Skocz do zawartości

Regeneracja głośników ZgC 40-8-580 + amplituner Unitra AT9100


DzoNKamizI

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich icon_smile.gif

Na wstępie zaznaczę, iż jestem laikiem w zakresie sprzętu audio i szukam porady co zrobić z aktualnym sprzętem. Do rzeczy:
Posiadam amplituner Unitra AT9100 razem z kolumnami ZgC 40-8-580. Sprzęt był kupiony za czasów młodości mojego ojca. Z czasów kiedy z tego sprzętu korzystali moi rodzice pamiętam, że był problem z jednym głośnikiem (był spalony), a ostatecznie kiedy zmienili częstotliwość fal sprzęt odszedł troszkę w zapomnienie.

W pewnym momencie (jakieś 12 albo więcej lat temu) zdecydowałem, że sprzęt naprawię i będę cieszył się muzyką. Brat kolegi zajmował się takimi rzeczami, więc kolumny do naprawy oddałem jemu. W jednej kolumnie wymienił membranę na gumową, a w drugiej cały głośnik niskotonowy ze względu na to, że był uszkodzony. Niestety nie posiadam informacji na temat tego, jaki głośnik tam jest zamontowany.

W amplitunerze chciałem wymienić podświetlenie, które nie działało i wszystkie uszkodzone elementy, w tym uszkodzony jeden kanał. Okazało się, że płyta wzmacniacza(?) jest na tyle uszkodzona, że nie da się tego naprawić ze względu na brak części, ale coś tam wsadził i wszystko grało. Wszystko działało do czasu, po jakimś czasie znowu zaczęło się coś dziać złego, w dodatku radio nieprzestrojone, więc trafiło do fachowca.

Gość wyrzucił mi całe podświetlenie, w dodatku to co było wcześniej zrobione "jako wzmacniacz" też usunął, bo stwierdził że była to elektronika z innego radia, takie "radio w radiu" i całościowo stwierdził, że takiej dłubaniny dawno nie widział. Jednakże radio zrobił, oba kanały działają, radio odbiera fale dobrze.
Głośniki grały super, ale po jakimś czasie na jednym kanale zaczęło słabiej grać, jakby brakowało mocy. Do tego jeszcze doszedł potencjometr głośności - kręcąc nim są szumy i muszę się postarać przy ustawianiu głośności.

I teraz pytania następujące:
1) Czy opłaca się cokolwiek jeszcze robić z tym AT9100, czy raczej rozglądać się za innym amp? Myślałem o KD, ale to jest bardzo przyszłościowe. A może sam wzmacniacz, do którego mógłbym podpiąć więcej sprzętu?
2) Chciałbym wrócić do oryginalnej specyfikacji kolumn - kupić oba nowe głośniki z Tonsila, czy tylko jeden a drugi wysłać na regenerację?

Na ew. regenerację czy kupno sprzętu mogę przeznaczyć do 1000 zł.

Z góry dziękuję za wszelkie pomocne odpowiedzi icon_smile.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...