Skocz do zawartości

Onkyo Tx-8150 + ...?


Artur

Recommended Posts

Cytat

Onkio tx8150 na odsuchu praktycznie od razu skreslilem - jakis taki plastikowy dzwiek, malo szczegolowy, jakby wszystko sie zlewalo z soba.

Napisz prosze z jakimi kolumnami testowales onkyo tx 8150 ???
tak sie skalada ze chce wlasnie go kupic i stworzyc zestaw z Zensor 3

 

Edytowano przez RoRo
Proszę cytować jedynie odpowiedni fragment wypowiedzi zamiast całego postu!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Napisz prosze z jakimi kolumnami testowales onkyo tx 8150 ???
tak sie skalada ze chce wlasnie go kupic i stworzyc zestaw z Zensor 3


Najpierw wszystkie wymienione zrodla testowalem z kolumnami Pylon Saphire 25 (podobno najbardziej neutralne) i tutaj bylo slychac juz wyrazna roznice, tak jak napisalem w poprzednim moim poscie. Nastepnie podlaczalismy jeszcze Zensory 7 i Tannoy XT8F. Jak dla mnie to wszystkie 3 zestawy kolumn zagraly bardzo podobnie, oczywiscie zauwazalnie inaczej jednak nie w takim stopniu jak w przypadku wymienionych zrodel dzwieku.
Przed odsluchami, po kilku godiznach lektury internetowej rowniez bylem nastawiony na Onkyo, jednak potwierdze to co wiekszosc ludzi mi polecalo - nie ma co kupowac w ciemno, odluch i subiektywne odczucia przede wszystkim (nawet cena nie ma co sie sugerowac, bo jak sie okazalo w moim przypadku najbrdziej mi sie spodobaly najtansze z przesluchiwanych kolumn). Naprawde warto sie przyjrzec tej Yamaha RN602 jesli mialaby glownie grac gitarowe, rockowe kawalki - nie ma porownania z Onkyo, a cenowo i funkcyjnie bardzo podobnie. Wlasciwie to TX8150 gral jeszcze w miare dobrze (w mojej amatorskiej opinii) w przypadku np. takiej muzyki jak Massive attack, czy innych spokojnych utworach, jednak rockowa muzyka brzmiala na nim po prostu plastikowo i nijak.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, no widocznie wybralem sobie bardzo rozne dzwiekowo sprzety - tak to widze icon_wink.gif
Kolumny oczywiscie tez graly nieco inaczej, jak juz wspominalem, jednak glowna roznice moim skromnym zdaniem zrobily w tych konfiguracjach same zrodla.
Szczerze mowiac, nigdy wczesniej nie przypuszczalem, ze jedna i ta sama plyta moze zagrac w tak rozny sposob na roznych sprzetach. Czlowiek uczy sie cale zycie icon_wink.gif Balbym sie teraz posluchac czegos z jeszcze wyzszej polki, bo byc moze okazaloby sie, ze to co wlasnie kupilem i jestem z tego bardzo zadowolony, nagle jak za pomoca czarodziejskiej rozdzki okazaloby sie niewystarczajace icon_biggrin.gif

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, udalo mi sie polaczyc raz jeden jedyny (od tak sie udalo, nic nie grzebalem w ustawieniach nawet) i wowczas wszystko smigalo elegancko. Pozniej juz wszelkie proby byly bezskuteczne. Nie ma za bardzo czasu na to teraz, a niestety sprzet kupowalem w salonie jakies 300km od domu, wiec kwestia podjechania nie jest taka prosta teraz.

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ok juz mi brak cierpliwosci.

NA6005 - sprzedam za pol darmo, chetni pisac na priv. (szukalem pobieznie bez sukcesu - jest tu na forum jakis dzial z ogloszeniami kupna/sprzedazy?)

Niby wszystko dziala, jednak Spotify connect to totalna porazka. Moze to moj router jest powodem tych problemow, jendnak juz nie mam sily sie z tym bawic. Serwis juz przestal odpisywac na moje maile - jedyne co mi doradzili to reset do ustawien fabrycznych badz sprawdzenie lacza internetowego. Teraz zaluje ze go nie oddalem do sklepu zaraz po zakupie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Artur napisał:

Ok juz mi brak cierpliwosci.

NA6005 - sprzedam za pol darmo, chetni pisac na priv. (szukalem pobieznie bez sukcesu - jest tu na forum jakis dzial z ogloszeniami kupna/sprzedazy?)

Wyobraź sobie, że jest :D Chyba nie powinno być problemu ze znalezieniem SPRZEDAM w dziale GIEŁDA:

https://forum.audio.com.pl/forum/8-sprzedam/

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artur, zamiast sprzedawać za pół ceny, pojedź jednak do salonu. Poproś niech Ci pokażą, jak się wszystko ustawia. Że to nie jest wada. W przeciwnym razie możesz zażądać zwrotu pieniędzy albo innego, sprawnego urządzenia. Być może to tylko jakaś drobnostka i wszystko będzie dobrze. Szkoda tracić tyle pieniędzy na odsprzedaży. Masz ich za dużo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...