Skocz do zawartości

Zakup kina


Piotr Ab4rth

Recommended Posts

Witam,
Stoję przed zakupem kina domowego. Kino będzie używane w pokoju 4,5x4m tj ok 18 metrów kwadratowych, głównie do muzyki, choć czasami jakiś film na pewno obejrzę. Do wydania jest ok 3 tyś zł z delikatnym zapasem jeśli zajdzie taka potrzeba.

Wybrałem kolumny Jamo S626 HCS3 w zestawie 5.0 cena w sklepie w którym patrzyłem to 1650zł i wydaje mi się że w tej cenie nic lepszego nie znajdę, tylko teraz mam dylemat jaki dobrać do tego amplituner,
w opcjach są:
- Onkio Tx-nr545 - ok 1700zł
- Harman Kardon AVR-161S - ok 1700zł
- Denon AVR-X5200BT - ok 1100zl
- Denon AVR-X1300W - ok 2200zł
- Pioneer VSX-831 - ok 2000zl
- Pioneer VSX-531 - ok 1400zł
- Yamaha RS-481 - ok 1750zł

czy ktoś mi może podpowiedzieć który amplituner byłby najlepszy do tego zestawu głośników??

Ceny które podałem to ceny ze sklepu w którym zamierzam kupić sprzęt, jutro (sobota 14.01) jadę posłuchać co jak zagra i z czymś planuję wrócić do domu.

Chyba że macie jakieś inne pomysły jaki zestaw wybrać w tym przedziale cenowym

będę wdzięczny za każdą podpowiedź.


pozdrawiam
Piotr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Dobrze że napisałeś przed zakupem.
Nie kupuj tych kolumn!!
Jeśli chcesz dobry sprzęcik to w tej cenie masz u nas Onkyo 656 i Quadral Quintas 6500. Kolumny zdecydowanie lepsze od tych Jamo. (Skąd wy je zresztą bierzecie, wszyscy na nie patrzą przy pierwszej opcji? Z jakiegoś forum, no nie ztąd?)
A Amplituner wyższy model od wspomnianych wyżej.

To jednak kino. Służy do oglądania filmów. Ty piszesz o muzyce. Więc może powinieneś iść w zestaw stereo?
To że amplituner gra stereo to tylko funkcja ale on nie do tego służy.

W tym budżecie z w stereo masz Melodika BL40 z Yamahą AS501,
Magnat Quantum 675 + Onkyo 9050
Magnat MA 400 + Indiana Line Tesi 560

Uff ale dobrze że na czas odpisałem i nie kupiłeś tych kolumn. Patrz jaki fart icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, a ja nie wiem dlaczego ciągle upierasz się przy tych Quadralach icon_smile.gif - przejrzałem forum i widzę że każdemu polecasz te kolumny - jesteś importerem? icon_smile.gif

dzisiaj słuchałem na kilku wzmacniaczach właśnie Jamo wcześniej przeze mnie wspomniane oraz te QQ6500 i szczerze??

Na wzmacniaczu Denon AVR-X2200W to właśnie Jamo przykryło czapką QQ, na moje ucho zagrały najlepiej z tego co dzisiaj słyszałem.

I taki właśnie zestaw kupiłem, Denon AVR-X2200W + Jamo S626 ze starego kina został mi subwoofer Maudio 300 czy jakoś tak icon_smile.gif

Zestaw już ustawiony w salonie i podłączony, gra super icon_wink.gif co prawda nie testowałem jeszcze w systemie 5.1 ale muzyka w stereo gra super,
mam tylko pytanko, czy w tym wzmacniaczu w trybie stereo, przy słuchaniu muzyki da się w jakiś sposób odpalić subwoofer? Szukałem w opcjach ale niestety nie znalazłem nigdzie możliwości włączenia subwoofera, działa na pewno - podczas testu głośników przy pierwszym uruchomieniu sprzętu "dał głos"


ps. nie zdążyłeś icon_smile.gif o 12 miałem już kupione i pakowałem zestaw do auta

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by to powiedzieć, nie mam zwyczaju wozić ze sobą subwoofera od kina domowego.
W pierwszym poście napisałem że... Subwoofer został mi ze starego zestawu który został sprzedany.

