Skocz do zawartości

Kolumny stereo do ~2000


Bartosz Zapotoczny

Recommended Posts

Witam, kolumn podłogowych.
Cena: ~2000
Używany czy nowy: Mogą używane
Czy stereo, czy kino: stereo
Sprzęt towarzyszący: YAMAHA R-S202D i YAMAHA C-60 ( Jeszcze nie kupione)
Powierzchnia: ~ 16m2
Muzyka: Głównie Hip-hop, rzadziej Electro-House itp.
Jakość: Jak najlepsza icon_wink.gif
Wymagania : Głęboki bas

Zastanawiałem się nad Altusami 300, ale opinie na necie są mieszane. Dodam, że jestem początkujący w sprawach Hi-FI.
Sprzęt ma być podłączony pod TV i/lub PS4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam, kolumn podłogowych.
Cena: ~2000
Używany czy nowy: Mogą używane
Czy stereo, czy kino: stereo
Sprzęt towarzyszący: YAMAHA R-S202D i YAMAHA C-60 ( Jeszcze nie kupione)
Powierzchnia: ~ 16m2
Muzyka: Głównie Hip-hop, rzadziej Electro-House itp.
Jakość: Jak najlepsza icon_wink.gif
Wymagania : Głęboki bas

Zastanawiałem się nad Altusami 300, ale opinie na necie są mieszane. Dodam, że jestem początkujący w sprawach Hi-FI.
Sprzęt ma być podłączony pod TV i/lub PS4


Chciałbym dodać, że doczytałem trochę i zamiast YAMAHY R-S202D wpadłaby M4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wysokie miejsce w rankingu niemieckiego pisma AUDIO https://issuu.com/gsmen/docs/audio_magazin_februar_2016 (strona 102- kolumny otrzymały 81pkt, dla porównania popularne Dali Zensor 7 dostały w tym rankingu 74pkt).
Poza tym cena nowych na ceneo to 2.700 za sztukę (para 5.400) http://www.ceneo.pl/25304812?se=9jCyx9WaaY...CFQnPsgodwxUNvg.
Sprzedawcę mogę polecić- sam kupiłem u niego w grudniu kolumny Magnum 757 jak nowe z roczną gwarancją za 3000 (nowe w sklepie 6000)

adam72s (144) (Kupujący) Pozytywny 09 gru 2016, 09:25 6625568141 Pokaż

Kolumny wizualnie jak nowe, 12 miesięcy gwarancji, 2 w cenie 1. Kurier na drugi dzień od zakupu. Do tego raty 0% od PayU. Jestem MEGA zadowolony z transakcji. POLECAM zakupy u Max-Volume.


Najlepsze że możesz wziąć kolumny na raty 0% (do 20 rat) nie płacąc ani złotówki więcej!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ranking jest niepoważny, w kilku przypadkach można się autentycznie zaśmiać icon_smile.gif Pomijając różny gust jaki może mieć dany recenzent to chyba z automatu kolumny największe dostają najwięcej punktów za samą wielkość/moc, nie ma to nic wspólnego z jakością dźwięku. Najbardziej mnie rozśmieszyły punkty tanich kolumn Jamo s606, co tylko utwierdza w przekonaniu o wartości tego rankingu. No i oczywiście kolumny niemieckie najlepsze na świecie, nr 1 icon_smile.gif

Co do polecanych Quadral - zauważ że kolumny 3-drożne, a więc tylko z jednym głośnikiem basowym 17cm. Fizyki się nie oszuka, jeśli kolega zakładający wątek myślał o Altusach 300 (mocne kolumny ale dziadostwo jakościowe) to można wywnioskować na jaki bas liczy, te Quadrale będą dalekie od przepompowania takiej ilości powietrza,icon_wink.gif Pomijając bas, coś bliżej nt tego na jaki dźwięk kolega liczy ? Od razu mówię, że "jak najlepsza jakość i czystość dźwięku" to za ogólne określenie, w cenie 2 tys. to każde kolumny można zaliczyć do tej grupy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam, kolumn podłogowych.
Cena: ~2000
Używany czy nowy: Mogą używane
Czy stereo, czy kino: stereo
Sprzęt towarzyszący: YAMAHA R-S202D i YAMAHA C-60 ( Jeszcze nie kupione)
Powierzchnia: ~ 16m2
Muzyka: Głównie Hip-hop, rzadziej Electro-House itp.
Jakość: Jak najlepsza icon_wink.gif
Wymagania : Głęboki bas

