Skocz do zawartości

Zakup stereo Heco Aleva GT 602 vs Heco Music Style 900


zajci

Recommended Posts

Witam wszystkich jako to mój pierwszy post.

Posiadałem głośniki Heco Vitas 500 i je sprzedałem teraz się rozglądam za czymś ze stajni Heco.
Mój dylemat polega n atym że nie wiem co wybrać:

1. Heco Aleva GT 602 - używane w bardzo dobrym stanie cena 2300zł

http://www.ceneo.pl/28286611#tab=spec

czy też

2. Heco Music Style 900 - nowe cena 2970zł (10 rat po 300zł)

http://www.ceneo.pl/28286604#tab=spec

Wzmacniacz: pioneer vsx-917v

http://audio.com.pl/testy/kino-domowe/ampl...ioneer-vsx-917v

Pomieszczenie około 25 metrów. Muzyka przeróżna od metalu, popu do jazzu.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady które sprawdzą się najlepiej jako uniwersalne. Przyznam się że aleva kusi niższą ceną oraz są całe lakierowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz wzmacniacz?
Bo kokumny to nie wszystko.

Music style gra gęsto ciężko na dole z mocnym basem i przyjemna średnica.
Aleva gra podobnie tylko jest lepiej wykonane. Jak na małe głośniczki na prawdę potrafi zejść na basie. Są lepiej wykonane także w środku.
Grają lepiej niż wyglądają.
Celan gt gra jaśniejszym bardziej przejrzystym dźwiękiem.

Zapraszam do nas na porównanie modeli i po lepszą cenę icon_smile.gif także z ratami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco mniejsze GT 602 będą miały bardziej precyzyjny, dźwięk lepszą kontrolę, a większe i nieco tańsze style 900 położą nacisk na dociążenie dołu, choć już może nie tak wysublimowane.
Pioneery te kinowe, lekko skłaniają się ku kinowemu klimatowi i podbijają nieco wyższy bas, więc teraz ...żeby nie przesadzić i dobrze wybrać...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Podpipam sie pod temat.

Wzmacniacz to Magnat MA600.

Nie wiem co odsluchiwac/szukac/kupic:

Music Style 900 (wzglednie 1000 jakbym wzial kredyt)

czy pojsc w Aleva 602 GT (wzglednie 1002 znowu z kredytem).
Czym tak naprawde rozni sie linia Music Style od Aleva (oprocz wygladu)?
Graja podobnie? jak to jest?

Muzyka elektroniczna (jakis tam deep house) i lubie jak najbardziej gleboki i cieply bas ('zeby przesuwalo sciany bez obecnosci suba'), ladnie komponujaca sie srednice i lekko wycofana gore (czyli raczej ciemne brzmienie).

Cenowo traktuje 900 i 602 zamiennie (mimo ze 602 sa o 1tys drozsze) i nie wiem ktory z nich wybrac.
Druga sprawa to taka czy warto podjechac z cena i pojsc w 1000 albo 1002 - generalnie to jestem przygotowany wydac 5tys zlotych zamiast 3 (4 w przypadku 602) ale musze slyszec roznice w stosunku do 900/602. Uslysze ja z tym wzmakiem czy sie zdziwie bo nie nie uslysze?

Co myslicie?
Ktory z tych 4 modeli brac?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej wielkości masz pomieszczenie?

Ogólnie seria Aleva jest wyżej, ale
kolumny dużo lepiej wykonane, grają jednak podobnym dźwiękiem mimo że Aleva ma dużo mniejsze membrany.
Skrzynie są cięższe lepiej wykonane w środku.
Łatwiej napędzić Alevy

Model 1000 jest wymagający względem wzmacniacza. Akurat MA600 da mu rade, ale często się słyszy że to jest to samo co 900tki.
Otoż nie przy mocniejszym graniu bas jest bardziej rozłożysty i większy .

Z Aleva 1002 jest nieco inaczej gdyż to zupełnie inna konstrukcja bliźniacza do Music Style 800.
Uważał bym na kolumny z bocznymi basami. Charakteryzują się deczko lepszą stereofonią, ale trudniej je ustawić.

Podjedź do nas na odsłuch to zademonstrujemy różnice.
Jednak raczej obstawiał bym 900tki lub Aleva 602.

Mamy na te modele lepsze ceny więc przed zakupem pytaj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

pomieszczenie mam tylko 15m ale bede sie przeprowadzal wiec pewnei bedzie wiecej....cos kolo 20, moze nawet 25m - zatem kolumna musi zagrac i w malym i w srednim pomieszczeniu. Jak w ogole jest taka heh?

Z tego co mowisz to........Aleva jest lepsza kurde icon_biggrin.gif
Ja rozumiem ze jest 500 zlotych roznicy na kolumnie prawie ale......jak juz kupuje to nie kupuje tego na rok tylko pewnie na 10 lat albo i lepiej wiec lepiej odrazu kupic cos fajnieszego prawda...
Aleva (602 w porownaniu do music style 900) to:
-jest seria wyzej (zawsze to jakis prestiz wyzszy)
-(duzo) lepsze wykonanie na zewnatrz
-lepsze wykonanie w srodku
-latwiej napedzic (a w sumie dlaczego skoro skutecznosc taka sama na poziomie 91db? Bo Aleva ma 130mm przetworninki a nie 170tki jak 900tki?)