Jeśli chodzi o bas... Głośniki grają pięknie (w każdym zakresie) schodzą bardzo głęboko, tak jak oczekiwałem, właśnie dlatego wziąłem ten zestaw, schodził dużo niżej z tym amplitunerem niż wspomniane wcześniej QQ6500.

Chciał bym sprawdzić co się będzie działo jak dojdzie subwoofer, jeśli nie będzie znaczącej różnicy to go sprzedam,

Jeśli przekazanie mi informacji jak to zrobić jest problemem, to poczytam sobie te 300 stron instrukcji na CD i może znajdę. Jeśli nie znajdę i nikt mi nie podpowie to wybiorę się do sklepu i mi powiedzą, z tym że... mam do nich 30km i nie bardzo mam kiedy się wybrać, dlatego pomocy puki co szukam tutaj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś kupił amplituner kd z tych najtańszych to by tak nie było radośnie;)
Jamo s mają lekko uwydatniony kinowy bas, efektowny ...co jednak niezastąpi suba, przecież to zestaw do kina , filmów.
Muzyka na ampli kd z jamo s hmm ...raczej specyficzna.
Co do reszty to widzę, że szukałeś bardziej nie rady tylko jakiejś aprobaty (z dnia na dzień) dla dokonanego już wcześniej wyboru.
A sub włączasz do prądu i łączysz z ampitunerem odpowiednim kabelkiem, tyle. Potem ustawiasz odcięcia wedle gustu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie wbrew temu co piszecie, ten zestaw gra naprawdę dobrze,

tylko... icon_smile.gif
subwoofer podłączony jak kolega podpowiada, ale się nie odzywa (po włączeniu testu głośników daje głos - czyli jest sprawny), gdy wcisnę info wyświetla mi podłączone głośniki: przednie, centralny, tylne i subwoofer oraz podświetla że grają tylko przednie, i tak szukałem w menu jak i czy w ogóle da się włączyć suba w menu amplitunera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Kolega Piotr Ab4rth wyprzedził mnie chwilę odnośnie tematu więc pozwoliłem się podpiąć,
Szukam zestawu KD do muzyki , filmów i PS4 (35/30/35). Pokój w którym będzie KD to 18 m2. Zdaje sobie sprawę że w tej cenie nie kupię zestawu 5.1
Dlatego zdecydowałem się wstępnie na Denon AVR-X5200BT + Quadral Quintas 6500. Natomiast sub pod kino bym kupił pewnie za jakieś 2 miesiące z tym że nie wiem czy w/w amplituner da radę coś porządnego podłączyć.
Budżet jaki zamierzam poświęcić to ok 3 tyś. Mogę delikatnie nagiąć budżet jeśli naprawdę warto.
Przed zakupem udam się na odsłuch i dlatego chciałbym dowiedzieć się o innych alternatywnych rozwiązaniach.
Tak z ciekawości jaki subwoofer byłby odpowiedni do zestawu w granicach 1000 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No w denonie to nie wystarczy.
Zadzwoń do nich na pewno pomogą icon_smile.gif

Najważniejsze że tobie odpowiada. To że mi bardziej podobają się inne to przecież nie ma znaczenia. Bedziesz tego słuchał na co dzień , jeśli jest ok to bardzo dobry wybór.

