Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe i wzmacniacz


martak123456

Recommended Posts

Cześć,

Poszukuję jakichś sensownych kolumn podłogowych i wzmacniacza pod gramofon Akai (lata 80). Trochę już straciłam nadzieję, że cokolwiek kupię, bo co salon to inna propozycja i już zupełnie nie wiem co warto, a od czego trzymać się z daleka. Mam pomieszczenie 16m2 około przedzielone ścianką 1/2 z kuchnią. Słucham od rapu, funku, soulu po rzeczy pokroju Fleetwood Mac, Kate Bush albo Foals.

Nie mam możliwości postawienia kolumn w odpowiedniej odległości od ściany, więc wiem, że jeśli kolumny mają być z bass reflexem, to przednim.
Chciałabym się zamknąć w 2500 zł za wzmacniacz i dwie kolumny podłogowe.

Mam możliwość kupienia kolumn Tonsil Maestro II 180 ze wzmaniaczem Denona PM-720AE za niewiele ponad 2500 zł.
Ktoś jeszcze zaproponował mi kolumny Wilson z Denonem PM-520AE.

Będę wdzięczna za pomoc w tym temacie, bo już zupełnie nie wiem co robić.

Pozdrawiam,
Marta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Zadko trafiają się kobiety więc nie masz się ci bać o brak zainteresowania twoim wątkiem icon_smile.gif
Ale do rzeczy.
Nowy czy używany?
Bo jak nowy to w takim budżecie proponował bym jednak denona pma 720 ale z magnat quantum 675.
Ewentualnie Yamaha as 501 z indiana line nota 550x

Podjedz do nas na odsluch i pijąc kawę spokojnie dokonasz sobie wyboru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 16m i podzielone jeszcze na pół z kuchnią to nie metraż na takie spore kolumny jak Maestro 180, ( gdyby jeszcze jakieś szczególne były). Chociaż Denon doda im nie co dynamiki w dole pasma.

Dużo lepsze są kolumny właśnie Indiana line nota 550 i bardzej do takiego metrażu ( nawet w 20m się sprawdzą) choć mniejsze od maestro.
Te 550 z Yamaha as 300, 500 ( czy 301,501) zagrają dynamicznie, detalicznie , a z Denonem nieco bardziej ciepło w dole i średnicy pasma też z błyszczącą górą.
Ewentualnie w podobnym budżecie bardziej sieciowy z mnogością wejść Onkyo tx 8130 i np. Magnat supreme 802.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

@s4home, niestety nie będę w stanie Was odwiedzić. Mam ponad 300 km icon_wink.gif

Celowałabym raczej w nowy sprzęt. Boję się sytuacji, w której kupię coś używanego, pogra 2 tygodnie i coś się położy w elektronice lub kolumnach, a ja rozłożę ręce. Sprzęt używany jest raczej dla znawców, ja niestety nie potrafię ocenić stanu takiego sprzętu.

Patrzyłam na kolumny Indiana Line Nota 550 X - niestety, ale to prawie 2000 zł, dołożyć wzmacniacz i mamy 3000 lekko. Czy się mylę?
Choć nie ukrywam, że porównując te Indiany z Magnatami, to zdecydowanie bardziej mi leżą wizualnie Indiany. Dla mnie jest to też dość istotna kwestia, bo nie chciałabym zrobić z salonu statku kosmicznego z kolumnami, które wyglądają jak te np. od Wilson Audio icon_smile.gif

Słyszałam też opinie, żeby nie inwestować w ogóle w kolumny od Azjatów. Kolega mówił, że Azjaci robią super elektronikę, ale kolumny to już raczej nie bardzo...

P.S. Słyszeliście o takich kolumnach Monitor Audio Reference MR4?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że indiana line jest włoska icon_smile.gif
A to że robione w Chinach, hmmm w tym budżecie to normalne. Nie znajdziesz nic europejskiego.

Napisz do nas o cene tego systemu. Uwwzam ze warto. Jak będzie wciąż za wysoka to podmienimy na pioneera a20.
Sprzęt wyślemy i sprawdzisz sobie na spokojnie czy takie brzmienie i wygląd ci odpowiada.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto kupować lokalnie by ocenić sprzęt. Jeśli kolumny są całe, dobrze grają i brzmienie pasuje to raczej nie ma w nich wad ukrytych to nie samochód z cofniętym licznikiem itd, że coś wyskoczy i auto tzn. kolumny staną.
Z wzmacniaczami, amplitunerami jest podobnie, choć wiadomo jest tam elektronika i nieco rośnie ryzyko, więc w czasie oględzin warto dokładniej posłuchać, pokręcić pokrętłami- słuchając, sprawdzić wejścia, włączniki .
Możesz szukać aktualnie produkowanych wzmacniaczy z rynku wtórnego, czyli takich od 1 do 4/5lat , lub konstrukcji starszych.
w przypadku kolumn wieku tym bardziej nie ma co się bać, jak ktoś dbał to to widać , bywają kolumny wyglądające jak nowe, a mają więcej niż 10lat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzięki za posty icon_smile.gif

