Skocz do zawartości

Gramofon


Panel boczny - pomaga czy przeszkadza?  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy panel boczny obok okien dialogowych w poszczególnych tematach zabiera Wam miejsce na pisanie i lepiej go usunąć?


Ankieta jest zamknięta na nowe głosy


Recommended Posts

Dzień dobry,

potrzebuje pomocy przy wyborze nowego gramofonu do 1700zł. Będzie on podłączony do amplitunera firmy Yamaha (tak ma wejście phono)

Mam kilka gramofonów, którymi się zainteresowałam. Są to:

Reloop TURN 3 (cena ok 1500zł, wkładka Ortofon 2M Red)
DENON DP-300F (cena ok 1300zł, wkładka Audio Technica MM (Moving Magnet)
Pro-ject Debut Carbon 2M-RED (cena ok 1700zł, wkładka Ortofon 2M-RED)
Pioneer PL-30-K (cana ok 1500zł, wkładka Audio Technica MM (Moving Magnet)
Pioneer PLX-500 (cena ok 1400zł, wkładka Audio-Technica AT-91)

Proszę o sugestie i propozycje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy temat bardziej nie nadaje się do działu "Technika lampowa i analogowa"

Poproś o przeniesienie, zapewne tam uzyskasz szybciej pomoc.


Zaczynam czytać trochę o gramofonach, na pewno spotkałem się z pozytywnymi recenzjami sprzętów w tej cenie -gramofonu Pro-ject Debut Carbon, jednakże zaznaczam, że w tej materii jestem debiutantem i nie wykluczone, że pod Twój system sprawdzi się lepiej co innego.

Poza tym, aby ubiec wpisy zaawansowanych znawców tematu to podałeś nikłe wiadomości, w sumie nic nie podałeś. Zobacz jak się pisze pierwsze posty i zastosuj się do wzoru. Nie wiadomo nic, jaki sprzęt, jakie pomieszczenie, jakie preferencje. Brakuje bardzo dużo w zadanym pytaniu. Na takie pytania to tylko masowe sieci sklepowe w ciągu minuty dadzą Ci odpowiedź i wzbudzą przekonanie, że lepiej trafić (jak do nich) to nie mogłeś.

A nie lepiej umówić się na odsłuchy i na własne ucho posłuchać co jak brzmi ?

..a może lepszym rozwiązaniem będzie kupno używanego gramofonu i wzmacniacza i wpięcia w system jeśli jest taka możliwość ? Gramofon do amplitunera? Jakiego ? Nawet nie wiadomo jakiej jest klasy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w zupełności z przedmówcą. Polecam też przeczytanie tego wątku:

http://forum.audio.com.pl/Przygoda-z-gramo...cje-t43053.html

Temat przenoszę we właściwe miejsce.

Mam nadzieję, że wypowie się w nim ktoś, kto miał do czynienia choć z częścią z tych gramofonów lub przynajmniej z gramofonami podanych marek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wkładka to raz. Dwa musisz mieć porządne pre gramofonowe zamontowane wewnątrz wzmacniacza.
Nawet najlepsza i najdroższa wkładka nie pomoże w uzyskaniu dźwięku na wysokim poziomie brzmieniowym, bez porządnego pre gramofonowego.

Po krótce wzmacniacz "skopie" dobry sygnał i taki poda na wyjścia głośnikowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zadajesz tak sformułowane pytanie Koledze Simsonowi, przecież nie znał modelu amplitunera odpisując na Twój pierwszy, założycielski post?
Nie wszystkie amplitunery miały/mają pre gramofonowe. A jeśli mają pre nie grzeszą one dobrą jakością. Ostatnio co prawda większość nowych, obecnie produkowanych amplitunerów jest wyposażana w pre gramofonowe - bo taka teraz moda, jednak jak zwykle firmy i ich księgowi oszczędzają. Pre są zazwyczaj namiastką dobrego, zewnętrznego przedwzmacniacza gramofonowego.
Popieram też to co napisał Kolega Faszi. Sama wkładka nie gra.

