Skocz do zawartości

Pierwszy budżetowy sprzęt audio


Zioło

Recommended Posts

Na wstępie chciałbym przywitać się ze wszystkimi użytkownikami forum,

Obecnie posiadam głośniki Genius 2000x (stare dwie mini kolumny do laptopa), zastanawiam się nad przejściem na używany droższy sprzęt audio, pokój 20m2, rodzaj muzyki rap, trance itp.

Nie wiem szczerze czego oczekiwać w sprzęcie na który chciałbym przeznaczyć do 1200zł. Czego w tej cenie mógłbym szukać? Fajnie by bylo gdyby to był amplituner (radio na plus) no chyba, że w cenie się nie wyrobimy i lepiej wziąć klasyczny wzmacniacz. Chciałbym wszystko podłączyć z laptopem. Czy potrzebna będzie dodatkowo karta dźwiękowa zewnętrzna?

Przeglądając internet wpadły mi w oko kolumny DIORA ZGB-80-8-903, ale nie mam pojęcia czego szukać i jak. Sprzęt oczywiście w tej cenie tylko używany.

Z góry dzięki wszystkim, za ewentualne porady. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być zarówno amplituner stereo jak i wzmacniacz+ tuner.
Niezły (tzn. wystarczający) tuner radiowy to koszt 100-200zł

Jeżeli chcesz wyjść sygnałem analogowym (minijack w wyjście słuchawkowe, kabelkiem minijack-2x cinch do wejścia wzmacniacza/amplitunera) to nie musisz mieć DACa czy karty zewnętrznej.
Ale pewnie na zakupie DAC'a na USB się skończy...


Napisz więcej informacji zgodnie z "Pierwszymi postami..." (link masz poniżej)
Poza tym warto byś napisał gdzie mieszkasz (edytuj tę informacje w swoim profilu), bo najlepiej jak możesz osobiście odebrać (i sprawdzić) zakupiony sprzęt.


Pozdrawiam
PS. Na dzisiejszą noc to na razie tyle ode mnie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, lokalizacja uzupełniona. Gdy podłącze wzmacniacz pod laptopa to karta dźwiękowa zintegrowana nie ograniczy jakości brzmienia?

Temat pierwsze posty czytałem, zabrakło informacji tylko o tym czy sprzęt będę rozbudowywał w przyszłości - jak na razie nie planuje tego.

co sadzicie o WHARFEDALE CRYSTAL 2-30 + Amplituner DENON AVR 1306 + pilot i jakas zew. karta dźwiękowa typu Asus Xonar U5 5.1 USB >
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch F2 ciężko tutaj będzie się zmieścić w progu 1200zł (wzmak + kolumny). Wzmacniacz jaki proponujecie?

W załączniku szkic pokoju, przepraszam za jakość robiony na szybko. Nad stolikiem z PC jest telewizor na ścianie, fajnie gdyby była możliwość przełączania miedzy PC a TV - można tak zrobić?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota 1200zł jest trochę trudna i nieco kompromisowa. Bo za niedużo więcej jakieś 1400 zł masz dużo większe pole manewru, większy wybór, lepszy, albo młodszy sprzęt.
Klipsch F2 plus wzmacniacza za 1200 nie kupisz, pytanie czy ciut mniejsze i tańsze F1 za 700zł są dobre i pasujące w 20m ...cóż średnio, ale porównując do jakiś głośników komputerowych, czy nawet miniwieży powiedzmy szczerze to zupełnie inny świat doznań, normalnie odbierana Muzyka i istne hi-fi.
Szukałbym jakiejś fajnej okazji na kolumny, pośpiech jest złym doradcą, a co jak co ale miasto stołeczne to duży wybór i okazje. Więc masz ten plus, że możesz po odszukaniu jakiś fajnych klocków sam nausznie je ocenić .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężki temat dla takiego laika jak ja, który oczekuje za niskie pieniądze sprzęt który przyzwoicie zagra icon_wink.gif też dużą kwestią jest akstyka pomieszczenia i dobór/ustawienie sprzętu odpowiednie icon_smile.gif

w szkicu umieściłem kolumny i odległość pomiędzy nimi, i troszkę z rozpędu źle oszacowałem odległość między nimi.

W załączniku poprawiony, więcej dokładnych szczegółów.

Czy Klipsch F2 przy tym ustawieniu, dobrze zagra? Jaki wzmacniacz do tego (F2) ewentualnie jeszcze polecicie?