Jak jest ze sprzętem używanym? Na co warto zwracać uwagę? I czy w ogóle w moim przypadku jest sens się w to bawić, biorąc pod uwagę, że o sprzęcie wiem tyle co nic?icon_smile.gif



Używany tak, ale lekko. Jeśli nie potrafisz ocenić stanu sprzętu, kupuj używany ale na gwarancji dystrybutora min 6 a najlepiej 12 miesięcy. Da się taki sprzęt znaleźć i to powinno Cię zabezpieczyć na wypadek nieprzyjemnej sytuacji a kilka złotych zawsze urwiesz. Sprzęt po wyniesieniu z salonu traci spokojnie te 20 - 30 procent. Wady są takie, że nie wybierzesz koloru, marki, nie odsłuchasz tego. Coś za coś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując sprzęt używany teoretycznie możesz kupić lepszej klasy.
Mowie teoretycznie bo:
- czasem ludzie chcą za sprzęt używany ta sama kwotę co za nowy po obnizkach w salonie. Hmm
- to że sprzęt będzie wyższej klasy nie znaczy że bardziej ci się spodoba. Było wiele ślepych testów o klasie odsluchiwanych kolumn czy wzmacniaczy, lepiej nie mówić icon_smile.gif

Musisz zwracać uwagę na stan zewnętrzny i wewnętrzny. Jeśli jest obity, otwierany, naprawiany, nie kompletny to nie idz w tą stronę. Dużo handlarzy sprowadza z Niemiec elektronikę chyba na kilogramy a sprzedają u nas jako "zacne" klocki.
Szukaj krajowego zadbanego od wlasciciela. Z kolumnami jest mniejszy problem bo nie sprowadzają raczej i łatwiej poznać co jak i gdzie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi!
Już wiem, że niestety muszę celować w sprzęt nowy. Nie mam dużo czasu na zakup, chciałabym to załatwić w niedalekiej przyszłości.

Panowie, a jak jest z amplitunerami? Teraz mam podpięte komputerowe głośniki Bose do projektora, ale zaczęłam się zastanawiać czy nie spiąć tego wszystkiego w całość (projektor + gramofon). Czy w ogóle dam radę z zakupem mieszczącym się w granicach 2500-3000 zł?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie po co to spinać jeśli nie chcesz robić kina 5.0 lub 5.1? Blu-ray może być źródłem sygnału dla projektora i oddzielnie źrodłem audio dla wzmacniacza z wejściem cyfrowym. Wzmacniacz może mieć tez wejście dla gramofonu. Nie ma potrzeby kupować amplitunera, który w tej cenie będzie grał zwyczajnie i po prostu: słabo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pytanie po co to spinać jeśli nie chcesz robić kina 5.0 lub 5.1? Blu-ray może być źródłem sygnału dla projektora i oddzielnie źrodłem audio dla wzmacniacza z wejściem cyfrowym. Wzmacniacz może mieć tez wejście dla gramofonu. Nie ma potrzeby kupować amplitunera, który w tej cenie będzie grał zwyczajnie i po prostu: słabo.



Obawiam się sytuacji, w której tamte głośniczki padną i nagle nie będę miała do czego podpiąć projektora. Pod projektor i tak podłączam komputer z filmami/serialami. Pytanie czy zwykły wzmacniacz jest w stanie obsłużyć projektor + gramofon?icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bez problemu. Wzmacniacz nie ma nic do projektora, on czerpie sygnał z blu-ray lub komputera. Trzeba szukać wzmacniacza z wejściem gramofonowym. A do komputera podłączyć go przez przetwornik cyfrowo-analogowy na usb np
http://sklep.rms.pl/cambridge-audio-dacmag...o-analogowy-d-a



Dzieki! A jak to w praktyce dziala? Podpinam gramofon do wzmacniacza, kolumny do wzmacniacza. Nastepnie pretwornik do wzmacniacza, a projektor do przetwornika? Ze mna trzeba jak z dzieckiem icon_biggrin.gif
Jest jakas opcja, zeby uniknac kupna przetwornika i podlaczyc gramofon + projektor pod jeden wzmacniacz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma. Jeśli to ma prawidłowo działać, to tak się to robi zgodnie ze sztuką. Projektor nie jest źródłem dźwięku, tylko obrazu, nie ma nic do kolumn i wzmacniacza - zostawmy go na boku. Resztę rozumiesz dobrze. Trzeba tylko pamietać, żeby wzmacniacz miał specjalne wejście dla gramofonu, na zwykłym nie będzie działało to poprawnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...