Skocz do zawartości

Co sądzicie o tych kolumnach?


SUB258

Recommended Posts

Witam, po poszukiwaniu kolumn, odsłuchaniu plastików w euro mediamarkt i pomocy w mediaexpert sprzedawcy ze teraz nikt kolumn nie kupuje tylko soundbary i wmawiał mi ze soundbar wyda 100x czytszy głos niz kolumny wyszedłem ze śmiechem z tego sklepu i wiecej do tantedy nie wróce, szukam uzywanych kolumn w cenie do 700zł chyba ze naprawde bedą mega dawały dzwięk i potrafiły bez suba zejsc w niskie tony i zatrząść pokojem, znalazłem coś takiego, wydają sie dosc solidne na yt widziałem filmik i grały dość dobrze ale pytam znawców ktorzy wiedza wiecej niz ja, oto link do kolumn, pytam czy warto a jesli nie to jakie kolumny polecacie szukac w tych pieniadzach głównie chodzi mi o 2 wysokie kolumny, ( głosniczki tylne i centralne niekonieczne )
oto link https://www.olx.pl/oferta/kolumny-glosnikow...html#b9a77e0298
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, że dobre kolumny stereo będą grały dużo lepiej niż plastikowe udawacze z elektromarketów.
A sprzedawca soundbarów bardzo musi obawiać się utraty tej wspaniałej pracy, że wmawia kupującym podobne bzdury.
Ryksza pewnie też jest lepsza od Maybacha. Bo bardziej przewiewna icon_mrgreen.gif

No, trochę pożartowaliśmy, ale czas na konkrety. A tych jak u Ciebie niestety mało. Jeśli chcesz rzetelnej, wartościowej odpowiedzi (ja nic nie sprzedaję, nie płacą mi za to, więc Cię nie oszukuję), musisz odpowiedzieć na kilka pytań. Może na więcej niż kilka.
To proste. Im więcej napiszesz, tym lepiej można Ci będzie pomóc. Logiczne? Bo dla wielu osób pytających o takie rzeczy to nie jest oczywiste. Ja pytam, bo jestem pewnie złośliwy, chcę im utrudnić życie, ciekawi mnie jak mieszkają, ile mają pieniędzy do wydania.
No znów żartuję. Ależ ja jestem niepoprawny icon_wink.gif

To do rzeczy. Przeczytaj poradnik "Pierwsze posty na forum..."
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html

Popatrz jak poprawnie napisali takie posty koleżanka i koledzy. Zainspiruj się tym
http://forum.audio.com.pl/Jaki-wybrac-sprz...DL4-t40922.html
http://forum.audio.com.pl/Zmiana-kolumn--t44099.html
http://forum.audio.com.pl/Pierwszy-zestaw-...oju-t44466.html

Oprócz odpowiedzi na podobne pytania (od budżetu, poprzez pokój, jego wielkość, akustykę, możliwość ustawienia kolumn, rysunek pokoju wraz z wymiarami, elektronikę, jaka będzie współpracowała z tymi kolumnami, muzykę jaką słuchasz, rodzaj i barwę dźwięku jaką lubisz, okablowanie itp... .) Poczytaj i zastanów się nad akustyką pokoju. Bo to podstawa.
Nie lekceważ tego. Akustyka jest niemal połową sukcesu w uzyskaniu dobrego dźwięku. Inaczej, to lepiej posłuchaj sprzedawcy i kup soundbar. Oto pomocne linki do miniporadników. Naprawdę warto się z tym zapoznać.
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

Na pewno na innym forum albo może na tym od kogoś mniej zorientowanego, lub bardziej aroganckiego dostałbyś od razu konkretną odpowiedź co kupić.
Bo to są "miszczowie", czarodzieje, którzy wiedzą jaki masz gust, pokój, możliwości ustawienia kolumn, itp.
Ja nie posiadam takich paranormalnych zdolności, więc pytam. I liczę na poważną, pełną odpowiedź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wiec
Muzyka któej słucham:
- Metallica Iron Maiden, Tiesto, muzyka klubowa praktycznie co mi w ucho wpadnie poza disco polo to słucham
- oczekiwania : czysty dzwięk zeby słyszec dobrze uderzenie w talerz perkusji i muśniecie o strune gitary, i nisko schodzący bass w kawałkach klubowych

Planowany zakup:
- 2 wysokie kolumny podłogowe ktore staną obok biórka frontem na pokoj ( satelitek raczej nie planuje bo nie bardzo bym mial je gdzie postawic jak sami widzicie na zdjęciu które dołącze niżej
- wzmacniacz stereo którego bede tez szukal, z HDMI zeby była mozliwosc podłaczenia pod telewizor

Dodatkowe żałożenia:
- fajnie by było gdyby kolumny były w kolorze czarnym lecz to nie gra głównej roli w wyborze bo zawsze mozna je okleic okleiną na dowolny kolor wedle uznania
- kolumny powinny mieć conajmniej 100cm wysokosci, w sumie czym większe tym lepsze jak dla mnie

Co wybrałem:
Link podaje : https://www.olx.pl/oferta/kolumny-glosnikow...html#b9a77e0298
Lecz miłoby było gdybyscie podali jakies nazwy kolumn które zagrają tak jak potrzebuje i na które warto poczekac az sie pojawia gdzies na sprzedaż i je kupić, nie pali mi sie nie musze kupowac juz jutro moge cierpliwie poczekac za dobrym zakupem az sie " trafią" perełki.

