Skocz do zawartości

Gramofon


Panel boczny - pomaga czy przeszkadza?  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy panel boczny obok okien dialogowych w poszczególnych tematach zabiera Wam miejsce na pisanie i lepiej go usunąć?


Ankieta jest zamknięta na nowe głosy


Recommended Posts

Co lepiej z dwojga złego ??? W mojej opinii takie rozważanie nie ma sensu. Czemu mamy wybierać z dwojga złego? Przykład House dziwny, czemu mamy iść na jakiś kompromis i mamy dobór finansowo (jakościowo) nietrafiony? Dobór elementów systemu audio (kolumn. wzmacniacza, źródeł, okablowania) to także mądre i logiczne zestawienie jakości poszczególnych elementów (często we wzajemnych relacjach ceny ma to pokrycie).

Poza tym nie widzę sensu mocowania wkładki wysokiej jakości do słabego gramofonu i odwrotnie. Sprzęty muszą się uzupełniać i danymi podzespołami trzymać się pewnej klasy (zbliżonej). Jeśli jakiś element znacząco dobiega (np wkładka od gramofonu) to należy rozważyć sprzedaż starego gramofonu i pójść półkę wyżej jako całość. Przeważnie da to efekt zdecydowanie lepszy. Jak dla mnie to wydaje się logiczne, nie trzeba być fachowcem, żeby to wiedzieć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Szanowna Koleżanko jak można było się zorientować, choćby z lektury forum, nie sądzę, aby znalazła się tu osoba, która przesłuchała, czy miała do czynienia z wszystkimi gramofonami z podanej przez Ciebie listy, jak też z tej półki cenowej.
Są to gramofony ze współczesnej produkcji, raczej modele podstawowe, dostępne w salonach audio i jak już wspominał któryś z Kolegów można je osobiście przetestować. Trzeba też uważnie czytać recenzje gramofonów (często między tzw. wierszami), wątki z działu „Technika lampowa i analogowa”. Są tam zawarte pewne sugestie dotyczące również niektórych wymienionych marek gramofonów. Ja z uporem maniaka powtarzam niemal w każdym wątku jakie marki gramofonów z nowej produkcji preferuję. Powtórzę – m.in. Pro-Ject. Piszę też jakie znaczenie mają elementy, z których zbudowany jest gramofon (patrz wyżej), m.in. talerz, jego ciężar itp.
Należy też zwrócić uwagę, że część podanych przez Ciebie modeli posiada wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy. Ja nie jestem akurat zwolennikiem tego rozwiązania. Jednak dla osoby mniej doświadczonej, nie przygotowanej na większe wydatki jest to plus.

Co do gramofonu Pro-Ject Debut (nie debug) Carbon, moim zdanie warto dopłacić, choćby właśnie ze względu na wyposażenie go w ramię z włókien węglowych.

Może jeszcze dodam, że osoba, która nigdy nie miała gramofonu powinna kupować konstrukcje jak najprostsze, łatwe w kalibracji. Zakup gramofonu to początek drogi, potem zaczynają się schody.
Suma tego wszystkiego powinna pozwolić na podjęcie decyzji. Natomiast nikt z pełną odpowiedzialnością nie podejmie się podania konkretnego modelu gramofonu, który wart jest zakupu. Co najwyżej może zasugerować i ukierunkować, aby kupujący mógł podjąć decyzję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem warto. Choćby dlatego, że akrylowy talerz ma nieco większą średnicę. Z drugiej strony w Twoim obecnym systemie nie odczujesz tej różnicy.
Natomiast gdybym miał wybierać ten model to raczej w wersji Debut Carbon Esprit DC SB. Głównie z powodu wbudowanego SpeedBoxa, który zapewnia lepszą stabilność obrotów i ma elektroniczny układ wyboru prędkości obrotowej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że talerz ma taką sama średnicę w obu przypadkach. Było już tyle modeli Debuta, że mogę się mylić. Zresztą we wcześniejszych modelach np. Debut III miał średnicę 28cm. Możliwe, że firma obecnie wszystkie Debuty wyposaża w talerze metalowe o średnicy 30 cm.
Jeśli chodzi o SB, to miałem na myśli precyzyjne ustawienie prędkości obrotów - regulacja elektroniczna dająca lepszą stabilność dostosowania obrotów talerza do zadanej wartości. Jak chcesz się bawić w ręczne przekładanie paska, czyszczenie go co jakiś czas to kup sobie gramofon bez funkcji SB.
Więcej nie pomogę. O resztę pytaj producenta i ew. użytkowników.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...