Skocz do zawartości

Jakie nowe głośniki kupić


mewa336

Recommended Posts

Witam serdecznie,
od kilku lat jestem użytkownikiem głośników komputerowych Logitech X-530. Kiedyś wydawało mi się że grają OK ale im więcej muzyki słucham tym wydaje mi się że basu jest dużo ale średnie tony i wysokie są kiepskiej jakości.

Widziałęm nowe głośniki Logitech z906 za ok 1200zł ale nie zależy mi na dźwięku 5.1 gdyż głównie słucham muzyki.
W związku z tym chciałbym zakupić sobie jakieś nowe głośniki i nie wiem czego szukać.
Zestaw 2.0 czy 2.1 będzie lepszy?
Słucham w sumie wszystkiego od jakichś najnowszych hitów radiowych po disco polo i czasem nawet zdarza się włączyć muzykę klasyczną.
Trochę czytałem i znalazłem kolumny Magnat Monitor Supreme 1002

Pokój mam ok 12m2 na poddaszu (skośne ściany).
Wydaje mi się że lepszym wyborem będą 2 porządne kolumny bez subwoofera.
Ale czy uzyskam w nich miękki bas i będą w stanie zatrząść pokojem? icon_smile.gif

Wzmacniacza nie posiadam, jedynie chińską wieżę która mogłaby go tymczasowo zastąpić.
Jeśli chodzi o kwotę jaką mogę przeznaczyć to jakieś 1200zł na kolumny + wzmacniacz. W grę wchodzi oczywiśćie również sprzęt uzywany.
Proszę o pomoc i porady czego szukać by dobrze wybrać icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to musisz sobie odpowiedzieć na pytanie jak duże chcesz kolumny i jak ich będziesz słuchał.
Jeśli głównie przy komputerze blisko to monitory aktywne albo monitory do wzmacniacza są dobrym wyborem.
W 12 metrowym pomieszczeniu jednak 1002 będą za duże. Raczej 8ki jak już podłogowe. Ale nie do bliskiego odsłuchu.

Wzmacniacz dobierzemy po kolumnach.

Więc? Jak będziesz słuchał?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie brzmienia głośników komputerowych z sprzętem audio jest trochę bezcelowe, niesprawiedliwe. Hmm bas w komputerowym 2.1, oj oj taki bas jak i reszta pasma;) Nawet taki lepszy zestaw jak Logitech z906 to z lekka efekciarstwo, może fajne w filmach, a przekaz muzyki bardzo średni, duże braki w różnych aspektach.
Co do Magnat supreme 1002 to przy małym budżecie ok, ale pokój musiałbyś mieć większy zamiast 12 raczej 22m icon_wink.gif nawet supreme 802 taki ciut spory icon_wink.gif

Jak lubisz dynamiczne brzmienie z lekkim ociepleniem dołu to wzmacniacz Denon 520 ( wysteruje i duże kolumny w salonie) ale w 12 metrów to monitory na głośniku 16tce. Twardziej, precyzyjniej zagra Pioneer A20. Pewnie cie to zdziwi, bo porównujesz do jakiś konstrukcji komputerowych, ale to inny świat i inna liga i jak pisałem tu brak punktów do porównań z Pc.
Z tanich sporych monitorów To tylko Heco victa 302 i Magnat supreme 202, niemniej sugerowałbym monitory nieco wyższej klasy, solidniejsze używane.
Miałeś okazję już czegoś słuchać w sklepie aby się odnieść do jakiegoś brzmienia ? Jak chcesz jakiś używany wzmacniacz, kolumny co jest zrozumiałe i pożądane zwłaszcza w małym budżecie to wrzucaj linki z propozycjami coś zaradzimy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...