Budżet:
- na kolumny moge wydać ok 600 700zł, chyba ze trafią sie naprawde duze i fajne ktore beda umialy zadrżeć pokojem to wydam troche wiecej.
- amplituner mysle ze około 500 600zł znajdzie sie fajna uzywka ktora kolumny napedzi icon_smile.gif

z góry dzieki za pomoc icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czytałeś miniporadniki (obawiam się, że jednak nie czytałeś), to wiesz, że takie ustawienie kolumn jest nieodpowiednie.
Za wąsko (raczej, chyba, że będziesz miał miejsce odsłuchowe tak blisko jak jest rozstaw kolumn?)
W Twoim budżecie można kupić lepsze kolumny. Te, które proponujesz są słabe. I tylko dwie, bo do stereo więcej nie potrzeba.
Będziemy szukać przez weekend.

Jak duży masz pokój? Bo z rysunku to nie wynika. Zmierz. Kolumny muszą być także dopasowane do wielkości pokoju.

Co do wzmacniacza/amplitunera, to raczej kiepsko będzie z takim, by miał wejście HDMI. Chyba prędzej już USB?
Ale takie wzmacniacze czy amplitunery są dość drogie a nieszczególnie dobre dźwiękowo.
Znasz jakieś takie w Twoim budżecie? Bo ja nie. Może są, ale nie interesuję się takimi wynalazkami, to nie wiem.
Lepiej dla dźwięku abyś kupił klasyczny wzmacniacz stereo i do tego DAC z odpowiednim wejściem.
Rozumiem, ze chcesz podłączyć telewizor do wzmacniacza? By z telewizora leciał dźwięk?
Ale z czego zamierzasz słuchać muzyki? Jakie masz źródło dźwięku?

I na koniec. Niskie tony, jak je prawidłowo nazywamy, to w potocznej mowie jest nieraz bas. Ale bass (przez dwa "s") to coś innego niż myślisz. Sprawdź.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bass
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli czytałeś miniporadniki (obawiam się, że jednak nie czytałeś), to wiesz, że takie ustawienie kolumn jest nieodpowiednie.
Za wąsko (raczej, chyba, że będziesz miał miejsce odsłuchowe tak blisko jak jest rozstaw kolumn?)
W Twoim budżecie można kupić lepsze kolumny. Te, które proponujesz są słabe. I tylko dwie, bo do stereo więcej nie potrzeba.
Będziemy szukać przez weekend.

Jak duży masz pokój? Bo z rysunku to nie wynika. Zmierz. Kolumny muszą być także dopasowane do wielkości pokoju.

Co do wzmacniacza/amplitunera, to raczej kiepsko będzie z takim, by miał wejście HDMI. Chyba prędzej już USB?
Ale takie wzmacniacze czy amplitunery są dość drogie a nieszczególnie dobre dźwiękowo.
Znasz jakieś takie w Twoim budżecie? Bo ja nie. Może są, ale nie interesuję się takimi wynalazkami, to nie wiem.
Lepiej dla dźwięku abyś kupił klasyczny wzmacniacz stereo i do tego DAC z odpowiednim wejściem.
Rozumiem, ze chcesz podłączyć telewizor do wzmacniacza? By z telewizora leciał dźwięk?
Ale z czego zamierzasz słuchać muzyki? Jakie masz źródło dźwięku?

I na koniec. Niskie tony, jak je prawidłowo nazywamy, to w potocznej mowie jest nieraz bas. Ale bass (przez dwa "s") to coś innego niż myślisz. Sprawdź.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bass




słuchał bede muzyki głównie siedząc przy biórku przy komputerze biórko od mebli i drzwi ma jakieś 120cm wiec mozna je lekko odsunac od sciany i beda mialy chyba troche miejsca na to zeby dźwięk miał " powietrze " 15m2 około wielkosc pokoju.
Długosc 5.1m
Szerokosc 3.1m
źrodlem bedzie muzyka ktora bede puszczal z komputera podlaczonego do wzmacniacza a do wzmacniacza kolumny, własnie chciałem dwie ale facet odpisał ze sprzedaje wraz z satelitami a ich nie potrzebuje wiec bede szukal dalej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco ponad 15 metrów, to za mało na duże kolumny podłogowe. Możesz mieć nadmiar niskich tonów, które nie pozwolą słuchać muzyki komfortowo, bo będzie stale bumieć.
Do takiego pomieszczenia widziałbym większe, ale podstawkowe monitory. Które ustawiłbyś na biurku (słaby rozstaw, interferencje z blatem biurka, gorszy dźwięk) czy na wysięgnikach montowanych do ściany tylnej (chyba lepiej i na wysokości uszu, jak byś powinno)
albo na standach koło biurka. Niskich tonów powinno być sporo, jeśli dobrze się dobierze kolumny.
Lepiej trochę za mało niskich niż odrobinę za dużo.

