szt
http://sklep.rms.pl/definitive-technology-...mny-stereo-2szt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mamy te kolumny. Zapraszam.
Rms troszkę orzesadzasz z elaciem. Jak nie macie to nie komentujcie. Bo klasowo to bardzo dobre kolumny.
Także twój opis ci to tannoya wydaje mi się nieco dziwny. Nie zostaje nic innego jak odsluch kolegi który zweryfikuje te informacje.

Sprawdź ile możesz wez swoje płyty i odsluch dla siebie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok S4Home, ale macie pomieszczenie odsłuchowe w rozmiarze miejsca docelowego?
Bo dobrze wiesz o tym, że kolumny podstawkowe w pomieszczeniu ponad 20m2 nie pokażą tego co w 17m2 ? Nie wspominając o adaptacji akustycznej. Ewentualnie umożliwcie forumowiczowi wypożyczenie z dwóch zestawów kolumn podstawkowych w ewentualnym budżecie kolumn podłogowych, gdyby zdecydował się wstępnie na podłogowe. Nawet jeśli tak zostanie będzie to wybór testowany i świadomy. A przez to i Wy zyskacie na szacunku i profesjonaliźmie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...