Dzięki, wszystkim za poświęcanie czasu, im więcej czytam tym bardziej utrwalam się w przekonaniu, że to jednak nie taka prosta sprawa i trzeba sie dużo doszkolićicon_wink.gif

DSC01446.jpg



może wersja 2 byłaby lepsza? kolumny między meblami

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem opcja ustawienia kolumn no.2 jest lepsza.

A kolumny i wzmacniacz kupiłbym używane, bo będziesz miał lepszą jakość dźwięku w Twoim budżecie.
Nie wiem czy Klipsch, to dobre rozwiązanie? Nie znamy Twoich preferencji dźwiękowych.
Jakiego rodzaju dźwięk wolisz? Jasny, ostry, chłodny, twardy, konturowy, czy odwrotnie?
Lepiej kupić wzmacniacz stereo. A radia możesz posłuchać kupując osobno tuner. Już od 50 - 60 zł można nabyć przyzwoity.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niedobrze, że nie wiesz nawet mniej więcej jaki dźwięk wolisz.
A może przejedź się do jakiegoś najbliższego salonu audio i posłuchaj ze 4 - 5 zestawów kolumn głośnikowych, różnie grających w cenie 1000 - 2000 zł (bo tak mniej więcej zagrają kolumny używane jakie kupisz).
Nawet gdybyś miał zapłacić 50 zł za te odsłuchy, to i tak warto. Bo będziesz wiedział czego chcesz a czego nie.
Umów się z salonem na dany termin. Weź ze sobą 3 - 4 różne, ale dobrze nagrane płyty. Słuchaj tych samych kawałków na każdej parze kolumn. Porównuj. Zapisz jakich kolumn słuchałeś, na jakim wzmacniaczu (może być droższy, dość neutralny), jakie było źródło dźwięku, okablowanie. Opiszesz nam to później na forum i Ci doradzimy.
Inaczej można Ci polecić nawet dobre kolumny i wzmacniacz, ale zupełnie nie pasujące do Twojego gustu. I odbierzesz je jako źle grające.
A przecież nie masz chyba tyle pieniędzy, by kupować i być może tracić na odsprzedaży, bo nie zagra jak chcesz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy kolega będzie miał gdzie ich odsłuchać.
Bo to tylko rynek wtórny a odsluch nowych r26f nic nie da bo te kokumny grają zupełnie inaczej.
Ale jasne my jeździliśmy jak masz możliwość to zachęcam.

Kolumny wysoko skuteczne nie wymagają mocnego wzmacniacza.
Coś z NADa, audiolaba, starszych onkyo integra.
No lub wspaniałe połączenie z lampą, jednak to już wyższa cena.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witajcie ponownie, 

Szukam, wypatruje klipsch F2 w okolicy żeby podjechać na odsłuch i niestety nie ma nic w okolicy (olx/alle).

Miał ktoś styczność z micrlabami solo 7c? 650zł o wiele taniej, komputerowe. Czy to w ogóle nie ta półka / przedział nie ma co patrzeć na solo 7c? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Jestem tu po raz pierwszy. Bardzo proszę o pomoc będę bardzo wdzięczny.

Jestem posiadaczem kolumn podłogowych b&w 603 S3 w bardzo dobrym stanie równierz posiadam dvd/cd yamaha s2700 i amplituner kina domowego yamaha rx-v1200 rds kable do głośników qed silver anniversary xt z wtykami bananowymi airloc qed 1910 forte metal. Pomieszczenie w którym znajduje się sprzęt to salon połączony z kuchnią w kształcie litery L pow. gdzie umieszczone są kolumny to około 20 m odległość do odsłuchu to około 4m. Słucham muzyki typu delikatny rock, pop, dance. Bardzo proszę o pomoc w wymianie sprzętu oprócz kolumn. Sprzęt chciałbym używać kilka lat. Z góry dziękuję

Dodam iż dysponuję budżetem w wysokości 4 tysiące.

Przepraszam że napisałem w tym temacie. Założyłem nowy temat do mojej prośby. Jeszcze raz przepraszam!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2017 o 23:13, Zioło napisał:

Powiem szczerze, że nie potrafie odpowiedź na Twoje pytanie, jaki dźwięk lubie. Słucham wyżej wymienionej muzyki a żadnego porównania w lepszym sprzęcie audio nigdy nie miałem. Szukam jakiś propozycji kolumn i wzmacniaczy w budżetowej cenie do moich gatunków muzycznych,

