Skocz do zawartości

Jbl 4311


Hoo-Lec

Recommended Posts

Witam kolegów
W kraju w którym bywam natrafiłem na ogłoszenie w/w monitorów.
Jako że będę w tej okolicy od 17 stycznia wiec mogę je odebrać.
Martwi mnie tylko pasmo przenoszenia bo w instrukcji natknąłem się na informacje że prznoszą do 15 kHz.

link do oferty
W sumie to zastąpią Kef Q 100 które jutro jadą do dworu Kraka icon_wink.gif
Sprzęt z którym mają współgrać Pioneer QX 9900 Rega dac laptopa po usb ze Spotify premium.
Co oczekuje od dźwięku? Sceny, detaliczności .

I tu mam obawy co do tej czestotliwosci
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy trzeba się tym przejmować? Kolumny przetwarzają częstotliwości 45 Hz - 15 kHz ze spadkiem na krańcach +/- 3 dB.
A to nie oznacza, że głośnik wysokotonowy odtwarza tylko do tej granicy a później jak nożem uciął dźwięk się kończy.
Najprawdopodobniej pasmo przenoszenia jest dużo szersze. Ale zakres częstotliwości mieszczący się w przedziale +/- 3 dB jest właśnie taki jak napisałem powyżej.
Wiele kolumn ma podane w specyfikacji zakresy dużo szersze, ale bez podania spadków częstotliwości na skraju pasma. Takie dane są guzik warte.
Bo mogą być sporo nawet gorsze niż te, które rzetelnie podaje JBL.

Pasmo przenoszenia nie świadczy o stylu, charakterze grania danych kolumn. Mogą grać naprawdę dobrze.

Inna sprawa, że z wiekiem człowiek słyszy coraz gorzej. Po 25 roku życia utrata słuchu wynosi ok. 0,5 dB rocznie. A po 50 roku życia ok. 1 dB rocznie. I to pod warunkiem, że nie byliśmy narażeni na wiele czynników, które dodatkowo pogarszają słuch.
A pewnie byliśmy.
Tak, że częstotliwości 16 Hz - 20 kHz słyszą tylko bardzo młode osoby, które nie miały żadnych kłopotów ze słuchem, żadnych doświadczeń ten słuch pogarszających. I to nie wszyscy młodzi ludzie tak dobrze słyszą.

Najlepiej opisz tu na forum jak grają te kolumny, gdy je dostaniesz. Zwróć uwagę, czy na pewno odczujesz, usłyszysz jakieś ograniczenia dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...