Zastanawiałem się nad Altusami 300, ale opinie na necie są mieszane. Dodam, że jestem początkujący w sprawach Hi-FI.
Sprzęt ma być podłączony pod TV i/lub PS4


Jak podobają Ci się Altusy to może Infinity seria SM tu link. sam miałem przez chwilę SM 155 I bas naprawdębył niski, a napędzi to praktycznie każdy wzmacniacz.
Szukaj właśnie SM 155, sprzedałem je panu który ma kilka kompletów Infinity w tym 152 I mówił mi że jest kolosalna różnica w głębi basu na kożyść 155 wiem że czasami odsprzedaje więc jak chcesz moge poszperać w telefonie może jeszcze mam namiar na niego, mieszka w okolicach Malborka

Ps. Kolumny te potrzebują sporo "powietrza" musza być odstawione ponad metr od ścian, żeby pokazały co potrafią
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ten ranking jest niepoważny, w kilku przypadkach można się autentycznie zaśmiać icon_smile.gif Pomijając różny gust jaki może mieć dany recenzent to chyba z automatu kolumny największe dostają najwięcej punktów za samą wielkość/moc, nie ma to nic wspólnego z jakością dźwięku. Najbardziej mnie rozśmieszyły punkty tanich kolumn Jamo s606, co tylko utwierdza w przekonaniu o wartości tego rankingu. No i oczywiście kolumny niemieckie najlepsze na świecie, nr 1 icon_smile.gif

Co do polecanych Quadral - zauważ że kolumny 3-drożne, a więc tylko z jednym głośnikiem basowym 17cm. Fizyki się nie oszuka, jeśli kolega zakładający wątek myślał o Altusach 300 (mocne kolumny ale dziadostwo jakościowe) to można wywnioskować na jaki bas liczy, te Quadrale będą dalekie od przepompowania takiej ilości powietrza,icon_wink.gif Pomijając bas, coś bliżej nt tego na jaki dźwięk kolega liczy ? Od razu mówię, że "jak najlepsza jakość i czystość dźwięku" to za ogólne określenie, w cenie 2 tys. to każde kolumny można zaliczyć do tej grupy.


Głównie zależałoby mi na dobrym dole, ale też żeby nie było że słychać sam bas. Średnica i góra też musi być.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz nie cytuj postów pod oryginałem który jest powyżej, bo i po co ?
Nawet sam siebie cytujesz ?...Jak chcesz coś dopisać masz przycisk EDYTUJ !

Cytować to jest sens jakiś fragment do którego chcesz się odnieść, prawda ?

Cytat

To teraz pozostaje kwestia wzmacniacza Mogę wydać 2 tyle co na głośniki.



Lepszy ( zwykle, bo nie zawsze ) skutek jest jak byłoby odwrotnie.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem się do Twojego zdania, gdzie napisałeś, że na wzmacniacz możesz wydać dwa razy tyle co na kolumny.
Chodzi mi o to, że lepiej zagra ( zazwyczaj to nie jest jakaś reguła) zestaw audio z droższymi i lepszymi kolumnami, a nieco tańszym wzmacniaczem, niż tanimi, przeciętnymi, czy niedobranymi kolumnami, a dużo droższym od nich wzmacniaczem.
Wynika to z faktu, że kolumny mają nieco większy wpływ na klasę finalnego brzmienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...