Ale czy napewno Aleva 602 zagra podobnym dzwiekiem co music style 900 skoro ma 'tylko' 130mm przetworniki???
Troche sie boje o bas w Aleva 602 przez to. A uwielbiam solidne uderzenie glebokim basem cieplym, walacym po klacie.

Dobrze wiedziec zeby sobie z gory odpuscic 1002 i 800 przez ten boczny bas.

1000ce? Skoro sie czesto slyszy ze to to samo co 900tki a roznice slychac dopiero przy mocniejszym graniu to.....juz wole 900tki. Bo i tak slucham albo cicho albo ew. na srednim poziomie wiec po co mam wydawac 2 tys zlotych dodatkowo do 1000 jak i tak tego nie wykorzystam w stos. do 900.

Wzmacniacz to MA600 bo....ciezko mi bylo znalezc konkurencje do 2500zl czy nawet do 3500 ktora by fajnie grala, z wykopem i miala: DAC od Burr-Brown, usb do laptopa (gniazdko pewnie 5 zlotych a tak malo firm to daje - paranoja), Bluetooth na AptX i lampowy przedwzmacniacz. Poprostu cala konkurencja zamieciona.....ja nie widzialem alternatywy poprostu. Nawet do 4000-4500 nic nie bylo co mogloby podskoczyc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak głośnik 13 cm wymaga powiedzmy 25W a ten 17 cm około 40 W
To oczywiście suche dane ale przelicznik mniej więcej taki. Dlatego skuteczność to jedno a wysterowanie którym nie operuje jeszcze żaden parametr to drugie.
Źle mnie zrozumiałeś, Rożnicę miedzy 900 tką a 1000ką nie słychać przy głośniejszym graniu tylko przy mocniejszym wzmacniaczu. To zupełnie coś innego.
Przykładowo słuchając u nas na Onkyo 8150 różnica praktycznie żadna. Delikatne zmiany. Na pewno nie warte dokładania.
Przy NADzie 356 tużo wiekszą przestrzeń i swoboda grania.
Jednak 1000ki to jużduże i wymagające kolumny.
Prawdę mówiąc to MA600 Heco 1000 nigdy nie podpinałem. Z 900tką grają często.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozecie tak z ciekawosci prosze wlasnie podpiac MA600 do 1000 zeby to uslyszec?

Pisalem do Was na priv bo motam sie miedzy 1000 vs 900 i vs aleva 602.

Zadzwonie potem do was pozniej ale napiszcie co myslicie w miedzy czasie jak uda sie Wam spiac MA600 z 1000 i jakie sa efekty w porownaniu do 900 i 602.

mega dzieki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma600 jest właśnie na testach u jednego z forumowiczów, będziesz go mógł zapytać jak mu się podoba. Przy dobrym wzmaku. Ma600 jest takim, różnica między 900 a 1000 jest. One grają mocniej, z większą swobodą. Z kolei przy skabym także mocowo, dźwięk jest praktycznie takie same jak w 900 tkach.
Aleva współpracuje dobrze już że słabszymi wzmacniaczami.
Pozostaje do twojej dyspozycji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

witam

nawiązując do powyższego wątku, przyszedł u mnie czas na wymianę KD :-), salon to 31m2 otwarty na jadalnie 15m2, dołączam rzut z projektu - tam gdzie jest pianino stoi wypoczynek a na przeciwko tv :-)

nie znalazłem na forach zbyt dożo info na temat porównania ms 1000 a aleva 1002, dlatego zwracam się z prośba o pomoc w wyborze - które wg. forumowiczów bedą lepsze?
 

DOM.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Dnia 8.02.2018 o 10:21, tomo1973 napisał:

witam Piotrek

tak wiem iz sa to inaczej zbudowane kolumny, stara KODA czyli zrodlo tez do wymiany :-)

myslalem np. o yamaha RX-A870 lub RX-A1070

870 błąd. 1070 jest spoko

17 godzin temu, zajci napisał:

Tak się zastanawiam nad wymiana Heco Aleva 602 gt na Heco Celan 502 gt przy wzmacniaczu Magnat ma600? 

Czy rzeczywiście wymiana ma sens ? Pomieszczenie 20m w kwadracie. Słucham  prawie każdej muzyki poza klasyczną. Głównie jednak rock, ska i reggae.

Ma sens bo to dużo lepsze kolumny. Ale jednak wtedy to wzmacniacz staje się ograniczeniem. Słuchałem celanow i 502 i 902 i 702 na znacznie wyższym modelu wzmaka. To powiem ci to jest granie. Tu polecał bym do tych 502jek atolla in100. Ma podobną barwę do ma 600 tylko jest znacznie mocniejszy.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam,

Pytanie do branży. Czy mieliście okazję podłączyć aleva 602gt do nad 356? Czego się można w takim połączeniu spodziewać? Pomieszczenie ok 25m2 z jadalnią. Muzyka głównie Enya, Clannad, Dire Straits, Toto, 80s.

Lubię wyraźnie słyszalny rytm gitary basowej i zróżnicowaną górę pasma, może być nawet ostro i przejrzyście.

Pozdrawiam

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...