Komputer i telewizor powinny być podłączone do wzmacniacza przez DAC. A ten powinien mieć takie wejścia cyfrowe, jakie wyjścia mają telewizor i komputer. jeśli jedno i drugie podłączysz poprzez wyjście słuchawkowe za pomocą przejściówki, to będziesz miał słabej jakości dźwięk.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest akustyka. Oprócz tego, że przeważnie podłogówki mają większe membrany to mają większe pudło. Oszukując je zmniejszonym sygnałem na niskich będziesz działał w warunkach jakich nie przewidzieli konstruktorzy więc efekt może być różny ale napewno nie lepszy. Dodatkowo używając gałki korekcji dzwięku dodatkowo go degradujesz.
Ja mam w 15m małe podłogówki. Ale pomieszczenie to służy wyłącznie do słuchania. Czyli mogłem sobie pozwolić na odsunięcie kolumn ponad metr od tylnej ściany i pół metra od bocznych i czasem bas jeszcze potrafi mi się wzbudzić. Tylko, że ja nie mam żadnej gałki, przepraszam, mam od głośności bo niektóre firmy wogule nie dają korekcji żeby nie psuć dzwięku.

Czyli chcesz kupić bolid f1 do jazdy po mieście. Albo lepiej. Amerykański krążownik szos do jazdy po włoskim miasteczku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche nie czaje " pomocy " niektórych forumowiczów tutaj, pytam prosto i logicznie chce kolumny podłogowe do pokoju które beda grały głownie pod PC, przez ampli zeby nie bylo kolejnych niedomówien bo jeszcze troche to o przecinek w wypowiedzi bedzie tu spina... pisze również wyraźnie ze nie chce zadnych na stojakach ani wiercenia w scianach bo nie po to zrobilem sobie pokój na ktory musiałem duzo przeznaczyc, a z ostatniej wypowiedzi jakiś żółtodziób by wywnioskował ze nawet kolumny VK za 400zł w pokoju będą mega dudniły basem a nie dadzą dźwięku o który kazdemu chodzi wybierając kolumny w drewnie a nie w plastiku z mediaexpert...ale widze ze ciezko dostać tutaj pomoc prostą i uznającą potrzeby tego który pisze post.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie "pomocy", bo Ci pomagamy jak umiemy. Nie obrażaj nas. I uwierz nie jesteśmy nowicjuszami. Wiemy co piszemy.
Ty chcesz wprowadzić osiołka do psiej budy. Da się? Może się i da, ale trzeba osiołka pokroić. O to chodzi?
Po raz ostatni zapytam. Czytałeś miniporadniki o akustyce i ustawianiu kolumn?

Jeśli nie podoba Ci się nasza pomoc, to zawsze możesz pójść na jakieś sąsiednie forum, gdzie ktoś Ci poradzi jakieś kolumny, bo akurat takie ma. Ale słucha innej muzyki, ma inny gust muzyczny ale przede wszystkim ma te kolumny w dużo większym pomieszczeniu, dużo dalej ustawione od ścian i siedzi też dużo dalej niż Ty. Ale nic to. Poradzi Ci jakieś kolumny, to znaczy, że się zna, że jest pomocny. A my nie pomagamy, się nie znamy.
Skorzystaj.
U nas staramy się doradzać sensownie, aby pytający był zadowolony. A nie podajemy propozycji, bo takie sobie pytający wymyślił.
Niestety nie wszystko da się osiągnąć. Czasem będzie katastrofa, na co u Ciebie się zanosi. I tak, to my nie "pomagamy" (rzeczywiście).
Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi.

Małe kolumny o mniejszych membranach głośników mają szansę lepiej zagrać ciszej, bardziej wyraziście. Duże kolumny/membrany trzeba nieraz nieźle "bujnąć".
Korekcja we wzmacniaczu nic Ci nie pomoże jeśli akustyka się buntuje. Ani ciche granie, bo to będzie mulenie. Szczególnie z dużych kolumn jak pisał kolega i ja potwierdzam.
Jeśli chcesz kolumny podłogowe, to najsensowniejszym rozwiązaniem będą takie podłogówki jakby przedłużenie w dół kolumny podstawkowej o obudowę. Tak jak ta. To tylko przykład:
http://allegro.pl/kolumny-mission-m33i-jak...6674415179.html
Nomen omen są to bardzo fajnie grające kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do mojego przedmówcy, który wykazał się wielką cierpliwością i opanowaniem, starając się uzmysłowić Ci pewne podstawy akustyki oraz zasady, którymi winieneś się kierować się przy wyborze (a czego nie respektujesz!) - ja odpowiem szybko: http://allegro.pl/altus-300-i6681139145.html#thumb/1

Bas zatrzęsie Twoim pokojem przy klubowych kawałkach, a także pokojami sąsiadów. Uderzenie w talerz wciśnie Cię w fotel. I są w sam raz do Twego metrażu. A także w drewnie.

Idealne do Twych oczekiwań.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...