Skocz do zawartości

laptop lenovo g500 pod Yamaha Pianocraft mcr-640


arystoteles7

Recommended Posts

Witam

Chce podpiąć laptopa lenovo g500 pod Yamaha Pianocraft mcr-640 i tu pojawia się szereg pytań. Przeszukałem wiele forum ale w ostateczności wywołało to mętlik w mojej głowie. W laptopie mam zintegrowaną kartę muzyczną "CONEXANT SMART AUDIO HD" i z tego co się zdążyłem zorientować to nienajlepsza informacja dla mnie. Wykupiłem TIDAL HIFI z muzyką w jakości FLAC 1411kbps. I teraz zasadnicze pytanie czy podłączenie Yamahy do DAC albo zewnętrznej karty dźwiękowej będzie miało sens - czytaj czy wyczuje różnice w dźwięku. Podkreślam, że nie jestem profesjonalnym audiofilem ani nie posiadam setek tysięcy złotych na koncie chciałbym w ramach skromnego budżetu 400-500 zł sprawić że na drodze przekazu dźwięku z lapka do wieży było jak najmniej, że tak powiem "pogarszaczy dźwięku" a zdaje sobie sprawę, że posiadana karta zintegrowana to jest badziewie. Słucham wszystkiego z przewagą chillout jazz soul. Nie oczekuje wodotrysków tylko poprawy jakości w zestawie stereo i tylko do słuchania muzyki. Ważna jest tylko dla mnie jakość dźwięku.Proszę o pomoc bo nie chce wywalić kasy w błoto skoro w takim małym budżecie może się okazać iż nic racjonalnego nie znajdę. Zainteresowałem się dwoma urządzeniami: CREATIVE SOUND BLASTER X-FI HD albo AUDIOTRACK PRODIGY CUBE BLACK. Może znacie coś innego godnego uwagi. PROSZĘ O POMOC

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dzięki za sugestie. Trochę poczytałem o tym sprzęcie i jestem przekonany co do niego. Budżetowe urządzenie o dobrym stosunku ceny do jakości. Mam jeszcze jedno pytanie: niestety ale od kompa do wzmacniacza ma 5m i taki kabel muszę zakupić (wymaganej jakości oczywiście). Lepszym będzie zakup 5 metrowego kabla usb do Dac-a i wtedy, krótkim RCA (max 1m)z DAC-a do Yamahy czy odwrotnie. Że długość kabla ma znaczenie (czym dłuższy tym gorzej) to wiem ale czy ma znaczenie w jakości przesyłu przy 5 metrowym kablu czy nim jest przesyłany sygnał cyfrowy czy analogowy??? czy też to nie ma znaczenia a kwestia już tylko ceny 5m kabla USB/RCA.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam.

Zakupiłem CAMBRIDGE AUDIO DACMAGIC 100 do tego kabelek USB LINDY 41584 a-b 5m i po dwóch dniach słuchania muzyki z TIDAL w jakości HIFI, MASTER mogę stwierdzić, że KOPARA OPADA xD. Nie potrafię opisać kwieciście dźwięku słowami ale góra i wszystkie cyknięcia się przestały zlewać z przeproszeniem w "KUPĘ". Nie zdawałem sobie sprawy, że niektóre dźwięki wysokie mogą być ostre ja żyleta. Rzeczywiście środek i scena troszkę poszerzona a bas przestał się rozjeżdżać jest jakby to powiedzieć w odpowiednim czasie i miejscu, nie buczy zrobił się milusio miętki wtedy kiedy jest potrzebny to jest a tam gdzie nie powinien dominować to go nie ma xD. Możecie nie wierzyć ale rzeczywiście w pewnych utworach pojawiły się dźwięki, których wcześniej nie było słychać. Stereo powala w niektórych utworach mam wrażenie, że dźwięk mnie otacza i że nie jest to tylko stereo. Także POLECAM ZAKUP DAC-a nie pożałujecie!!!!!!!.

Dziękuje za pomoc

Temat do zamknięcia

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...