Skocz do zawartości

Zestaw stereo Yamaha


Oxywie

Recommended Posts

Raczej bardzo słabo, nieatrakcyjnie, według mnie źle dobrane, uzasadnię.
Generalnie dobrze jak kolumny są dobrej jakości i ciut droższe od wzmacniacza. (To zazwyczaj lepiej przekłada się na jakość niż drogi wzmacniacz a tanie, kiepskie kolumny).
Tu jednak trochę przesadziłeś z dwu powodów.
Ta seria Yamahy ( 200) jest dość budżetowa i brzmieniowo mocno różni się od tych modeli z pokrętłami hebelkowymi ( typu as 500,700 lub rs 500,700).
Inna sprawa to brzmienie, te droższe serie Yamahy ludzie różnie oceniają, niemniej obiektywnie można je ując jako dość dokładne, nieco analityczne, dynamiczne, z twardym niskim basem, tu w 202 głównie jest analityczne i nieco płasko, co w połączeniu z dość ostro grającymi w górze quantumami z twardym basem wróży ostra górę i suchość w basie. Tak więc mimo że ta yamaha tania to jej zakup jest według mnie tutaj strata kasy.
Ona pasuje bardziej do dużo gorszych i ciepło grających kolumn ze słabą górą.
Tak więc dość fatalny stosunek ceny do jakości tego całego zestawu, choć zdaje sobie sprawę, że wybrałeś drogi bluray ( świadomie ? ), swoją drogą odtwarzacz ten jest dwa razy droższy od piecyka i to też nieporozumienie;)

Z Yamahy celowałbym w model as500, as501 od biedy RS500 ( ale sporo lepszy od 202), bardziej jednak coś dynamiczniej i pełniej grającego zwłaszcza w dole pasma i średnicy ( Nad , Denon ) ewentualnie jak chcesz coś też lepiej pasującego brzmieniem od 202 , a z funkcjami typu USB dla plików, wejście optyczne dla Tv , coaxial, dobry DAC, radio www to Onkyo tx 8130.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

No grać to będzie ale zdecydowanie najsłabszym ogniwem jest amplituner. To slaby model i raczej w tej kwocie nie brak bym go pod uwagę.
Odtwarzacz bd w takiej konfiguracji to też przeciętny pomysl.
Kolumny mogły by być.
Chodź nie wiem jakiej muzyki słuchasz i jaka masz wielkość pomieszczenia. Tu pewnie dobrales z głową?

Lepszą opcją to onkyo 8150 Pioneer 30 z kolumnami elac debut f6, heco music style 900 itp a do tego prosty bd który i tak podlaczysz cyfrowo z amplitunerem.

Podjedz do nas na odsluch zobaczysz jakie są różnice między poszczególnymi modelami i czemu bd jednak nie powinien być droższy od wzmacniacza czy amplitunera.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są to nowe produkty. Aczkolwiek jeśli to Cie interesuje zalecam pośpiech, jest informacja od dystrybutora o ograniczonej ilości amplitunerów Onkyo 8150 jadących do Polski.

Co do BD to nie bierz tego Onkyo. Po prostu nie jest Ci potrzebny. Znajdziemy tańszy dobry BD w granicach 400 zł i będzie grał tak samo. Chyba że należysz do osób które muszą mieć wszystko z jednej "stajni".

Zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Siemanko !!!

Nowy singiel Depeche Mode odsłuchany icon_smile.gif Mam bilecik, czekam na koncert na narodowym. Teraz czas powrócić na Ziemię icon_smile.gif Dzięki jeszcze raz wszystkim za poradę, a szczególnie S4Home za realizację zamówienia. Kolumny "pospawałem" z 8150 przewodem Prolink OFC 2,5 mm, w sumie poszło 16m, po 8m na stronę stosując metodę Bi-wiring.
Do ampli podpiąłem dekoder Horizon przewodem RCA oraz Cat5. BD z 8150 podpięty RCA i Toslink, a BD z TV - HDMI i wszystko działa icon_smile.gif Jeżeli poszukujecie nowego zestawu do 5 tyś, to szczerze polecam. Depeche Mode, Metallica, Guns and Roses czy dyskotekowy Burak w formacie wav. i flac. brzmi rewelacyjnie. Dźwięk wypływający z 677 jest czysty, bas mocny, a tony wysokie "cykają".
BD radzi sobie również z płytami CD, choć nie słyszę różnicy między Toslinkiem a RCA, ale i tutaj dźwięk jest rewelacyjny. Szczerze polecam i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...