Skocz do zawartości

Yamaha rx-v379 + T+A Criterion T110E


blazejasty

Recommended Posts

Cześć, witam, to mój pierwszy wpis na forum także witam. Zakupiłem niedawno takie kolumny pod amplituner jak w temacie. Generalnie mocowo powinien on wystarczyć jednak realia są inne. Głośniki się duszą, ciężko o dobry bas jak dają w połączeniu np ze starszym wzmacniaczem technicsa. Głośniki są sprawdzone i dobrze grają. Może wiecie jak wyregulować te Yamahe aby dawała siebie wszystko pod te kolumny. Wiem że lepiej by to poszło pod klasyczny wzmacniacz stereo jednak wolę mieć taki ze względu na HMDI, Bluetooth, 4K etc.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o ewentualne jakieś ustawienie wzmacniacza - jak ustawić ręcznie EQ żeby dobrze wyciągał te kolumny,
może jakaś forma przeróbki elektroniki żeby cała moc szła na fronty, wylutowanie, przelutowanie.
Jestem laikiem w temacie także sorry za brak fachowego słownictwa.
Planuje zmianę wzmacniacza na coś podobnego ale z dużo większą mocą.
Na razie muszę ustawić to co mam najlepiej jak się da.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy ten model posiada EQ, ale posiadam Yamahę 371 , i jest ona wyposażona w EQ. Można go znaleźć w "SETUP -> SPEAKER SETUP ->EQUALIZER". Posiada on trzy tryby pracy: "PEQ" , "GEQ" i "OFF". Tryb "PEQ" jest ustawiany przez mikrofon do kalibracji dźwięku , jest to procesor parametryczny. Tryb "GEQ" jest typowym equalizerem graficznym, i umożliwia ustawianie poszczególnych częstotliwości, dla każdego głośnika / kanału osobno.Trybu "OFF" chyba nie trzeba tłumaczyć icon_smile.gif. Sprawdź , może u Ciebie jest podobnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...