Dlatego polecam powtórnie poczytanie wątku o gramofonach. Na naszym forum są też wątki dotyczące podanych marek gramofonów, wkładek itd., zapraszam do lektury.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz kolego justinee, nawet nie napisałeś, że posiadasz amplituner stereo. W ciemno założyłem, że chodzi o kinowy, nie wiem czemu. Kilka postów poświęconych zostaje, aby ustalić co posiadasz, więc sam widzisz do czego to prowadzi. belfer54 w stopce ma odnośnik do linku jak należy pisać pierwsze posty, aby dać sobie jak najlepiej pomóc. Nie traktuj tego jako zbędne rozgrzebywanie. Posiadasz pieniądze do wdania więc nie oczekujesz fachowej pomocy?

Poniżej przeczytaj jak należy napisać pierwszy post i zobacz ile u Ciebie ważnych aspektów brakuje.

http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystko zostało napisane. Ale ok wypunktuje wszystko po kolei.
1. Na gramofon chce przeznaczyć do 1700zl
2. Sprzęt ma być nowy.
3. Sprzęt analogowy
4. Gramofon ma współpracować z amplitunerem stereo Yamaha RN500
5. Powierzchnia pokoju ok 25m
6. Muzyka tora będzie słuchana to pop rock i rap
7. Zakup na parę lat


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy ktoś z was miał doczynienia z którymś z gramoFinów które napisalam? Może możecie jakiś model polecić który ja nie napisalam?



Zapewne, tylko gramofon nie gra sam, z innym wzmacniaczem czy kolumnami , pokaże inne oblicze i spodoba się komuś mającemu inny gust. Dlatego trzeba ustalić więcej faktów , wykluczyć niewiadome.
Polecam grudniowy numer miesięcznika "Audio" jest test kilkunastu gramofonów w cenie ok 2 tys. Co lepsze, to kwestia indywidualna, jeden woli detale, inny muzykalność i ciepło itd
Co najważniejsze wszystkie były testowane ( te z numeru 12) na tym samym wzmacniaczu i kolumnach, więc różnice są miarodajne.

Zresztą te i inne modele są już na naszej stronie, ale rozumiem że czytałaś , czy jednak nie icon_wink.gif? ( zaznaczyłem już przedział cenowy ) link http://audio.com.pl/testy/stereo/gramofony .

Co do kolumn to zgadza się, bo jeśli masz analityczne kolumny ze szczupłym basem ( nie wiem jakie masz bo też nie napisałaś icon_wink.gif ) to szukając brzmienia ciepłego dociążonego, raczej nie wybierzesz gramofony grającego jasno i detalicznie - mimo że ktoś taki poleci jako świetny ( ale ma inne kolumny i wzmacniacz, oraz gust).
Także justinee system audio to całość, synergia, a nie że coś " jedno" jest dobre, czy nawet wszystko bardzo dobre , ale nie pasuje do siebie razem i nie pasuje konkretnej osobie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zresztą te i inne modele są już na naszej stronie, ale rozumiem że czytałaś , czy jednak nie icon_wink.gif ? ( zaznaczyłem już przedział cenowy ) link http://audio.com.pl/testy/stereo/gramofony .