Pozdrawiam



Widzę fachowca typu wiem ale nie powiem, brawo kolego, oby więcej takich jak Ty spotkać w życiu a na pewno łatwiej będzie.
Nie możesz przełknąć faktu że nie u Ciebie kupiłem zestaw??

ps. subwoofer już działa


pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo Magnat Monitor Supreme Sub 302A......................
Szczerze mówiąc nie wiem dlaczego tak negowane sa te jamo 626.........ale zdaje sobie sprawę, ze jestem laikiem i większość z osób wypowiadających się ma na koncie kilkaset odsłuchów......a ja z resztą mam taki słuch jakby słoń mi nadepnął na ucho, wiec mi w sumie wystarcza to co mam.
S4home......ja rozumiem, że Onkyo jest o wiele lepsze niż ten denon, ale też jest prawie 2 x droższe..........
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest droższe ale mieści się w budżecie.
A jest znacząco lepsze.
Więc jak budżet pozwala idziesz wyżej, normalne.

Co do jamo to ci powiem.
Od wielu lat były to kolumny dostępne cenowo. Masa się tego sprzedaje na ALLEGRO cebeo itp. Ludzie kupują i piszą opinie że są świetne mimo że nie słuchali nie porownali z niczym innym , to taki standard.
Kolumny dobrze wykonane, ładne więc to ich plus.
Z minusów. Boczne basy. Nie łatwo je ustawić. Widziałem przypadki że basowy głośnik jest 5 cm od bocznej ściany, ale nie ważne, opinie ma dobrą.
Druga sprawa to wcale nie gra takim basem jak można się spodziewać, obszernym. Bo wynaga bardzo mocnego wzmacniacza który jest niedostępny w tej cenie.
A góra jest dość jasna.
Ciężkie w miarę sensowne i kokumny ale
Do mocnego wzmacniacza, do dobrze przygotowanego pomieszczenia. A kto ma budżet i pomieszczenie nie idzie w nie.
Jamo 506 niby niższy model, mnie bardziej przekonywał.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pisałem "pod siebie" bo miałem podobny budżet ( choć do tego dochodził gramofon) i stać mnie było na denona 520 + kolumny 9akurat pało na Jamo) choć jak bym wcześniej zalogował się na to forum, to mogłyby być inne. Miałem problem z odsłuchem jakichkolwiek kolumn ( oczywiście tych na moją kieszeń) bo większość salonów miało sprzęt nie na moją kieszeń....bądź sugerowano, że za taką kasę tylko używki.....więc kupowałem w ciemno ( sugerując sie oczywiście opiniami na rożnych forach). Cóż........sadzę, że to nie ostatnie moje KD w życiu....
a tak ap ropo..jak to jest z tą impedancją.....bo czytałem, ze głośniki nie powinny mieć niższą niż w amplitunerze ( a tak miałbym w przypadku Quadral QUINTAS 6500)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu się nie zgodzę icon_smile.gif bo w moim przypadku kolumny stoją w ciasnym miejscu, szczerze to od głośnika basowego do regału nie ma więcej niż 7-8cm (za głośnikami jest ok 30cm do ściany tak że jak na bassreflex to też nie wiele).
Gra ładnie, schodzi nisko, bas jest jak na moje oko wystarczający, po odpaleniu suba do muzyki aż za dużo go było dlatego puki co jest wyłączony.

Czyżby mój amplituner był aż tak mocny że daje sobie dobrze z nimi radę? Gdzieś znalazłem informacje że ma 150W na kanał... tylko moc pisana gdzieś do tej prawdziwej nie zawsze pasuje icon_smile.gif

teraz mam kolejne pytanie o podłączenie... S4home, liczę że tym razem podpowiesz icon_smile.gif, podłączyłem dekoder i ps4 pod amplituner, z ampli jednym kablem do TV (samsnung 48H6400) i w tą stronę jest ok, jest fonia i wizja jak trzeba. Ale znowu jak włączę np youtube na smarcie to widzę obraz ale dźwięk już na ampli nie idzie, i jest wizja a fonii brak.
Zaznaczę że myślałem że kabel HDMI jest zły bo użyłem jakiegoś starego, dzisiaj kupiłem nowy i zwróciłem uwagę żeby miał "obsługę dwukierunkową" niestety nie pomogło....

ktoś ma jakiś pomysł? czy zostaje kupić kabel optyczny i przeciągnąć kolejny kabel od TV od ampli icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I znowu się nie zgodzę icon_smile.gif bo w moim przypadku kolumny stoją w ciasnym miejscu, szczerze to od głośnika basowego do regału nie ma więcej niż 7-8cm (za głośnikami jest ok 30cm do ściany tak że jak na bassreflex to też nie wiele).
Gra ładnie, schodzi nisko, bas jest jak na moje oko wystarczający, po odpaleniu suba do muzyki aż za dużo go było dlatego puki co jest wyłączony.

