Skocz do zawartości

Wzmacniacz i kolumny 1200 zł lub coś bluetooth


Majkel125

Recommended Posts

Cześć!

Miałem okazję być na odsłuchu w sklepie audio... Wyszedłem z przeświadczeniem, że dopóki nie uzbieram 10 tysięcy, to nie będę wydawał połowy tego na coś, co mnie w pełni nie zadowoli. Bo w pełni nie zadowolić może mnie coś za 1200 zł icon_razz.gif

Więc zwracam się tutaj do was, o polecenie jakiś używanych kolumienek oraz wzmacniacza do 1200 zł.

Pokój 20 m^2

Jak wygląda to z takimi mniejszymi kolumnami? Czy one muszą mieć podstawki, czy można obyć się bez? Można je stawiać na szafce?

Chcę słuchać muzyki z telefonu i komputera, a w przyszłości kupić gramofon.

I tutaj kilka pytań. Znalazłem na allegro, polecany na jednym z forów, wzmacniacz marantz pm-35. Pisze wiele osób że w tej scenie należy wybrać taki, który się podoba. Podobają się.

Marantz PM-35:http://allegro.pl/marantz-pm-35-ceniony-wzmacniacz-piekny-dzwiek-kup-i6636183732.html

Marantz PM310: http://allegro.pl/marantz-pm-310-piekny-wz...6642098301.html

Jak to jest z możliwościami podłączenia tam? Telefon, komputer, PS3 a w przyszłości gramofon. Możecie mi powiedzieć coś o tym?? Ciężko się zorientować w masie tematów.

I tak jak pisałem na początku, w limicie 1200 zł na całość czy macie do polecenia jakieś kolumny/monitory?

A może ktoś poleci jakiś nowy zestaw kolumn bluetooth, co tworzy drogę Tidalowi itp.


Z góry dziękuję za pomoc!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli według Ciebie zestaw musi być drogi i już będziesz zadowolony ? Nie. Słuchałem na wystawie kilkunastu i więcej zestawów i wierz mi im drożej tym sprawy nie muszą być tak oczywiste jak piszesz, dwa dobrze dopasowany zestaw za np. 5 tys może bardziej uwieść niż jakiś za 50tys - chodzi mi to o dysproporcje kosztów. Dodatkowo nawet sprzęt za 50tys można spaprać złym ustawieniem, czy źródłem muzyki rodem ze smarkfona.
Cytat

Jak wygląda to z takimi mniejszymi kolumnami? Czy one muszą mieć podstawki, czy można obyć się bez? Można je stawiać na szafce?


No właśnie wolałbym mieć kolumny np. Dali zensor 3 ( świetne monitory za 1800zł) poprawnie ustawione w pokoju i na na standach niż 6 razy droższe Dali epicon 2 na szafie, czy między książkami.. Choć niektórzy mówią że lepiej płakać i żałować w mercu niż w ... icon_wink.gif

Co do podłączania gramofonu musi mieć wzmacniacz wejście PHOONO. Reszta wejsć w starszych wzmacniaczach i zresztą dzisiejszych też to wejścia RCA-chinch i jak chcesz podłączyć TV bo chcesz głośniej gry i filmy to jakiś DAC np Fiio d3, komputer lub telefon można mini jackiem , tylko będzie słabo z jakością bo z Pcta wychodzi się przez USB z sygnałem audio wiec potrzeba albo Daca, albo wzmacniacz z takowym wejściem usb asynchronicznym ( w tym budżecie zapomnij).


Nawet w budżecie 3 tys-10 tys najpierw skupić się trzeba na jakości , a potem na bajerach które może są, a może nie są potrzebne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czyli według Ciebie zestaw musi być drogi i już będziesz zadowolony ? Nie. Słuchałem na wystawie kilkunastu i więcej zestawów i wierz mi im drożej tym sprawy nie muszą być tak oczywiste jak piszesz(...)



Źle mnie zrozumiałeś. Chodzi mi o to, że słuchałem dobrze ustawionego, w dobrym pokoju odsłuchowym sprzętu za ok 5 tysięcy i wiem, że mając świadomość co potrafi osiągnąć po prostu lepszy, nie chce wydawać aż tyle pieniędzy, a dozbierać na ten faktycznie lepszy, a tym czasem zadowolić się czymś takim, jakim piszę w tym temacie, bo i tak nie będzie to "niewiadomo co". Tym bardziej tutaj nie strach mi kupić używki. A wydać 2000 zł na coś, co może się okazać bublem już boli...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...