Dzieki. Forum przeglądałam, ale magazynu nie. Zaraz go sprawdzę. Edytowano przez RoRo
Nie ma sensu cytować całego postu!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym linku jest nawet więcej modeli niż w grudniowym nr, bo masz w sieci teraz szerszy zakres widełek cenowych .
Oczywiście opisy sprzętu na forum w zakładce "testy" to, to samo co miesiąc/dwa wcześniej w magazynie Audio ( jeden patron i właściciel swoją droga największy i najrzetelniejszy w kraju) .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justinee mam wrażenie, że popełniasz klasyczny błąd początkującego usera, mianowicie oczekujesz, że ktoś wskaże konkretny model i po sprawie. Nie piszesz skąd jesteś, a może masz pod nosem salon audio, w którym można posłuchać, przynieść swój wzmak i to wystarczy. Koledzy nie czepiają się, tylko nie chcą wpuścić Cię w maliny, bo być może oczekujesz czegoś zupełnie innego niż podane gramofony potrafią zaoferować. A jeśli już ktoś napisze ten, to i tak postaraj się przed zakupem posłuchać.
Wytrwałosci, bo jak sama napisałaś to zakup na lata. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuje potwierdzenia mojego wyboru. Dwa z modeli które wypisalam mają w miarę dobra wkładkę. Są to pro ject oraz reloop. Denon jest chwalony przez użytkowników po wymienie wkładki ba lepsza. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby to co podpowiedział Chili, czyli wzmacniacz wziąć do jakiegoś salonu, zabrać znaną płytę i tam posłuchać. Modele, które wybrałaś w każdym większym mieście powinny być dostępne. Może uda Ci się wypożyczyć powiedzmy dwa, trzy modele chociaż na dwa dni i takie rozwiązanie byłoby najlepsze. Myślę, że ciężko określić, który model najbardziej "zgra" się z Twoim systemem. Warto nawet potem na swój koszt odwieźć sprzęty, poświęcisz 100-200 zł, zaś wybór będzie świadomy, a to jest najważniejsze. Unikniesz rozczarowań. Każdy ma inne preferencje brzmienia i nawet to co sama uważasz za swój typ brzmienia przy zetknięciu z innym produktem może okazać się, że wolisz co innego, jednakże trzeba uważać na "pierwsze wrażenie", żeby się nie "podpalać" pierwszymi minutami grania. Testowanie sprzętu przed zakupem u siebie to najlepsze rozwiązanie z możliwych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości się podłączę, czy gramofon ma jakiekolwiek znaczenie? Nie jest tak, że najistotniejszym elementem jest wkładka- pre a cała reszta to w zasadzie automatyka, napęd i tym podobne "luksusy" nie mające już tak wielkiego wpływu na finalne odtworzenie? Rozumiem, że niezawodna automatyka ma znaczenie, żeby to zaraz nie zaczęło falować obrotami etc. Ja zupełnym przypadkiem dostałem gramiak marantzatt42 który jest dosyć mocno krytykowany i faktycznie jakość wykonania (made in germany) jest kolosalnie gorsza od mojego starego japońskiego gramiaka sony natomiast, dzwięk (oba mają fabryczną wkładkę) marantza bije na głowę sonego (także z fabryczną wkłądką)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy, nie wiem kolego House co chcesz osiągnąć zadając tego typu pytania i snując takie rozważania. Nie wiem też jakie masz doświadczenie w tej materii, ale Twoje pytanie mogą sugerować, że albo nie czytasz forum, tematów dotyczących gramofonów, w tym informacji zawartych na ten temat w sieci i na innych forach specjalistycznych, albo też chcesz sprowokować nikomu nie potrzebną dyskusję.
Dla przypomnienia:
http://forum.audio.com.pl/Przygoda-z-gramo...cje-t43053.html

Natomiast od siebie dodam, że gdyby nie miały znaczenia takie elementy gramofonu i ich konstrukcja jak talerz (jego ciężar, materiał, z którego jest wykonany), plinta gramofonu i jej zawieszenie (przykład choćby gramofony Thorens), silnik, ramię gramofonu (m.in. jego długość), itd. to wszystkie gramofony były jednakowe pewnie wyprodukowane z płyty paźcieżowej.
Natomiast co do automatyki, to ten element ma jak najmniejsze znacznie i szczerze powiedziawszy jest tylko wodotryskiem i elementem najmniej istotnym w takim urządzeniu jak gramofon, nic nie wnoszącym do jego charakteru sonicznego.
Nie chcę tutaj rozpisywać się na ten temat, bo musiałbym, powtarzać informacje, które zostały już raz napisane w temacie, do którego link podałem oraz to co wielokrotnie napisano już na ten temat. Tym bardziej, że wątek ten nie jest miejscem na tego typu rozważana.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon to u mnie "dodatek" po prostu jest. Nie czytałem, nie czytam o nich i nie skupiam w chwili obecnej na tym. Nie prowokuję, po prostu gdzieś mi się obiło o uszy stwierdzenie, że w gramofonie gra "wkładka" i to ona powinna być głównym obiektem skupienia.

Nie przekornie i nie dla wzburzenia uczystników zadam tak pytanie (bo widzę, że się znasz)

Lepiej wg Ciebie kupić wkładkę za 2k i gramofon za 500pln czy gramofon za 2k z wkładką o wartości 500pln ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...