Czyżby mój amplituner był aż tak mocny że daje sobie dobrze z nimi radę? Gdzieś znalazłem informacje że ma 150W na kanał... tylko moc pisana gdzieś do tej prawdziwej nie zawsze pasuje icon_smile.gif

teraz mam kolejne pytanie o podłączenie... S4home, liczę że tym razem podpowiesz icon_smile.gif, podłączyłem dekoder i ps4 pod amplituner, z ampli jednym kablem do TV (samsnung 48H6400) i w tą stronę jest ok, jest fonia i wizja jak trzeba. Ale znowu jak włączę np youtube na smarcie to widzę obraz ale dźwięk już na ampli nie idzie, i jest wizja a fonii brak.
Zaznaczę że myślałem że kabel HDMI jest zły bo użyłem jakiegoś starego, dzisiaj kupiłem nowy i zwróciłem uwagę żeby miał "obsługę dwukierunkową" niestety nie pomogło....

ktoś ma jakiś pomysł? czy zostaje kupić kabel optyczny i przeciągnąć kolejny kabel od TV od ampli icon_smile.gif



Z jakimi kolumnami porównywałeś te Jamo?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

I znowu się nie zgodzę icon_smile.gif bo w moim przypadku kolumny stoją w ciasnym miejscu, szczerze to od głośnika basowego do regału nie ma więcej niż 7-8cm (za głośnikami jest ok 30cm do ściany tak że jak na bassreflex to też nie wiele).
Gra ładnie, schodzi nisko, bas jest jak na moje oko wystarczający, po odpaleniu suba do muzyki aż za dużo go było dlatego puki co jest wyłączony.

Czyżby mój amplituner był aż tak mocny że daje sobie dobrze z nimi radę? Gdzieś znalazłem informacje że ma 150W na kanał... tylko moc pisana gdzieś do tej prawdziwej nie zawsze pasuje icon_smile.gif

teraz mam kolejne pytanie o podłączenie... S4home, liczę że tym razem podpowiesz icon_smile.gif, podłączyłem dekoder i ps4 pod amplituner, z ampli jednym kablem do TV (samsnung 48H6400) i w tą stronę jest ok, jest fonia i wizja jak trzeba. Ale znowu jak włączę np youtube na smarcie to widzę obraz ale dźwięk już na ampli nie idzie, i jest wizja a fonii brak.
Zaznaczę że myślałem że kabel HDMI jest zły bo użyłem jakiegoś starego, dzisiaj kupiłem nowy i zwróciłem uwagę żeby miał "obsługę dwukierunkową" niestety nie pomogło....

ktoś ma jakiś pomysł? czy zostaje kupić kabel optyczny i przeciągnąć kolejny kabel od TV od ampli icon_smile.gif



Z jakimi kolumnami porównywałeś te Jamo?


W sklepie podczas zakupu, z QQ6500, na 3 amplitunerach, Yamaha 431, Pioneer 831 oraz Denon 2200
wybór padł na Jamo S626 + Denon 2200 bo wg mnie zagrało to najlepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4home.. a czym miał być podyktowany? Miałem wziąć QQ które tak wszystkim doradzasz a mi po prostu nie pasowały?

Ja już nie rozumiem tu pewnych rzeczy, raz doradzacie odsłuch, a raz wyśmiewasz że wybór był podyktowany odsłuchem.
To po co w takim razie zapraszasz ludzi do siebie na odsłuch, pisząc do nich prywatne wiadomości?? Regulamin forum na to zezwala?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...