Trochę podpowiem z mojego doświadczenia co do dźwięku i muzyki. Słucham podobnie jak Ty Rap amerykański, Hardcore i różnego rodzaju mieszanki Rapu i elektroniki (Run DMC, Beastie Boys, Prodigy, Linkin Park itd.) , wszelkiego rodzaju "elektroniki" Hause, Trance, Techno np. Kai Traicid. Również cięższych brzmień metalowych oraz delikatniej np.chillot, soft jazz itd. Do rapu, elektro - szukałbym wzmacniacza z ładną średnicą, głęboko schodzącym basem i dobrą górą. Ostrzejsze granie to np. Rotel i Nad (nie koniecznie w tych gatunkach co słuchasz), bardziej uniwersalne granie to np. Cambridge Audio, Harman Kardon, może też yamaha. U mnie sprawdził się Rotel, ale znając ogólnie "oklepane" podejście do tej marki nie chciałbym Ci tej marki szczególnie polecać, by po pierwsze uniknąć zbędnej dyskusji (każdy ma inne "ucho"). Po drugie specyfika grania Rotela nie każdemu przypada do gustu.

Zapoznaj się też z tematem - Zestawienie propozycji używanych wzmacniaczy i kolmn - być może, da Ci to jakiś wstępny ogląd.

http://forum.pclab.pl/topic/841817-Zestawienie-propozycji-używanych-wzmacniaczy-i-kolumn-stereo-wraz-z-krótką-charakterystyką-brzmienia/

Uważam też, że przed zakupem powinieneś posłuchać nawet nowych sprzętów, by mieć jakiś pogląd jakie brzmienie Ci się podoba. Kupować nie musisz, ale posłuchać - koniecznie. Zrób sobie notatki z odsłuchów np. Wzmacniacz x + cd x + kolumny głośnikowe x - podobało mi się średnica, szerokość sceny, wyraźne rozmieszczenie instrumentów na scenie (elementy źródeł pozornych), Nie podobało mi się - Za dużo basu za mało wysokich, bas się rozłazi jest gumowaty itd, itp. Po kilku takich odsłuchach może uda Ci się określić czego tak naprawdę w muzyce poszukujesz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3/23/2017 o 19:03, Zioło napisał:

Witajcie ponownie, 

Szukam, wypatruje klipsch F2 w okolicy żeby podjechać na odsłuch i niestety nie ma nic w okolicy (olx/alle).

Miał ktoś styczność z micrlabami solo 7c? 650zł o wiele taniej, komputerowe. Czy to w ogóle nie ta półka / przedział nie ma co patrzeć na solo 7c? 

Miałem solo 7c podączone pod kompa i miałem Klipsche f2 jak i też R26f.

Daj sobie spokój z tymi Microlabami. Dzieli je duża przepaść. Tu nie ma co porównywać.

Moja rada jest taka , abyś jednak pojechał gdzieś do sklepu i posłuchał chociaż tych nowszych R26f. Zgadza się pomiędzy F2 i R26F jest  różnica , ale to cały czas szkoła grania Klipsch'a - mocno, do przodu, ofensywnie - sprawdź czy takie granie Tobie leży ... Osobiście bym wolał kupić Klipsch R26f lub Klipsch Kf26 {to są te same kolumny, tylko w tych pierwszych pomalowali membrany na złoty kolor}

Kwota 1200 zł to taka na pograniczu, jakbyś dołożył te 300 zł to wtedy zupełnie zmienia się sytuacja na lepsze. Naprawdę, pożycz te 300 zł od kumpla, brata, mamy. Wtedy jest duże prawdopodobieństwo , że byś mógł wyrwać te nowsze Klipsche + jakiś wzmacniacz , chociażby Pioneer A 656, Sony Ta-f 550 es. 

Nie śpiesz się i nie kupuj nic na szybko bo możesz później żałować. Okazje naprawdę się zdarzają. Daj sobie spokój z tymi komputerowymi "pierdziawkami" ;) 

Klipsch F1 bym odpuścił , na Twój metraż F2, F20, R26f, Kf26 będą idealne. Uwierz mi , że jakbyś kupił F1 to po pewnym czasie być żałował , że nie dołożyłes.

Zioło skąd jesteś bo nie widzę nigdzie takiej informacji.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko stara seria Synergy czyli F2 i F20 jeszcze przed dziwnie oznaczoną KF (gdyż Icon to jeszcze inna seria), grają inaczej niż nowe właśnie R26 czy KF.

Starsze Synergy nie grają tak mocno górą a bas jest miększy. Model F1 jest wręcz ciepły!!

Co jakiś czas przeglądam Alle i OLX i są dostępne. I ceny także normalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...